Skocz do zawartości

koszty aktualizacji oprogramowania E90


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

Orientuje się ktoś może jakie są koszty (pi razy drzwi) aktualizacji oprogramowania silnika i tych wszystkich innych dupereli albo poszczegolnych jednostek? nie wiem czy robi sie update calosci czy tylko danego modułu. Potrzebował bym wgrać na nowo CAS o ile sie nie myle albo zrobić update bo mi raz działają zamki z pilota raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Zależy czy chcesz to robić w ASO, u zewnetrznego partnera jak Ja czy PRMAX, czy u jakiegoś gostka z forum bez gwarancji i ubezpieczenia w razie wysypania sie modulu.

Wojewodztwo tez ma znaczenie...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
I tak to mniej więcej wychodzi

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt updatu calego auta w aso to 500zł (inchcape wro), bez gwarancji jeśli jakiś sterownik zdechnie.

 

U osób ogłaszających się na forum jest różnie, niektórzy liczą 100zł za update jednego sterownika + 100zł za obowiązkową diagnostykę co przy robieniu całego auta da jakieś 1500zł!!!

 

Udało mi się znaleźć osobę ktora zrobiła to za ok połowe ceny aso.

 

Samemu tego robić nie polecam, jest to do zrobienia ale wymaga dużej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Ciesz się że nic się nie posypało , ciekawe czy ktoś ( nawet wiadomo penie kto ) robiący o za połowe ceny ASO ( 500 netto ) jak wysypie się dajmy na to CAS czy sterownik silnika weźmie na siebie koszty naprawy/wymiany :mrgreen:

 

ASO standardowo nie daje gwarancji bo nie potrafią tego naprawić a spie się dosyć często niestety zwlaszcza robiąc przez serwer online, za to czesc ASO juz sie wycwanilo i teraz dostajesz papierek ze raz robisz na wlasna odpowiedzialnosc, dwa jak sie wysypie naprawa obligaoryjna w aso w ktorym auto zdechło :twisted:

 

Na forum mamy nawet jednego chlopaka a właściwie to nastolatka ktory robi aktualizacje auta za doladowanie orange za 50 zł , jak ktoś chce to podam namiary choć łatwo go znaleźć :norty:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nastolatki niby z obcego kraju lubią takie waluty :twisted: Swoją droga naprawdę podziwiam odwagę co niektórych ludzi z tego forum :roll:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz to robić w ASO, u zewnetrznego partnera jak Ja czy PRMAX, czy u jakiegoś gostka z forum bez gwarancji i ubezpieczenia w razie wysypania sie modulu.

Wojewodztwo tez ma znaczenie...

 

 

Widzę po roku wiele się pozmieniało, jest gwarancja i ubezpieczenie.

Zdradzisz szczegóły jak ta gwarancja i ubezpieczenie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że nic się nie posypało , ciekawe czy ktoś ( nawet wiadomo penie kto ) robiący o za połowe ceny ASO ( 500 netto ) jak wysypie się dajmy na to CAS czy sterownik silnika weźmie na siebie koszty naprawy/wymiany :mrgreen:

 

ASO standardowo nie daje gwarancji bo nie potrafią tego naprawić a spie się dosyć często niestety zwlaszcza robiąc przez serwer online, za to czesc ASO juz sie wycwanilo i teraz dostajesz papierek ze raz robisz na wlasna odpowiedzialnosc, dwa jak sie wysypie naprawa obligaoryjna w aso w ktorym auto zdechło :twisted:

 

Na forum mamy nawet jednego chlopaka a właściwie to nastolatka ktory robi aktualizacje auta za doladowanie orange za 50 zł , jak ktoś chce to podam namiary choć łatwo go znaleźć :norty:

 

ALe... jak to ?

