Skocz do zawartości

E46 320i 150KM AUTOMAT czy to możliwe że aż tyle pali?


alex10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem BMW E46 320i z 1999 roku z automatyczną skrzynią biegów. Obecnie jeżdząc po mieście (delikatnie z lekką nogą, bez szaleństw max 50km/h) auto pali ok 15 litrów benzyny. Czy to normalne? Na trasie jechałem max 100km/h na odcinku 100 km wyszło spalanie 9-10 litrów. Dodam że mam dziurę w kolektorze ssącym (w sumie lekko głośniej słychać prace silnika, nic więcej, mam zamiar to naprawić), czy ta owa nieszczęsna diura może być przyczyną takiego spalania? Czy może jakieś ustawienia w komputerze? Proszę o radę co mogło być przyczyną takiego apetutu? Ile wasze spalanią w mieście ile na trasie? Ile gdy jeździcie dynamicznie, a ile gdy spokojnie?

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg danych producenta spalanie w mieście to pewnie jakieś 13l, biorąc pod uwagę, że te wartości są zaniżone to 15l wydaje się być w normie, na trasie mógłby zejść do 8, ale to zależy od stylu jazdy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam dziurę w kole i auto nie jedzie jak powinno, myślicie, że jak wymienię koło, to będzie dobrze?"

 

No bez przesady...

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego carlos, forum jest aby pomagać, wymieniać się informacjami. Twój post nic nie wnosi a jedynie zaśmieca wątek...

maniek21112 według raportu spalanie powinno być na poziomie 7,4(przy spokojnej)-11,9l(mając ciężką nogę) -> http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-3/e46/silnik-benzynowy-320-i-150km-1998-2001/

15 litrów to o 3 więcej od górnej granicy, a naprawde obroty tego auta przy mojej jeździe są minimalne.

Edytowane przez alex10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więc inaczej - forum jest, żeby sobie pomagać. Owszem. Tylko, że zasada jest taka, że jak już zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, i dalej nie ma poprawy, to pytasz forum, i grono zapaleńców mysli. A ty z rozbrajającą szczerością odpalasz nam, że "mam dziurę w dolocie, pali mi "WYDAJE MI SIĘ" za dużo".

 

No to jak myślisz, to co powinieneś zrobić - dalej się zastanawiać i siedzieć przy kompie, czy może jednak zrobić co możesz zrobić sam, czyli np. zakleić tę dziurę, a potem ewentualnie zadawać pytania?

 

Hm?

 

A co do samego spalania - masz BMW, z silnikiem 6 cylindrowym, ile myślisz powinno palić? Skoro książka mówi o 13,1 litrach? Czytałeś książkę obsługi, czy tylko "mi się wydaje"? A to co pokazałeś? Śmiech na sali.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakleić tę dziurę, a potem ewentualnie zadawać pytania?

Hm?

 

mogę też wyciągnąć jak najwiecej informacji i sprawdzić coś jeszcze będąc już pod autem, tak? Ty masz diesla pytanie raczej nie kierowane jest do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeszukałem moje materiały zgromadzone na dysku i Poradnik Eksploatacyjny wydokowany przez Auto Świat podał że manual w miescie pali 12,5 poza miastem 7. Także do automatu spokojnie 2 literki trzeba liczyć w mieście. Na trasie ta różnica już się zaciera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie co pokazałem są opinie userów (na dole). Tam każdy pisze o swoim manualu ile pali mu. Zobacz Auto/spalanie/samochód/komentarz. Nikt prawie nie podał tej wartości co zanotował autoświat. To na górze to zliczenie średnich z wszystkich opinii tych użytkowników, dlatego nadal mam wątpliwości co do tego spalania. Bo owszem, automat będzie palił troche więcej, ale jak ktoś pisze że jego pali 10 w mieście, to tutaj powinno być max 12. Jedna z tych opinii:

