Skocz do zawartości

BMW E91 jako auto rodzinne


junno

Rekomendowane odpowiedzi

To zalezy ile bagazu zabierasz ze soba. srodek jest zupelnie wystarczajacy ale bedziesz mial problem aby spakowac duza ilosci bagazu bez rozkladania kanapy co a/ jest niebezpieczne dla dziecka w foteliku w razie wypadku lub naglego hamowania b/ jest zabronione w kilku krajach europejskich

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie e91 nie jest autem rodzinnym. Ja właśnie przez brak miejsca swoje sprzedałem. O ile w mieście, jazda na krótkich odcinkach nie odczujesz tego, o tyle jakaś dłuższa trasa, wyjazd za granicę- to już jest problem. U mnie czarę goryczy przelał tegoroczny wyjazd na wakacje do Włoch, gdzie musiałem logistycznie podejść do tematu żeby wszystko spakować. Moja rodzina 2 +1 (córa 5 lat)

Sama jazda jak najbardziej na duży plus, ale za przestronność minus. Tym bardziej ze w aucie przy dziecku musisz mieć teoretycznie wszystko, żeby co chwilę się nie zatrzymywać. Ci co mają dzieci wiedzą o czym mówię.

oczywiście tak jak ktoś pisał można wrzucić trumnę na dach...idąc tym tropem- można też podłączyć przyczepkę..wejdzie więcej... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, mam dzieci i nie wiem o czym mówisz. Najmłodsze wcale nie tak dawno temu miało 5 lat. Faktem jest, że nie wpadł bym na ro by z dziećmi jechać autem do Włoch.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja używam e91 (rodzina 2+1) i sprawdza się bardzo dobrze: rozkładam fabryczną siatkę, która odgradza bagażnik od wnetrza i pakuję auto po dach:) Wózek i cały majdan mieści się bez problemu. Sąsiad ma rodzinne m3 e92 i też daje radę z żoną i dzieckiem - dla chcącego nic trudnego :cool2:

Już nie pamiętacie czasów "garbatych" maluchów? :cool2:

Edytowane przez houek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 2+2 nie mam problemów by się spakować, już trzeci rok tak jeżdżę

a jak ktoś ma do zabrania gondolę to ma problem w większości aut

 

Wybacz, mam dzieci i nie wiem o czym mówisz. Najmłodsze wcale nie tak dawno temu miało 5 lat. Faktem jest, że nie wpadł bym na ro by z dziećmi jechać autem do Włoch.

czemu? przecież to może być tylko 1000 km jak jedziesz np. w okolice Wenecji

dla osób z południa czasowo wychodzi prawie tyle samo co nad Bałtyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby spakowac duza ilosci bagazu bez rozkladania kanapy co a/ jest niebezpieczne dla dziecka w foteliku w razie wypadku lub naglego hamowania

 

Czemu jest to niebezpieczne? Jest przecież fabryczna siatka, która odgradza bagażnik od części pasażerskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 2+2 nie mam problemów by się spakować, już trzeci rok tak jeżdżę

a jak ktoś ma do zabrania gondolę to ma problem w większości aut

 

Wybacz, mam dzieci i nie wiem o czym mówisz. Najmłodsze wcale nie tak dawno temu miało 5 lat. Faktem jest, że nie wpadł bym na ro by z dziećmi jechać autem do Włoch.

czemu? przecież to może być tylko 1000 km jak jedziesz np. w okolice Wenecji

dla osób z południa czasowo wychodzi prawie tyle samo co nad Bałtyk

Bo tysiąc km w aucie z dziećmi to bez sens. Nawet dla dorosłego to męczące. Po co marnować kilka dni urlopu? Ok rozumiem ze komuś sprawia frajdę jazda. Ale dzieciom napewno nie. Obojętnie w jakim aucie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co uważasz że jak z dziećmi to na wakacje tylko do parku leżącego 5 km dalej?

Oczywiście że podróż jest męcząca, ale nic i nikt mnie nie goni. Po drodze są hotele, można się zatrzymać, przespać, przy okazji pozwiedzać, Ja lubię podróżować autem , bo więcej się zwiedza, poznaje. Będąc na miejscu też od niczego i nikogo nie jestem uzależniony...bo dla mnie wakacje to nie tylko leżenie 8 godzin dziennie na plaży.

Oczywiście że można jechać e91. Zmieści się rodzina dwa plus jeden...Można nawet jechać tym autem w daleka trasę i w 5 osób....tylko że jeżeli mam wybór zakupu większego auta rodzinnego- wybieram większe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że o wiele wygodniej jest polecieć samolotem, a na miejscu wynająć auto. I wcale nie musi to wyjść wiele drożej. Męczyć się cały rok z dużym autem tylko po to by raz czy dwa razy w roku gdzieś dalej jechać? W imię czego ? Dla mnie e90 to już za duże auto. Na szczęście nie muszę nim jeździć na co dzień.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pakujecie z żoną " home edition " to tak macie :mrgreen:

Proponuję obejrzyjcie to obligatoryjnie : Proponuję od 3.00

http://www.youtube.com/watch?v=4Zeo8rU-cr0

Edytowane przez amsat
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 2+1 wystarczy. W zeszłym roku jechałem na pierwsze wakacje jak syn miał 4mce, gdzie wzialem wszystko co się dało (większość niepotrzebna). Musialem wypozyczyc boxa, ale nie jechalo sie zle. Dobry box raz na rok jest lepszy niz autobus (van) przez cały rok. Topowy box thule na 2 tyg. z wypożyczalni to 500 pln. Spokojnie można lecieć po autostradzie 140 z przyzwoitym spalaniem.

