Skocz do zawartości

Nie działająca lampa lewy tył


kozu23

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam prośbę o pomoc

 

Ostatnio w moim e91 przestała działać jedna z żarówek lewy tył (są tam 4 żarówki od dołu 2 - 1 - 1 nie działa ta środkowa) Wymieniłem żarówke ale nic to nie dało i zauważyłem mega zaśniedziałe styki, wyczyściłem, elektorosol i nic. Kupiłem ramke na allegro bo styk był mega zaśniedziały, przed włożeniem potraktowałem elektrosolem dla pewności i dalej nic. Żarówka nie świeci.

 

Co to może być i jak temu zaradzić?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kontrolką czy brakuje w tym gnieździe + czy masa uciekła ,a następnie po kablach szukaj może gdzieś dalej również zaśniedziało ,nie pamiętam czy tam są osobne kable masowe do każdej żarówki czy jeden główny masowy ,tak powinieneś znaleźć przyczynę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, z tym, że u mnie światło raz działa, a innym razem nie. Gdy nie działa wystarczy trzasnąć bagażnikiem raz czy dwa i znowu działa. Też próbowałem czyszczenia stykow, bez rezultatu. Nadchodzi weekend, wezme miernik i może rozkminie co jest nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub zsuń po prostu osłony gumowe z tych kabli między klapą a bagażnikiem co kolega wyżej pisze i sprawdź czy wiązki kabli nie są popękane też nieraz się to zdarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, z tym, że u mnie światło raz działa, a innym razem nie. Gdy nie działa wystarczy trzasnąć bagażnikiem raz czy dwa i znowu działa. Też próbowałem czyszczenia stykow, bez rezultatu. Nadchodzi weekend, wezme miernik i może rozkminie co jest nie tak.

U mnie przy takich objawach była po prostu niesprawna żarówka, która raz łączyła a raz nie.

Jeśli żarówkę masz sprawną to miernik w dłoń i szukaj masy i prądu :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Najpierw miernik I sprawdź czy jest tam napięcie. Jeśli nie to są tylko dwie opcje. Albo kabel albo frm odciął zasilanie.

Także drugi krok to sprawdzenie inpą czy nie ma błędu zwarcia -wtedy frm odcina zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wyświetla powiadomienie o niedziałającym świetle ? Masz E91 problem może leżeć w przewodach pomiędzy samochodem a klapą bagażnika.

 

No niestety u mnie to nie jest na bagażniku tylko na tylnym słupku, ale też miałem przygody z nieświecącym światłem na klapie - wystarczyłu lekko popukać i zaczynało działać. Według mnie to problem zaśniedziałych styków - strasznie zachodzą

 

Tak jest. Najpierw miernik I sprawdź czy jest tam napięcie. Jeśli nie to są tylko dwie opcje. Albo kabel albo frm odciął zasilanie.

Także drugi krok to sprawdzenie inpą czy nie ma błędu zwarcia -wtedy frm odcina zasilanie.

 

Jeśli frm odciął zasilanie to odciąłby chyba nie tylko dla jednej żarówki a dla wszystkich (jest ich tam 4, reszta świeci, tylko ta jedna nie)

 

Nie pozostaje nic innego jak zabawa z miernikiem

 

Dzięki za sugestię, jak rozwiążę problem to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wafeltom ma rację - FRM może odciąć dowolne światło ( które sobie tylko chce :) ). W przypadku gdy zwarcie występowało przez jakiś czas FRM dla bezpieczeństwa odciął obwód. Jak masz działającą INPĘ to sprawdź czy masz błąd zwarcia. Jeśli masz błąd zwarcia to już będziesz miał trop. Odblokowanie obwodu nie jest trudne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już uzupełniłem dane :) @jstomi - dzięki za ofertę pomocy ale dziś jadę do mechanika bo jeszcze mi kilka problemów wyskoczyło jak chociażby kochany łańcuch rozrządu i DPF, tak więc mi to sprawdzi od razu.

 

Ostatecznie możesz spróbować w ten sposób:

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aD04rN7_460sa.gif

 

Co do tej techniki - znam i używam ale w tym wypadku nie działa

 

 

Tak czy tak dam znać co to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.