Jeśli chodzi o zużycie paliwa to jest bardzo dobrze jak na tą pojemność.Benzyny do 10 litrów stolicy , a że mam instalację LPG to jest super , maxymalnie 13 litrów. Części , duży wybór , wiele zamienników , ceny różne.Dobre zamienniki nie są najtańsze , ale nie jest to klasa forda fiesty. Myślę że ceny w normie jak na tę klasę

 

Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-3/e46/silnik-benzynowy-320-i-150km-1998-2001/#ixzz2mdPzqg6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem sprawdz pompe paliwa... ja prze zmiana pompy milaem w miescie kolo13 l zima a w lato 12 w trasie okolo 8-9 .. po wymianie trasa 7l miasto9,7-10,1 ... zimy jeszcze nie trenowalem :). nie duzy koszt okolo 200 zl a moze wiele zmienic. Ale zanim to zrobisz wez ogarnij ta dziure w kolektorze ...
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poniżej 15 nie mogę zejść, a zimy jeszcze nie ma. Auto nie ślizga się, nie jeżdżę dynamicznie. Widzę jedynie jak podczas ruszania delikatnego wskazówka od spalania migiem leci na 20l, i jeszcze chce dalej. Nawet jadąc 20-30km/h bez przyśpieszania gwałtownego itp. pokazuje 20l, auto sie nie męczy a spalanie kosmiczne. Wracając jeszcze do kolektora to są pęknięcia na 4 i 6, poprawcie mnie jeśli sie mylę. 1,3,5 to są ssące. 2,4,6 wydech? jeśli wydech to czy ma to jakiś wpływ na zużycie paliwa? A wracając jeszcze do spalanie ze strony którą przesłałem, to są takie same auta:

 

Jak na 2.0 benzynę w automacie jest to bardzo ekonomiczne auto! Średnio 9l/100km

 

Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-3/e46/silnik-benzynowy-320-i-150km-1998-2001/strona-2/#ixzz2mdtxHrz4

320i 150KM 99r wersja z automatem. Jestem zaskoczony ekonomią tego silnika. Liczyłem przy zakupie na spalanie na poziomie 11, 12 litrów i szybki montaż gazu. Zrobiłem ok 20tys. i naprawdę szkoda katować to auto gazem bo spala mało a jednak vanos najlepiej czuje się na benzynie.

 

Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-3/e46/silnik-benzynowy-320-i-150km-1998-2001/#ixzz2mdv6IBMO

 

mopsisko Napisałeś że przy jeździe normalnej, czyli zakłądam że gdybyś jeździł naprawde delikatnie (tak jak ja testując narazie ten samochód) to spaliłby ci na 100% poniżej 10l (tak jak napisał kolo z tego cytatu wyżej). U mnie prz naprawde spokojnej jeździe jestem na etapie wstępnego testowania tego samochodu, więc zależy mi na tym aby sprawdzić ile spali przy naprawde lekkiej nodze (dosłownie) pali 15-staka, czyli jakbym zaczął jeździć tak jak mówisz "normalnie" to podejżewam że lekko byłoby 18l, a przy dynamicznej ponad 20l, więc coś musi być nie tak? Kolektor będę ogarniał na dniach, zobaczymy jak wtedy będzie to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki wynik w Warszawie... na krotkich odcinkach do pracy mam 8,5 km ale nie tylko. Mowie powaznie taki mam wynik duzo mi spalanie spadlo po wymianie pompy paliwa... auto odzylo i spalanie spadlo.tyle ze ja mam troche inny silnik ... 2.2 benzyne 170 km
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ta dziura w kolektorze na pewno wpływa na mieszankę - i przez to wiecej pali .