Drugie wakacje - 2100 km w jedną stronę zrobiłem już bez boxa jak młody miał 6mcy. Spokojnie można się spakować nawet z gondolą jeśli dobrze przemyślisz sprawę. Oczywiście pod dach i torba zapięta na przednim fotelu, ale przy 2+1 nie był to żaden problem. Jeśli nie jesteś bardzo wysoki (powiedzmy do ok 180cm) za Tobą też będzie mogła usiąść kobieta.

Reasumując - uważam że się da i warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś bardzo wysoki (powiedzmy do ok 180cm) za Tobą też będzie mogła usiąść kobieta.

 

Zarówno ja jak i żona do olbrzymów nie należymy, także jeśli o to chodzi będzie raczej ok. Chyba się nie przekonamy jeśli nie kupimy auta. W tym tygodniu, jeśli samochód jest faktycznie taki jak opisuje go sprzedawca prawdopodobnie będziemy mogli zacząć testować swoją E91...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wlasciciel to inna opinia. Mam dzieciaka 1rocznego i nad morze dalismy rade bez klopotow. Wozek w bagazniku, inne graty tez. 2plecaki wciskam miedzy fotelik a przedni fotel, nie zabieram wanienki bo to jakas bzdura. Dziecko mozesz wykapac w wannie lub pod prysznicem. Fakt ze nie jest to duze auto w srodku, przekonuje sie o tym gdy probuje wsiasc z tylu za fotel ustawione dla mnie. Wybralbym bmw 5 w kombi dla swietego spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralbym bmw 5 w kombi dla swietego spokoju.

 

Na zadbaną 5 w podobnym roczniku mnie nie stać. Zresztą nie chodzi o to, żeby auto kupić, ale potem utrzymać, a 5 z pewnością jest bardziej wymagająca w tym aspekcie. Myślę, że 3 będzie odpowiednim wyborem. Jak okaże się zbyt mała, za jakiś czas się zmieni i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem dlaczego kupowac cos tak waznego jak auto pod wozek, a nie na odwrot. Ja mam rodzine 2 + 1 (1,5 roku) + maly pies. I do E90 miescimy sie bez wiekszych problemow i trasy typu Austria - Polska 5 razy do roku nie robia zadnych problemow.

 

Wiem ze to kwestia subjektywna, ale dla nas E91 by wystarczylo jeszcze bysmy mogli zabrac jedna osobe bez wiekszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i jako użytkownik e91 od ponad 2 lat powiem coś na swoim przykładzie.

Co prawda autem jeżdżę praktycznie sam, ale dla rodziny 2 + 1 jak najbardziej jest wystarczająco miejsca. Zastanawia mnie po co ktoś bierze ze sobą jakąś wanienkę do mycia dzieciaka :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to czytam to się załamałem ile niektórzy potrzebują miejsca.

No właśnie ostatnio widziałem we Włoszech jak taki Niemiec co obok nas mieszkał ekspres do kawy saeco wypakowywał:).

Drewno na opał na Mazury także można zabrać - np. zamiast siekierki - nie trzeba będzie ciąć.

Idąc tym tropem to E91 to małe 1 osobowe auto.

Także wyszedłem z założenia że w moim samochodzie przez 90% czasu jeździ powietrze.

My w 4 osoby jeździmy e90, wcześniej przez 4 lata e46 - także 4 osoby tyle ze dzieciaki malutkie.

Co roku robię około 4000km w wakacje i około 7000km zima na narty (3 wyjazdy) i zawsze się pakujemy. Nie mówie że jest luz ale są wszystkie potrzebne rzeczy.

Oczywiście zima z boxem dachowym.

Latem pomimo ze mam boxa nigdy nie ma potrzeby go brać.

Moje dzieci od małego jeżdzą tak wiec nie mam problemów z marudzeniem, po drugie teraz za grosze są roznego rodzaju DVD i PSP.

Nawigacja rozwiązuje pytania: Tato ile jeszcze do końca.

Oczywiście trzeba się pakowac z głową, ale jadąc na wakacje 2tygodniowe nie musimy prać.

Panowie Gondole wozimy tylko przez pierwszy rok potem łatwiej parasolkę kupić niż zmieniać auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2+2 - młodsza córka ma prawie 3 lata więc koniec wożenia wózków - mogę odstąpić za stosowną opłatą ci moją Zafirę B którą właśnie zbywam - (bagażnik jak w autobusie) bo przesiadam się do E91 :) - zmieszczę się bez problemu. Ale niektórzy mają rację - nawet rowerki woziłem nad jeziora córkom , a co bylo miejsce, - im większy bagażnik tym więcej zabierasz,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojej rodzinki 2+1 (synek 1,5 roku) E91 jest w zupełności wystarczające. W tym roku byliśmy w Chorwacji i z zapakowaniem nie było większych problemów. Do bagażnika śmiało wchodzi składany wózeczek(u mnie spacerówka+stelaż), komplet bagaży i inne wakacyjne gadżety typu basenik. Oczywiście vectra czy passat oferują pojemniejsze bagażniki ale z pewnością nie oferują takiej przyjemności z jazdy jak E91. Jeśli nie potrzebujesz vana E91 w zupełności powinno wystarczyć, moja rodzinka jest mega zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.