Skocz do zawartości

[E90] Problem z hamulcami


tunix

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jak jechałem z pracy to stwardnial mi hamulec :| ale naszczescie po chwili jazdy wróciło do normy, ale dzieje się to dosyć często że twardnieje i zaraz puszcza... Podejrzewam pompę vacuum bo czasami Przy hamowaniu czuć zapach oleju w kabinie. Myślicie że mam rację? Czy raczej inny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

to jak to jest w końcu z tym pedałem hamulca po dłuższym postoju?

u mnie po nocy lub 8 godzinach w pracy nim odpalę auto hamulec jest twardy... po uruchomieniu silnika pedał wpada w podłogę...

czy tak ma być? jedni piszą, że tak bo na zgaszonym silniku serwo/vacum pompa nie wytwarza ciśnienia inni, że jest to usterka...

 

może ktoś się wypowiedzieć?

pacjent bmw e91 318d n47d20c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej zacząć od wężyka podciśnienia i uszczelki, łączących pompę z serwo hamulcowym.

 

Pkt 4 i pkt 11 ze schematu poniżej

 

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VB31-EUR-11-2005-E90-BMW-330i&diagId=34_1481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie miałem taką sytuacje ze jechałem z prędkością 60km/h i dojezdzając do ronda stwardniał mi hamulec i ledwo wyhamowałem przed wjazdem na rondo.

zmieniłem całe serwo wraz z pompą hamulcową i zmieniłem płyn na nowy i od tamtej pory mam spokój. nie wiem czy ci to pomoże ale ja bym zaczął od sprawdzenia serwo i pompy.

 

 

pozdawiam kszyhuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie miałem taką sytuacje ze jechałem z prędkością 60km/h i dojezdzając do ronda stwardniał mi hamulec i ledwo wyhamowałem przed wjazdem na rondo.

zmieniłem całe serwo wraz z pompą hamulcową i zmieniłem płyn na nowy i od tamtej pory mam spokój. nie wiem czy ci to pomoże ale ja bym zaczął od sprawdzenia serwo i pompy.

 

 

pozdawiam kszyhuu

 

Miałeś olej w serwie? Jak tak, to wydaje mi się że to można zdiagnozować odpinając wspomniany przeze mnie wężyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich.

Też przez to przechodzę. Moja E90 318i 2016r. stała tydzień na dworze po przejechaniu 30 nagle poczułem twardy hamulec. Dojechałem do domu, podłączyłem pod komputer(Inpa, Rhein..) i nie ma żadnych błędów.

Jak to zdiagnozować bez rozkładania na drobne?

Nie ma tam żadnego czujnika, którego pomiary można sprawdzić?


Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.