Skocz do zawartości

Słabe podgrzewanie lusterek zewnętrzych (zwykłych).


Reddgy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam do was pytanie też tak macie że te lusterka zewnętrzne (zwykłe nie fotochromy) słabo sie podgrzewaja? Wczoraj powyciągałem te szkła i pomierzyłem napiecia czy dochodzi itd i same szkła też i jest ok. Wiem że te lusterka w zależności od temp. zew. maja te swoje 4 poziomy podgrzewania co według mnie jest jakiś idiotyzmem, bo jak chce żeby lusterka mi odparowały to chce żeby było to jak najszybciej a nie że jak mam zaparowane i jest 16C to beda działały tylko na 25% możliwości. No ale to już tak jest i tego nie zmienimy. Powiem tak dzisiaj rano było dość chłodno 7C i był zaparowane i dopiero po przejechaniu 1km zrobiły się czyste, i tak mi się zdaje że to troche wolno . No chyba że nie wiem jak się je obsługuje bo właczam zawsze ten przycisk od podgrzewania tylnej szyby to chyba te lusterka sie wtedy załączaja prawda? czy sie mylę?

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, z tego co wiem lusterka same załączają się w zależności od temperatury zewnętrznej.sam mam podobny problem bo wymieniałem wkłady zakupione na allegro i teraz grzeją niejednakowo prawe szybciej a lewe później odparowuje nie wiem od czego to zależy chyba są dwa różne w starych tego nie było ale komuś były bardzo potrzebne i sobie ukradł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, z tego co wiem lusterka same załączają się w zależności od temperatury zewnętrznej.sam mam podobny problem bo wymieniałem wkłady zakupione na allegro i teraz grzeją niejednakowo prawe szybciej a lewe później odparowuje nie wiem od czego to zależy chyba są dwa różne w starych tego nie było ale komuś były bardzo potrzebne i sobie ukradł

 

Widzisz jacy ludzie sa zdolni, a ja moje aż 30 min sciagałem:P

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat, bo mialem tez to pisac, zauwazylem po odpaleniu auta przy zaparowanych lusterakch ze lewa w ciagu 1-2minut staje sie czysciutka a prawa nie, i w sumie nie wiem ile jej schodzi bo zwykle staje i ja przecieram, mam lusterka mpakietowe.

 

tylko czy napewno w kazdych wersjach wlaczaja sie same a nie za pomoca przyciusku odmrazania tylnej szyby? generalnie taka automatyzacja mi sie nie podoba bo czasem moze byc 0 stopni a lusterka czyste a prąd żre i tak.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lusterka nie załączają się na stałe kiedy załączamy ogrzewanie tylnej szyby :?:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka grzeją całe życie samochodu :D tylko tak jak ktoś wyżej napisał są 4 poziomy w zależności od temperatury zewnętrznej. ja tam nie narzekam na takie rozwiązanie, lusterka po minucie dwóch są czyściutkie niezależnie od zaparowania i pory roku :)
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam moze komus sie przyda.

25C- 15C - 25% mocy lusterek 1s zalaczaja 3s przerwy

15C- 0C - 50% mocy lusterek 2s zalaczaja 2s przerwy

0C- -10C - 75% mocy lusterek 3s zalaczaja 1s przerwy

-10 I mniej - 100% mocy lusterek zalaczone caly czas.

 

Z glowy to napisalem wiec moze byc blad szczegonie w tym czasu dzialania.

 

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosna, nie ma czegoś takiego jak lusterka m-pakietowe. :wink:

 

 

no to nie wiem jakie ale sa malutkie i beznadziejne na miasto, a widzialem inne e39 z wiekszymi.

 

 

co do grzania to nie bardzo wiem jak sie za to zabrac i naprawic bo prawe lusterko mi nie grzeje, bezpiecznik odpada bo nie grzaly by oba, jakies sugestie?

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jeszcze fabryczne szkła i są czyściutkie jak łza ( tak sie mówi choć łza uczyszcza oko bo wynosi z niego cały syf :8) ) ja sprawdziłem tak orginalne lusterka zwykłe mają szkła na 4 zatrzaskach wiec lusterka max w dół potem palce tam na chama wsadzic podważyć i wyskakuja, potem odłaczam te dwa kabelki i miernikiem mierze czy idzie tam prad. Potem mierze szkła czy jest przejście i tyle. mam pewnośc że to działa jak powinno czyli w tym przy padku do bani :cry:

 

Zawsze możesz te styki psiknąć jakimś WD40, tak dla pewności :wink:

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odkopuje bo coś te podgrzewanie mi nie działa, przejechałem 20km a lusterka dalej zaparowane. Jest 7C na dworze to wiem że działają na 50% no ale żeby po pół godziny nie odparowały to już przesada. Wiem że napięcie dochodzi tylko mnie jedno nurtuje i dotyczy to obu lusterek. Jak mierzyłem przepływ prądu metoą na "pikanie" to na wyświetlaczu miernika pokazywały się jakieś wartości ale nic nie pikało. Myślałem że ma to tak być bo dotyczyło to obu szkiełek ale widocznie nie. Czy ktoś mierzył przepływ prądu na tych szkiełkach i mu "pikało" czy to nie ma pikać? :cry:

