Skocz do zawartości

CZUJNIK PARKOWANIA BMW X3 E83


Misokus

Rekomendowane odpowiedzi

O ile pamietam, to w ASO koszt czujnikow na tyl (4 szt) to kilka tysi :)

Latwiej kupic na alledrogo caly zderzak z czujnikami. Niestety do tego powinienes dokupic jeszcze modul i zaprogramowac w kompie. Chyba,ze sie myle i kazde wychodzace z fabryki ma juz modul tylko brak czujnikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz racje ale całego zderzaka nie trzeba kupować.Same czujniki są dostępne jednak dodatkowo jak już chce się mieć wszystko ori to jeszcze dochodzą wiązki i panel do wymiany .Mój znajomy kupił kpl. na alledrogo jakieś wynalazki ( koszt.ok.100 pln za 6 szt.) i założył u siebie zeby tylko piszczały i też jest ok.Wszystko zależne od tego co kto lubi i jak chce mieć
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a w tym temacie chciałbym się zapytać o taką rzecz ponieważ moja x3 miała przekładkę instalacji elektrycznej i przy wł wstecznego aktywacja parktronika daje sygnał z tyłu lecz nie działa na kompie mi wyszło że przednia syrena nie podłączona czy ktoś wie co z tym zrobić ponoć jest jeden kabel wolny przy liczniku do podłączenia ale gdzie może ma ktoś schemat za każdą poradę będe wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Aleś wymyślił kolego :cool2: :cool2:

Weż sobie miarkę i po prostu podziel zderzak na cztery i tyle.Zobacz ile fotek jest na otomoto czy innych portalach.Wątpię aby ktoś miał takie info :mrgreen:

 

Tylko nie popełnij błedu który ja kiedyś zrobiłem w Passacie i po zmierzeniu zderzaka podzieliłem to co wyszło na 4. Zamontowałem czujniki i okazało się że są nie równo-bład w sztuce-trzeba było dzielić to co wyszło na 5. ahahah ale człowiek uczy się całe życie.

 

Co do czujników osobiście mam VALEO KEPPER i jestem zadowolony

 

Link pewnie z czasem wygasnie ale na teraz to coś takiego:

 

http://allegro.pl/czujniki-parkowania-przod-tyl-stroz-valeo-keeper-i5153505081.html

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś wymyślił kolego :cool2: :cool2:

Weż sobie miarkę i po prostu podziel zderzak na cztery i tyle.Zobacz ile fotek jest na otomoto czy innych portalach.Wątpię aby ktoś miał takie info :mrgreen:

 

nie wymyślił tylko moje pytanie było skierowane do posiadaczy X3 z fabrycznie zamontowanymi czujkami aby znaleźli 5 minut i pomierzyli jak to u nich wygląda, kwestia chęci i pomocy, chciałbym aby oczujnikowanie było jak najbardziej zbliżone do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam pytanie do osób, które zdecydowały założyć nieoryginalny zestaw czujników - czy ingerencja w system elektryczny auta nie spowodowała jakichś komplikacji tzn, czy instalacja jest bezproblemowa, nie wymaga jakiejś adaptacji i takie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to mi chodzi - całkowicie osobny niefabryczny zestaw taki z Alledrogo np. ze swoimi czujnikami i brzęczkiem. kiedyś taki montowałem w Audi B4 ale to było nieskomplikowane elektronicznie auto i obyło sie bez problemów. obawiam się jak układ elektryczny/elektroniczny zachowa się w tym aucie gdy dostanie dodatkowe obciążenie. może piszę jakieś bzdury ale się na tym nie znam i nie chciałbym czegoś zepsuć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenia się do tematu bi mam problem z tymi czujnikami mianowicie po włączaniu wstecznego pi paru sekundach od razu pika czujnik a nie ma nic a dopiero puka właściwie innym dźwiękiem jak zbliża się do przesxkody. Czy to normalne że pika nie wiadomo na co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.