Skocz do zawartości

Grupowy zakup Downpipe do 525d/530d-badanie rynku


PatLove

Rekomendowane odpowiedzi

Robię rozeznanie czy i ilu forumowiczów byłoby chętnych na zakup 3' DP z kwasówki do 325d/330d/525d/530d(M57N2/T2)?

 

DP będzie posiadał wszystkie wejścia na sondy oraz czujniki(również na te, które po wyrzuceniu DPF-u zostają odłączone), wykonany będzie przez profesjonalnego spawacza TIG, który specjalizuje się właśnie w DP, kompletnych wydechach, orurowaniach do FMIC, kolektorach itd.

 

Cena wyjściowa to 700pln+koszt wysyłki więc biorąc pod uwagę najtańszą sensowną jakościowo ofertę na rynku, czyli DP od RM MOTOR w cenie 900pln i tak jest już dobrze, a być może przy większej ilości chętnych uda się jeszcze coś urwać.

 

Wszystkich chętnych proszę o wpisanie się na listę w tym wątku. O pytania również proszę w wątku, a nie na PW.

 

P.S.

Jeżeli pomyliłem dział, to proszę moderatorów o przeniesienie do odpowiedniego i z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do 535d będzie inny DP więc to raczej nie wchodzi w grę bo pomiary będą robione na moim 325d. Chociaż wg mnie, jak i forumowicza czerwony330d (patrząc po schematach DPF-ów) czysto teoretycznie wszystko powinno pasować ale może niech w tej kwestii wypowie się ktoś, kto ma 100% info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem zainteresowany. Jestem na etapie rozpracowywania czy mam dpf czy katalizator, świeżo zakupiona e60 530xda LCI 07r. Chcę zrobić chipa wiec trzeba zrobić lżej dla turbinki :wink:

 

pytanie cena jest za ten z tłumikiem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek4net może się orjętujesz czy u mnie jest dpf? poprzedni właściciel twierdził ze go nie ma... ale jak podnosiłem auto u mechanika to zaraz za turbina mam puche z czujnikami. Wlasciciel twierdził ze ten wypust modelu jeszcze był bez filtra. Prędzej myślę ze mógł go on usunąć a to co widzę to pusta pucha bo, w idrive nie widzę żadnych opcji do filtra ( za ile zblirza się wypalanie) i dosyć głośno jest powyżej 2,5 obr z komory silnika siedzac za kierownica, dźwięk ze tak powiem agresywny nie pasujący pod seryjny wydech. Model LCI 530xd 2007 sierpien,silnik M57N2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wszystkie auta po 2004 seryjnie wychodziły z DPF

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pisze na downpipe ale do e87 120d 163KM ;) w rm maja po 650 jesli w grupie wyjdzie taniej to biore!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Widzę ze zabieracie Sie za to jak jeż za........... Jutro sam zamawiam pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kupilem dp od rm motors do jedynki i nie pasuje.... takze zobaczymy jak sie rozwiaze temat. (wejscie do turbo ok wyjscie na wydech ok ale sonda w zlym miejscu( po montazu przewody sondy opieraja sie o kolektor) lącznik elastyczny opiera sie o izolacje termiczna. uchwyt montazowy opiera sie o skrzynie. napisze jak chlopcy podeszli do tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
odesłalem poprawili i pasuje idealnie ;) auto chodzi pieknie ale smierdzi jak z jelcza ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat DP, czy faktycznie jest głośniej w aucie, po jego zamontowaniu :?:

 

Chciałem naciąć oryginalnego DPF-a, wytłuc wszystko i zostawić z zewnątrz na oryginał, ale również doszły do mnie słuchy, że auto będzie głośniejsze...

 

Także jestem w kropce i nie wiem co robić... :? :? :? E60 535d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat DP, czy faktycznie jest głośniej w aucie, po jego zamontowaniu :?:

 

Chciałem naciąć oryginalnego DPF-a, wytłuc wszystko i zostawić z zewnątrz na oryginał, ale również doszły do mnie słuchy, że auto będzie głośniejsze...

 

Także jestem w kropce i nie wiem co robić... :? :? :? E60 535d

Jak stanę z tyłu jest trochę głośniej, słychać jakby metaliczny dźwięk z tłumika, w środku jest tak samo jak przed wycięciem :D

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat DP, czy faktycznie jest głośniej w aucie, po jego zamontowaniu :?:

 

Chciałem naciąć oryginalnego DPF-a, wytłuc wszystko i zostawić z zewnątrz na oryginał, ale również doszły do mnie słuchy, że auto będzie głośniejsze...

 

Także jestem w kropce i nie wiem co robić... :? :? :? E60 535d

Jak stanę z tyłu jest trochę głośniej, słychać jakby metaliczny dźwięk z tłumika, w środku jest tak samo jak przed wycięciem :D

 

To wtedy super...bałem się że w środku będzie niekomfortowo i drażniąco, ale skoro mówisz że tak jest to super, to jestem wielce zadowolony... :)

 

 

 

Z jednej strony mam dylemat, czy :

 

- sprzedać DPF-a za ok 1000 zl (oczywiście trzeba znaleźć kupca) i kupić za 700 zł DP

 

czy :

 

- górną część DPF-a lekko naciąć i wyciąć filtr, ładnie zaspawać, wchodząc w kanał, masz wizualny oryginał nie do poznania, nacięcie jest od strony nadwozia..

czysto i schludnie, jak oryginał, boje się że po wycięciu może lekko huczeć w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.