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odkopuje bo coś te podgrzewanie mi nie działa, przejechałem 20km a lusterka dalej zaparowane. Jest 7C na dworze to wiem że działają na 50% no ale żeby po pół godziny nie odparowały to już przesada. Wiem że napięcie dochodzi tylko mnie jedno nurtuje i dotyczy to obu lusterek. Jak mierzyłem przepływ prądu metoą na "pikanie" to na wyświetlaczu miernika pokazywały się jakieś wartości ale nic nie pikało. Myślałem że ma to tak być bo dotyczyło to obu szkiełek ale widocznie nie. Czy ktoś mierzył przepływ prądu na tych szkiełkach i mu "pikało" czy to nie ma pikać? :cry:

 

 

Ale o jakim "pikaniu" piszesz.

Prąd do lusterek dochodzi impulsowo. Jeśli dochodzi to znaczy, że masz uszkodzone maty grzewcze. Dobierz na Alledrogo odpowiedni rozmiar. Cena niska 8-10 zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda, masz na myśli to:

 

http://allegro.pl/podgrzewacz-mata-grzewcza-12v-gb-10s-140x80-i3658179236.html

 

a używa ktoś tego lub montował to ktoś bo myślałem że te szkiełka z tym plastikiem są nierozłaczalnie zintegrowane :)

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie takie.

Jak padła mi mata to wymieniałem na coś takiego.

Mata grzewcza znajduje się pomiędzy szkłem lusterka i plastikiem, a wszystko jest razem sklejone.

Z umiarem trzeba podgrzać i ten plastik ładnie odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie.

Jak padła mi mata to wymieniałem na coś takiego.

Mata grzewcza znajduje się pomiędzy szkłem lusterka i plastikiem, a wszystko jest razem sklejone.

Z umiarem trzeba podgrzać i ten plastik ładnie odejdzie.

A czym to potem skleiles?

 

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie teraz w niedzielę zmieniałem maty w obu lusterkach. Kupisz na Allegro za 6zł/szt. Niestety nie porobiłem zdjęć, ale w teorii masz tak:

- po przyniesieniu lusterek na chatę, odsuwałem ten plastik palcami i wkładałem tam nóż, wbijając go w tą klejowicę, kawałek po kawałku, tak aby nie złamać. Idzie ciężko.

- po rozklejeniu okazało się że nie pasują ori otworki w plastiku na końcówki, w matach przypadały trochę bardziej do środka. Wypaliłem je lutownicą, najpierw dobrze zaznaczając.

- teraz musisz zrobić taki bardzo ważny myk. Odklejasz trochę odklejki od maty i odcinasz np. 1/3. Wkładasz matę w ten plastik, aby końcówki wpadły w swoje wcześniej przygotowane miejsce i wkładasz szkło, które przyklei się do tej 1/3 części. Ja starego kleju ze szkła, co został nie usuwałem bo został bardzo mocny.

- teraz wysuwasz szkło z plastiku, tak żeby mata wysunęła się razem z nim i masz ustawioną matę do otworków na pinki.

- odsuwasz delikatnie matę od lusterka i odklejasz od niej odklejkę, przyklejając dokładnie matę. Szkło przygotowane.

- Wszystko odtłuszczasz, przyklejasz do plastiku taśmę dwustronną, lepiej grubszą, ja użyłem zwykłej ale dałem dwie warstwy. Na brzegach plastiku posmarowałem cienką warstwę silikonu dla pewności i przykleiłem.

- na drugi dzień podłączyłem do auta i działa super.

2 godziny roboty i koszt materiałów 25zł.

Powodzenia, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Robiłem to kilka ładnych lat temu i z tego pamiętam użyłem kleju silikonowego (nie mylić ze zwykłym silikonem).

Dodatkowo po podgrzaniu klej pozostały na obu powierzchniach ładnie łapał.

 

 

- po przyniesieniu lusterek na chatę, odsuwałem ten plastik palcami i wkładałem tam nóż, wbijając go w tą klejowicę, kawałek po kawałku, tak aby nie złamać. Idzie ciężko.

 

Odważnie działałeś.

Trzeba podgrzać i odkleja się elegancko. Wystarczy nawet suszarka do włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Mam ten sam problem. Jedno lusterko szybciej drugie wolniej, ale oba za długo. Po kilku kilometrach zaczyna być coś widać. I to w temp. dodatniej. Czy może po kilku latach tracą moc oryginalne maty? Wie ktoś jakiej mocy są te maty, bo w linku powyżej są 12W, a oryginalne też tyle mają? Bo kusi mnie żeby kupic mocniejsze ok 15W

UPS. myślałem że to wątek o F30... wredny wuj google. Do usuniecia, albo do innego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.