Skocz do zawartości

X3 2.0da a autostrada


PiciuM

Rekomendowane odpowiedzi

A dlugo jechales te 180kmh?

 

Praktycznie całe Niemcy Południe-Północ do Słubic jadąc z Liguri. Tempomat był stale 180-200. Auto zapakowane, 2 dorosłych i dzieciak więc nie było wariowania - bardzo pozytywne odczucia z prowadzenia tego auta przy tej prędkości na tamtejszych drogach. Wiadomo nie jest najciszej i już auto więcej spala ale właściwości jezdne bez zastrzeżeń. Zawieszenie w moim odczuciu lepiej zestrojone do szybkiej jazdy niż na komfort bo na słabych nawierzchniach mnie męczy.

Robiąc trasę po krajowych drogach przykładowo szybciej zajade X-em niż swoim 996, wiadomo widoczność nadrabia planowanie poprawnych i bezpiecznych manewrów.

Ja uważam że X-ami generalnie da się dobrze pocinać :cool2: :mrgreen:

Autko jest bez kompleksów drogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na A1 przy 200 nie odczułem żadnego pływania. Wszystko pod kontrolą, pełny luzik, a głośność czy to 160 czy 200 według mnie ta sama. Ciut głośniej radyjko i jazda. Pokonwersować tez swobodnie można. Wydaje mi się że jeszcze nie ma samochodu idealnego na trasy , do miasta i lekkiego- ciężkiego terenu. Podejmując decyzje o zakupie każdy z nas nie łudzi się przecież że ma super uniwersalny samochód najlepszy na świecie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

odgrzewam kotleta :)

 

Ja ostatnio pojeździłem większymi prędkościami po autostradzie i doszedłem do wniosku, że X3 jest jednak trochę za głośny. Poszperałem trochę i na niemieckim forum znalazłem poradę żeby wkleić dodatkowe uszczelki od połowy drzwi do góry. Właśnie przed chwilką skończyłem i jadę przetestować w ruchu miejskim :) Na sprawdzian autostradowy przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać.

 

http://i.imgur.com/B8pK9cl.png

 

http://i.imgur.com/ckEPmcw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle sie woze z ta zmiana auta i juz nawet CX-5 testowalem nawet - tam to dopiero szumi... Od 110km/h szum od lusterek przy 140 km/h wkurzajacy na maksa. Zostalo mi jeszcze do przetestowania XC60.

Od X3 niestety odrzucaja mnie problemy z przekladnia - wydaje sie, ze dotykaja wiekszosc uzytkownikow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC60 tez halasuje :( , no i myslisz ze zrobili go lepiej od Bety ? Nie jestem przekonany. Mysle ze od czsu jak marke przejeli chinczycy to mimo tego ze skladany jest w starych fabrykach to polityka oszczednosciowa jest juz chinska. Mnie osobiscie Volvo przeszlo calkiem, choc za starszymi modelami sie ogladam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chętnie założę dodatkowe uszczelki żeby na własnej skórze się przekonać czy będzie ciszej. Możecie polecić miejsce gdzie można kupić dobre jakościowo uszczelki, które będą pasowały do X3. Bylem ostatnio w Castoramie ale są tylko o niewielkim profilu i wydaje mi się że takie się nie sprawdzą, Może już ktoś przerabiał temat i może polecić konkretny sklep i konkretny model uszczelek.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem eksperymenty z dodatkowymi uszczelkami, z wypełnianiem fabrycznych dodatkowym gumowym sznurem i muszę powiedzieć, że poległem. Praktycznie zero poprawy, jedynie wyklejenie podłogi, drzwi i bagażnika matami dało jakiś efekt, ale to tylko hałasu z napędu (u mnie dziwnie hałasował przy większych prędkościach) i od kół.

 

Od kilku dni mam zastępcze praktycznie nowe X3 20i (7kkm przebiegu) nie miałem niestety okazji sprawdzić głośności na autostradzie, ale w ruchu miejskim jest tak samo głośno jak w moim 20d (nie licząc oczywiście głośności silnika). Najgorsze jest chyba przejeżdżanie przez kałuże i błoto pośniegowe, taki dźwięk, że nogi podnoszę bo się boję że mi woda leci do środka. Żona ma F31 320d i tam jest ciszej, a sam silnik jest dużo lepiej wyciszony.

 

Powoli przygotowywuję się do zmiany samochodu i testowałem już X5 F15, 5 F10 i A6 C7 (wszystkie nowe). Testowane w jeździe autostradowej na tym samym odcinku i muszę powiedzieć, że w X5 szum wiatru też daje się dość mocno we znaki, w 5'ce jest dużo lepiej, a w A6 po prostu rewelacyjnie. Wersja competition rozpędzona do vmax czyli 250kmh, a hałas porównywany jak w X3 przy 160kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Kupiłem nową z silnikiem B47 I jestem zdziwiony bo jest owiele ciszej. I praca silnika i szum powietrza. Badzo przyjemnie się jeździ przy 160 km/h. Może efekt nowych uszczelek, ale silnik jest na pewno cichy i po mieście mniej pali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.