Skocz do zawartości

E39 V8 problemy z obrotami, wypadanie zapłonu


krys32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów. Miałem ostatnio dziwne objawy u siebie. Z rana po odpaleniu auta, trząsł się silnik i buda, po dodaniu gazu dławił się, walił czasami w kolektory i tak jakby gubił zapłon. O dziwo na kompie 0 błędów. Czysty jak łza. Po rozgrzaniu wszystko ok. Myślałem, że może lewe powietrze itd, ale nic z tego. Czytałem po różnych forach jednak nie znalazłem rozwiązania. Myślałem może gaz rozjeżdża mapy jednak został wykluczony po 5 dniowej jeździe na benzynie. Jednak rozwiązanie samo przyszło przez przypadek. Winowajcą okazał się czujnik temperatury płynu chłodzącego, który znajduje się na pompie wody (wkręcany, 2 pinowy). Przez przypadek przy rozbieraniu dolotu wyciągnąłem od niego wtyczkę. Silnik troszkę gorzej zapalił jednak wszystkie objawy zniknęły. Po podłączeniu wtyczki wróciły. Stąd wniosek. Zakupiłem u znajomego w IC zamiennik bo akurat miał na stanie (dał na próbę), po rabacie dla mnie 38zł i wszystko zniknęło jak ręką odjął. Napisałem ten post z myślą o potomnych bo nigdzie nie ma odpowiedzi, ale skoro ja ją znam postanowiłem się nią podzielić. Aha i obroty na biegu jałowym się podniosły (bolączka V8) Pzdr :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś podać numer tego czujnika ? bo na intercarsie są 3 różne pod taką nazwą

mam podobny problem ,wypadanie zapłonu ,falowanie obrotów itp. Powymieniałem wszystkie uszczelki na dolocie ,oringi ,odme ,nowe świece itd. trochę się polepszyło ale problem nadal występuje co mnie denerwuje strasznie bo V8 powinno chodzić równiutko ;)

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz i wpisujesz dla przykładu ten numer fae33295 Mamy tylko jeden czujnik na pompie wody :) No moja teraz chodzi równiutko, że kieliszek można postawić i się nie przewróci. Odpinałeś wtyczkę i sprawdzałeś poprawę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czujnik wymieniony na nowy OE BMW i rzeczywiście poprawa jest znaczna ,jednakże do ideału jeszcze troszkę brakuje ,na inpie obroty skaczą od 690 do 720 .

kolego ogarniasz może te wykresy w inpie (analog 1,2,3) ? to bym wrzucił kilka screenów ,może dopatrzyłbyś się jakichś nieprawidłowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.