Profesjonalista z niby najwyzszej polki robi ci aktualizacje i mowi ci ryzyko jest twoje ? a jak cos zle robi to musisz u niego jeszcze naprawiac ? to jakas straszna farsa :/ nie mowiac juz ze to zupelnie niezgodne z prawem i nawet jezeli podpisesz im ten papierek to sad uzna go za niewazny... to jest akademicki przyklad nielegalnych warunkow sprzedazy, po drugiej rozprawie to wygrasz w sadzie.

 

Generalnie i tak zewnetrzy partner wie wiecej od nich i nie ma powodu jechac do Aso ale to dalej straszna farsa...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zależy czy chcesz to robić w ASO, u zewnetrznego partnera jak Ja,PRMAX lub BMW_NAVI_GARAGE, czy u jakiegoś gostka z forum bez gwarancji i ubezpieczenia w razie wysypania sie modulu.

Wojewodztwo tez ma znaczenie...

 

 

Widzę po roku wiele się pozmieniało, jest gwarancja i ubezpieczenie.

Zdradzisz szczegóły jak ta gwarancja i ubezpieczenie wygląda?

 

Oczywiście, bo to żadna tajemnica :cool2: Jako zewnetrzny partner BMW AG możesz robić aktualizację softu używając do tego serwera online ktory oprocz aktualizacji zmienia również I-level pojazdu. Proces jest na bieżąco w pewien sposób monitorowany i jeżlei coś pójdzie nie tak opcje są dwie:

 

1. Ponowna aktualizacja z ponownym pobraniem danych z serwera łącznie z danymi naprawczymi

 

2. Jeżeli to nie pomoże masz dostęp do pomocy online techników którzy muszą ten problem rozwiązać jeżeli im się nie uda to albo wysyłasz do nich sprzęt albo oni wpadają do Ciebie do warsztatu .

 

Dodatkowo jeżeli masz warsztat i status partnera zewnetrznego raczej posiadasz już swoje ubezpieczenie warsztatowe które równiez obejmuje taki zakres działań :cool2:

 

 

ALe... jak to ?

Profesjonalista z niby najwyzszej polki robi ci aktualizacje i mowi ci ryzyko jest twoje ? a jak cos zle robi to musisz u niego jeszcze naprawiac ? to jakas straszna farsa :/ nie mowiac juz ze to zupelnie niezgodne z prawem i nawet jezeli podpisesz im ten papierek to sad uzna go za niewazny... to jest akademicki przyklad nielegalnych warunkow sprzedazy, po drugiej rozprawie to wygrasz w sadzie.

 

Generalnie i tak zewnetrzy partner wie wiecej od nich i nie ma powodu jechac do Aso ale to dalej straszna farsa...

 

Zacznijmy od tego że ASO nie nazywamy profesjonalistami ;) praktycznie nigdzie nie znajdziesz profesjonalisty z prawie najwyższej półki bo tam w 75% przypadków pracują ludzie którzy ani pasji, ani serca ani wiedzy na temat tych samochodów nie posiadaja, są tylko szkoleni z obsługi jednego programu który działa na zasadzie " Dalej, dalej, zaznacz model,dalej, dalej, chcesz tempomat? dalej.....

 

Oczywiście że zewnętrzni partnerzy wiedza, potrafią i mogą więcej ale tez często dlatego że nie jesteśmy skazani jak ASO tylko na jeden system lini diagnostyka/programowanie.

Im jeżeli coś nie pojdzi etymi programami wtedy pozostaje tylko opcja wymiany, my mamy i możemy używać też inne programy zarówno do diagnostyki jak i do programowania , jeżlei jakis moduł się wysypie mamy inne drogi naprawy tego , możemy kostki eepromowe wyjac i przeprogramowac, uzyc innych danych naprawczych czy wsadów z modułow od innego auta, czy wreszcie uzyc softa ktory siilowo przepusci programowanie kiedy soft bmw na to nie pozwala.

 

Ceny u zewnetrznych partnerów zdarza się że są czasami wyższe niż w ASO ale ma to swoje uzasadnienie w bezpieczeństwie i zakresie usług .