2. Jedz na kompa.

3. Na krótkich odcinkach w miescie melex też bedzie wiecej palić - przy mrozach moja 323iA potrafiła spalić 20L LPG/100

4. Automatem trzeba się nauczyć oszczędnie jeździc - po czytaj o tym w necie.

 

Napraw nieszczelność i jak nie ma jakis dodatkowych błędów na kompie - ciesz sie jazdą melexem :cool2: ja za tym tęsknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320Ci przy dojazdach do pracy 3km po mieście pali 13-14 przy lekkiej nodze (tym bardziej że silnik dopiero kończy się dogrzewać jak gaszę). W trasie wychodzi 7-8 (na letnich oponach 245 z tyłu i 225 z przodu), na zimówkach o szerokości 205 mniej. Oczywiście w pełni sprawna, żadnych błędów w kompie itd. Wszystko zależy od tego na jakich odcinkach się jeździ oraz rzecz jasna od ciężkości nogi, nie liczyłbym raczej na to, że R6 (tym bardziej w automacie) będzie palić mniej. Inna sprawa, że golf 1.6 na takich samych odcinkach spalał mi litr mniej od e46.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę z przedmówcą. Mam do pracy 5 kilometrów (do centrum Poznania) i rzadko kiedy uda mi się rozpędzić powyżej 50mk/h. Głownie albo dojeżdżam do świateł albo odjeżdżam z pod świateł. Wtedy spalanie spokojnie wychodzi 13 litrów i więcej. Wystarczy jednak wyjechać w trasę i przy spokojnej jeździe można zejść do około 7-8 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie w 330ci w mieście pali 20 litrów i też automat, tyle że oponki mam 255/35/18 z tyłu i przód 225/40/18 i caly czas klima lata.

Myślalem że coś jest nie tak, ale po sprawdzeniu na kompie wszystko wyglada ok. Tak wiec R6 lubi sobie wypic :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to tyle w zasadzie.Jak czytasz niektórym auta palą dużo mniej niż producent podaje.Zatem czeka ich kariera w BMW.

Tyle że rozmawiamy tu o tradycyjnym napędzie benzynowym,nie o poruszaniu się za pomocą wiatru.Poruszając się w mieście typu Warszawa,Gdańsk , Poznań czy innym podobnym ze spalaniem 11-12 litrów w manualnej skrzyni-powinniśmy skakać z radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale jeśli uważasz że w kolektorze dolotowym 1-3-5 to ssanie a 2-4-6 to wydech to .... zacznij od ABC silnika czterosuwowego.

 

A potem napraw kolektor i poczytaj o eco drivingu . "lizanie" pedalu gazu i jazda "na emeryta" nie służy obniżce spalania.

Automat niestety jest zabójczy dla portfela. Moje 528iA paliło w mieście dokładnie 3 litry więcej niż 330xi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie zalezy od wielu czynnikow. JAk chociazby skrzynia biegow, odcinki na jakich sie jezdzi, opony... klima itd itp. Dzis patrzylem i przejechalem w miescie 548 km (zreowalem liczniki) a srednie spalanie pokazuje mi 9,7 w Wawie. Ja mam oponki 205/55 r 16 zimowki ( na ktorych i tak mi troche wiecej pali :P przynajmniej w terorii powinno). Ale wracajac do problemu Kolegi ... najpeirw dziura w kolektorze a potem mysl o innych problemach ktore moga rozwiazac poblem ze spalaniem. Ale jesli masz ta dziure to az mi sie wierzyc nie chce ze zadnego bledu ci nie wywala komp
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też odróżnić jazdę po mieście na zasadzie 30 km po mieście bez gaszenia od jazdy odcinków 3-kilometrowych na wiecznie niedogrzanym silniku. Poza tym każdy jeździ w innych warunkach więc teksty na zasadzie - masz coś nie tak bo mi pali w mieście o 1.5L mniej są lekko bez sensu. Gdyby różnica wynosiła 5 litrów albo więcej to możnaby dyskutować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też odróżnić jazdę po mieście na zasadzie 30 km po mieście bez gaszenia od jazdy odcinków 3-kilometrowych na wiecznie niedogrzanym silniku. Poza tym każdy jeździ w innych warunkach więc teksty na zasadzie - masz coś nie tak bo mi pali w mieście o 1.5L mniej są lekko bez sensu. Gdyby różnica wynosiła 5 litrów albo więcej to możnaby dyskutować...

zgadzam sie w 100%. :D

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.