Skocz do zawartości

jak cofnac przebieg?


miglancq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrobisz Inpa.A jak podmieniłeś licznik nie wyskoczyła ci kropka przy przebiegu?Teraz tylko PASoft żeby zgrać VIN auta z licznikiem.
...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaki licznik. nie wszystkie pa softem da rade ustawic. najlepiej wylutowac kosc i na programator. ktory masz rocznik auta i jaki to licznik i z kad jestes?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaki licznik. nie wszystkie pa softem da rade ustawic. najlepiej wylutowac kosc i na programator. ktory masz rocznik auta i jaki to licznik i z kad jestes?

 

93S ma zablokowany obszar gdzie sie VIN zapisuje, z m35080 wiadomo jak jest a innch chipow nie spotkalem;) Tak jak piszesz, programator i zrobione.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mi powiedzial ze przebieg jest zapisany i powinen moj wchodzić jak podmieni licznik dalem mu do naprawy uszkodzony mechanizm szyby i przy okazji ma mi przelozyc napisze jak bedzie wiadomo. a kto moze mi pomoc uruchomic webasto??

Zalezy. napewno wywalic ci powinien kropke bo nie beda zgadzac sie przebiegi w zegarach i lcm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , Panowie co wy tak się główkujecie nad cofnięciem licznika , przecież to jest proste, zacząć jeździć tyłem ;-) i po kilku latach dojdzie do zera !

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropka nie jest od roznicy przebiegow tylko numerow VIN. To z przebiegiem to mit.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Czasami ktoś takie głupoty pisze że aż nie chce się tego czytać. Co ci vin sprawdza? Sprawdzałeś sam czy wyczytałeś głupoty innych, którzy nawet nie wiedzą jak kable do aku podpiąć? Wiec idąc twoim tropem rozumowania po zmianie kompletu składającego się ze sterownika silnika, ewsu i kluczyka też powinno kropkę wywalić na zegarach a tak się nie dzieje. W starszych autach np. E36 przebiegi były wpisywane w zegary w dwóch miejscach na płycie licznika oraz w kluczu wczepionym w licznik, tam żadnego vinu nie sprawdza i żadne mity się nie dzieją, jeżeli zmienisz przebieg w jednym miejscu w zegarach to wywali ci kropkę. W E46/E39 przebieg jest wpisany w module świateł LCM,oraz w zegarach w jednym miejscu i w EWSie, więc jeżeli wymieniłeś zegary to niezgodność w kilometrach między LCM i zegarami powoduje pojawienie się kropki, w Ewsie nie jest porównywane, dlatego jak się wymienia komplet sterownika silnika to nic się nie dzieje. Vin też można zmienić ale raczej nie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie glupoty czlowieku? Jesli jest roznica przebiegu pomiedzy zegarami a lcm kropki nie ma, jesli jest roznica VIN pomidzy zegarami i lcm kropka jest. Idz doucz sie. Kto pisal o EWS?

 

Moze jeszcze napisz o micie 200km, ktory rozwala niedwracalnie lcm, ktory tez krazy po forach.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwoje przeczytajcie sobie WDS :duh: , a potem dyskutujcie Matig specu od elektroniki, cos za duzo ostatnio wypowiadasz sie na tematy ktorych nie masz pojecia, chyba zapomniales jak szukales pomocy przy zaprogramowaniu immo klucza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja takiego zlego napisalem? Tamper dot wywala jesli jest niezgodnosc VIN zegarow z VIN LCM, roznica przebiegu w obu modulach nie wywala kropki. I nie bardzo rozumiem wypowiedz Matiqa, ktory zapewne zeby zjadl na temacie, co ma do tego EWS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocicie sie o cos co jest oczywiste i opisane w WDS BMW, wiec nic nowego nie odkryles ani TY ani MATIG.

 

 

PS PRZECZYTAJ WDS BMW TO BEDZIESZ WIEDZIAL KIEDY WYSKAKUJE KROPKA A KIEDY NIE.

 

PS2 WIDZE ZE DALEJ NIE CZYTALES WDS-a JEZELI TWIERDZISZ ZE KROPKA ZAPALA SIE TYLKO KIEDY VIN JEST ZLY.

Edytowane przez forty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie kloce, tylk pytam skad tam Matiq ews wzial i posadza mnie o brednie. Najwyrazniej ktos ma problemy z czytaniem. Nie musze czytac wds, zeby wiedziec kiedy pojawia sie tamper dot.

 

Edit: Dotychczas zrobilem kilkanascie E38 i E39 w tym zdalnie i wysylkowo (nie sadze by w E46 bylo inaczej) i po zmianie VINu kropka znikala. Wiem, ze jest wiele dokumentow/for twierdzi, ze po przejechaniu 60mil/100km wywali kropke, ale nie zdazylo mi sie to, nawet przy rozbieznosciach kilkunastu tysiecy. Wstaw inne zegary, obejrzyj kropke, zmien VIN i poszukaj kropki raz jeszcze.

 

Jeszcze w NCS mozesz zmienic parametr "used part" i kropka Ci zniknie bez ruszania czegokolwiek, no chyba, ze na prawde w E46 jest inczej.

 

No i forum jest do wymiany doswiadczen a nie "walenia" kogos, bo ma inne pojecie, co nie znaczy bledne.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Dotychczas zrobilem kilkanascie E38 i E39 w tym zdalnie i wysylkowo (nie sadze by w E46 bylo inaczej) i po zmianie VINu kropka znikala. Wiem, ze jest wiele dokumentow/for twierdzi, ze po przejechaniu 60mil/100km wywali kropke, ale nie zdazylo mi sie to, nawet przy rozbieznosciach kilkunastu tysiecy. Wstaw inne zegary, obejrzyj kropke, zmien VIN i poszukaj kropki raz jeszcze.

 

 

 

Kolego i kazde to E38 i E39 biore na diagnostyke i klientowi pokazuje ze krecone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam kluczyk, ews, dme, lcm i kmb. Czasem jest bug z kuczykiem i wywala 900kkm. Tu, w UK to zjawisko nie jest tak powszechne, a jesli juz to w cichociemnych warsztatach u spalonych sloncem. Z tym, ze robia to w sposob, iz praktycznie od razu wiesz, ze krecone.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.