Skocz do zawartości

Problemy z licznikiem-wyświetlaczem


walczjar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem E39. Jedyne co zakłóca moje zadowolenie to licznik, na którym pod zegarami zniknęło większość "pikseli", przez co nie jestem w stanie odczytać wskazań licznika, temp., i komputera itd.

Czy to jest poważny problem; czy konieczna jest wymiana licznika i czy można to naprawić (za jaka kasę)?

Pozdrawiam

Edytowane przez walczjar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna mialem niedawno podobny problem poszukaj p[isalem telefon do gosica ktory naprawia to za 350 zl, mozesz powiedziec ze ci go polecilem! Kolega bardzo porzadny i fachowy! Polecam , miszka w koszalinie ale naprawi ci to w ciagu 1 dnia, zegary podasz przesylka konduktorska i na drugi dzien masz zrobione z roczna gwarancja!

 

jego nr 0602268217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko dot. zawieszenia. W ostatnich tygodniach zaczyna mi klepać przednie zawieszenie. Znajomi podpowiadają, że mam wszystkie 4 aluminiowe wahacze do wymiany. Czy rzczywiście "siadają" w nich tylko wahcze, czy może coś jeszcze? Latam na nich od października zeszłego roku, jak go sprowadziłem z Niemiec, to począkowo nie było tak źle. Teraz jest to już nieprzyjemne stukanie. Nie chciałem w trakcie zimy nic z tym robić (wiecie, te nasze drogi; po zimie troche je połatają) i poczekać na wiosnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wahadła to moglbys osobny wątek założyc.

 

Czy znajomi powiadają tak bez diagnozy?

 

Generalnie wszystkie cztery wahacze a raczej dwa oraz dwa drązki reakcyjne maja problem ze sworzniami. Poza tym rownie meczace moze byc stukanie koncowek drazkow kierowniczych, pomimo braku luzu na pierwszy rzut oka oraz nawet sama maglownica, ktora w e39 nie nalezy to mocnych stron tego auta.

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę znaleźć dobry zakład i jak najszybciej się tam udać z tym zawieszeniem. Jeśli nie jest za póżno to końcówki w wachaczach można poddać drobnej regeneneracji po której wytrzymają jeszcze tyle co zamienniki. Pewnie trzeba będzię też wymienić tuleje wachaczy (mogą być już popękane). Właśnie wczoraj zrobiono mi całe przednie zawieszenie i maglownicę i jest "0" luzów. Zawieszenie jest tak skonstruowane, że luzy końcówek widać dopiero po ich zdemontowaniu. U mie były niewielkie luzy na zawieszeniu ale już wyczuwalne, no i na przekładni, ale nic nie pukało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny wahadeł znajdziesz na http://sklep.intercars.com.pl/

do niektórych trzeba osobno dokupic tuleje.

 

Magiel to droga sprawa - nowy ze 6000 tyś :D Ale zwykle sie go regeneruje za jakies 700 pln, przy czym, trzeba sprawdzic czy warto. Po pierwsze pełna diagnoza zawieszenia. Pozniej bedziemy biadolić nad cenami

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za robociznę (demontaż, montaż i regeneracja) zapłaciłem ok 300 zł (4 wachacze i przekładnia kierownicza) oraz 230 zł za tuleje LEMFORDERAa razem z dwoma paskami do silnika. Ale podkreślam, że luzy u mnie były niewielkie, trochę większy na przekładni, a zakład jest zaprzyjaźniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koledzy kupujecie płyn do styków KONTAKT 60 i żąden inny cena 25-30zł-najlepiej poprosić goscia co ma warsztat z naprawą RTVNIE wAM KUPI i to pomaga na padające pixele.Ci co naprawiaja i trzepią z tego kasę właśnie tego używają.Wymontuj licznik oddziel przednią cześć tzn rozpołów go na dwie części, nad wyświetlaczem jest taka metalowa osłona -ramka delikatnie odzczepiasz dolne zaczepy i rurką dołaczoną do tego specyfiku lejesz aż zacznie wyciekać płyn.Zostawiasz na parę godzin aż wyschnie i licznik jest jak nowy.Sprawdzone na 100 %.

Pozdrawiam!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.