 

I jeszcze taka anegdotka : W czwartek będę miał klienta z warszawy ( akurat przedstawiciel na moje wojewodztwo jakiejs tam firmy , nie zebym go specjalnie targal taki kawal drogi ), wgrano do jego samochodu ( jeszcze za poprzedniego własciciela ) rok temu nowy soft po promocyjnej cenie chyba 7500 brutto , autko oczywiscie stało od rana do nastepnego rana w serwisie no bo jakże by inaczej :roll: Pan wpadł na aktywacje dziennych , adaptacje skrzyni i jakies inne pierdółki i jacy byliśmy oboje zdziwieni kiedy okazało się że softy autka nie ruszane od 2007 czyli od zakupu auta... Tak niestety czasami wygladaja promocje w ASO no bo przecież zykły przeciętny klient się nie zorientuje, a żeby nie był to odosobniony przypadek moje własne prywatne e91 5 lat temu ( kiedy jeszcze sie nie zajmowalem tym czym sie zajmuje dzis ) zaraz po zakupie mialo dokladnie taka samo histore tyle że w ASO w Gorlitz, zaplacilem 200eur za aktualizacje softu i kiedy juz zaczalem sie tym mocniej zajmowac jakieś 3 lata temu okazalo sie rowniez ze soft auta dziewica nie ru(ch)szana nigdy...

 

Kleint czuje efekt placebo bo w koncu wyjezdza odchudzony o kwote od 600-1600zł ( tak tyle czasem w ASO kosztuje aktualizacja zależy od wojewodztwa i humoru oraz modelu autka ) a zdarza sie ze w tym czasie nawet mu bledow nie pokasuja a auto stoi gdzies w rogi garazu i nawet do kompa nie zostanie podlaczone :!:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dokładnie tak miało być 750 :cool2: na telefonie teraz nie poprawie

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardzo nie pasuje robienie w jajo klienta wychodząc z założenia, że g*wno wie i się nie skapnie.

 

Robiłem usunięcie programowe obsługi DPFa po wycięciu go z puszki, robiła to firma Vitesse spod Łodzi a tak na prawdę byli pośrednikiem i robił to V-tech z Krakowa. Wszystko fajnie tylko tak to zrobili, że deczko za bardzo okroili autodiagnostykę sterownika silnika, czyli na przykład jak spali sie świeca żarowa albo sterownik świec to błąd nie wyskoczy. Nikt się nie kapnie itd, prawda? No mam nauczkę i następnym razem będę pamiętał, żeby robić to u kogoś polecanego z forum.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy jest mozliwosc zmiany jezyka "lektora" z niemieckiego na angielski chociaz?

 

Powinieneś mieć możliwość zmiany języka w ustawieniach iDrive'a. W moim przypadku (auto - kraj pochodzenia DE) jest do wyboru niemiecki, angielski i francuski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc zmiany jezyka "lektora" z niemieckiego na angielski chociaz?

 

Powinieneś mieć możliwość zmiany języka w ustawieniach iDrive'a. W moim przypadku (auto - kraj pochodzenia DE) jest do wyboru niemiecki, angielski i francuski.

Juz myslalem ze cos przeoczylem w idrive. Tutaj mozna zmienic tylko napisy na nezyki ktore wymieniles. Lektor nadal jest w jezyku niemieckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="karp1u"]Juz myslalem ze cos przeoczylem w idrive. Tutaj mozna zmienic tylko napisy na nezyki ktore wymieniles. Lektor nadal jest w jezyku niemieckim

 

U mnie po zmianie języka, cały i-Drive jest po angielsku + komendy nawigacji + sterowanie głosem reaguje na angielskie słowa. Sprawdź dobrze.

 

A poza tym, temat jest o aktualizacji oprogramowania, a nie o zmianie języka w navi... :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to moze na przykładzie E90 2006 sedan w autonacie ile ;-) ?

