Skocz do zawartości

e36 kolekcjonerski ?


trev1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od niedawna jestem posiadaczem BMW e36 316i 92'

Nigdy nie myslałem od takim aucie i kupiłem je zupełnie przez przypadek.

Auto poprostu mnie ujeło swoim stanem. Własciciel jezdził tym autkiem przez ponad 20 lat a przebieg jaki nim nakręcił to 104000km cały ten czas garażowane co widać po stanie lakieru.

Wszystkie części są orginalne nadwozie podwozie oraz silnik orginalny lakier na kazdym elemencie. Wymieniona przednia szyba.

Zastanawiam się poprostu czy takie auto ma jakąś większą wartość niż inne dostępne okazy z zachodu niby od dziadka z cofanymi licznikami i składane z kilku czasami.

Post ten zakładam nie po to zeby tu handlowac tylko jestem ciekawy czy taki autentyk jest ewenementem czy poprostu jest to normalny okaz dobrze utrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E36 w bardzo dobrym stanie to rzadkość. Na wartość ma wpływ nie tylko stan, ale wersja silnikowy, wyposażenie przebieg. Przebieg masz dobry, sam motor już średnio. O wyposażeniu nic nie wspomniałeś. Raczej na dzień dzisiejszy ciezko będzie znaleść kogośchętnego na 316i z średnim motorem m40 za wiecej niż 6 tyś. Ale za 5-10 lat na pewno wartość tak utrzymanego auta będzie rosnąć.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, co do wyposażenia to biedą jest brak wspomy , szyby z przodu w prądzie , lusterka w prądzie , szyberdach, klima , abs

środek nieskazitelny szyber chyba nigdy nie uzywany. Mam własnie w planie poczekac i na żółtą blache poczekać te 3 lata.

 

Hehe, dobre. Ciężko zarejestrować na żółte blachy E30 czy E32, a co dopiero E36 gdy tego jeździ 30x więcej. Zobaczymy jak będzie, ale szczerze wątpię żeby w ciągu 7-8 lat Ci się to udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

NIe zarejestrujesz na zółte, bo musi 25 lat minąć od wyprodukowania ostatniego e36. A to było w 2000 roku, wiec jeszcze sporo czasu. Jest możliwe wcześniej, ale musi być to model rzadko spotykany w minimalnej liczbie produkcji. Wiec raczej wstawiasz auto na 10 lat do garażu, lub robisz jak eulekes (foto w garelii) i robisz maks wyposażenia a potem Swap na m52b28.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zarejestrujesz na zółte, bo musi 25 lat minąć od wyprodukowania ostatniego e36. A to było w 2000 roku, wiec jeszcze sporo czasu. Jest możliwe wcześniej, ale musi być to model rzadko spotykany w minimalnej liczbie produkcji. Wiec raczej wstawiasz auto na 10 lat do garażu, lub robisz jak eulekes (foto w garelii) i robisz maks wyposażenia a potem Swap na m52b28.

 

PZDR>

 

:nienie:

 

25 lat musi minąć od wyprodukowania danego egzemplarza, a 15 lat od zakończenia daty produkcji. Co nie zmienia faktu, że ciężko będzie zarejestrować na żółte E36 przed trzydziestką auta. Szczególnie jeśli zaostrzą przepisy a na to się zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Każde auto jest warte tyle ile jest ktoś w stanie za nie zapłacić.

Co do motoru to nie każdemu jest potrzebne 2,8 i jeżeli wystarcza 102KM to też dobrze. Faktem jest, że cenowo te auta wypadają dużo gorzej niż auta z motorami 2,5 i 2,8. Patrząc po allegro to jeżeli jest dobrze utrzymany taki nawet Compact to za cenę wyższą też znajdzie nabywcę.

Co do rejestracji E36 na żółte blachy to nie wiem czy nawet warto :mrgreen:

Bo żółte tablice dostaje się nie tylko po to żeby fajnie wyglądały-są też obowiązki. Zresztą jaki zabytkiem to auto jest???

No i jak dokonasz takiego szeregu zmian jak w/w kolega to na dzień dobry rzeczoznawca odrzuci auto za niezgodność ze stanem fabrycznym, który powinien zawierać się w iluś tam %.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No Stuki, masz rację. Ale muszę spawdzić czy nie było jakiegoś wymogu odnośnie zakończenia produkcji danego modelu. Kiedyś był taki wymóg, teraz rzeczywiście nie ma. Dla zainteresowanych http://weteranszos.pl/zolte-tablice

Faktem jest ze raczej e36 do kolekcjonerskiego jeszcze długie lata nie będzie się nadawał. Co dopiero e30 na szerokiej dostaje powoli status yangtimera. Ale jak chcesz trzymać jako lokata to za kilka lat będzie jak znalazł.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.