 

Z mojego doświadczenia wynika, że cena często zależy od statusu klienta. Jeśli jesteś stałym klientem ASO to zrobią Ci nawet za 400 + Vat (z fakturą), co nie oznacza, że taka cena jest dla wszystkich i trudno tu o regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

To moze zeby zakonczyc OT :

 

Ceny ASO : 600-1700 netto w zaleznosci od statusu klienta i modelu auta oraz aktualnych promocji...

 

edit:

 

Niestety distalem zaraz pw od kilku 9sob ze nie zycza sobie podawaniaich cen wiec skasowalem . Kto zdazyl przeczytac to wie kto nie zdazyl a koniecznie chce to prosze o kontakt telefoniczny wtedy podam ceny

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zmowa cenowa.żenada takie podejście. Dziqsek szacunek,że jako jedyny chciałeś udzielić odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Nie sadze zeby byla jakas zmowa cenowa bo z tego co wiem to rozstrzal cen na rynku jest spory. Oficjalni zewnetrzni partnerzy jak ja czy kolega Prmax i BMWNaviGarage mamy raczej sztywne ceny bo i koszty ponosimy w zwiazku z prowizja i kosztami sprzetu/serwera podobne ewentualne niewielkie roznice moga byc spowodowane kursem EUR w danym dniu czy osobistymi kosztami np raty za warsztat/sprzet .

 

Co do roznych forumowiczy czy yez roznych zakladow.w.kraju jak juz napisalem nie zycza sobie aby podawac ceny ito rowniez trzeba uszanowac bo maja do tego prawo w koncu jeden moze cos zrobic.za 10zl inny za 1000 a jeszcze inny za 5000 jeden jest ubezpieczony inny nie jeden wystawia faktury inny leci na czarno - to kogo kto wybierze to kwestia indywidualnego skalkulowanego ryzyka , mozliwosci finansowej czy wreszcie zaufania do konkretnej osoby/ warsztatu. Na forum najczesciej widac po klientach danej osoby z kim masz do czynienia i jaki poziom soba reprezentuje.

 

 

Trzymajmy sie tego ze koszt aktualizacji to od 5-50000zl oczywsicie z duza przesada po prawej stronie ale tak przynajmniej nikt sie nie doczepi :roll:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Momento, troche to szkoda jezeli na forum nie da sie rozmawiac cenach i czy sa wysokie czy niskie to generalnie jakas dyskusja bez sensu, ja za moja robote biore 40% wiecej niz konkurencja bo jakosc, terminowosc solidnosc sa rownierz i dostepnosc sa rownierz cechami do wziecia pod uwage a wiec kazdy prosi ile chce.

 

Teraz ostatnio u partnera BMW (forumowicza) ja np dalem 300 zl + VAT, za przeprogramowanie softu z silnika 2.5i na 3.0i + przeprogramowanie z pompa paliwowa + kasowanie wszystkich adaptacji.

 

Moglem dac 200 u kogos innego a jeszcze ktos inny chcial 500 l bez fakt ale tu wiem ze bedzie dobrze zrobione, ze jezeli bedzie problem to maja wsparcie i ze generalnie jezeli cos sie bedzie dzialo nie tak to wracam i robia ponownie i fakt jezdze regularnie jak cos mi sie tam przypomni i chyba najwazniejsza nie jest cena tylko relacja ceny do jakosci.

 

Aa aktualizacje calego softu do najnowszych wersji + kasowanie adaptacji + tam jakies odblokowanie kilku drobnych funkcji, dalem 500 zl + VAT na fakture. Nie wiem czy to jest referencja. Moze i drogo nie wiem, za to jak spartolilem silniczek od wskazowek montujac wskazowki z M3 to dostalem dzialajacy gratis, takie male + ale cieszy. Jak mialem jakis problem z kompem po naprawie mechanicznej to wjechalem bez dzwonienia w drzwi zeby mi zrobili, jestem po prostu zadowolony.

 

Sadze ze najwazniejsze to dobrze sie czuc ze swoim dostawca i miec wywazona cene do swoich wymagan casowych i jakosciowych.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.