Skocz do zawartości

Webasto e39 530d


perkusista2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim Webasto a mianowicie nie uruchamia sie tylko jak ustawie czas to włącza sie wentylacja wnętrza a dogrzewanie nie. błąd jaki mam w webasto to CIRCULATION PUMP lecz przy uruchomieniu przez inpe pompy oraz webasta websto pracuje przez kilka sekund i sie wyłącza zauważyłem również ze na rurce do odprowadzania spalin zbiera sie ropa podczas pracy webasto które uruchamiam przez inpe. proszę o jakieś podpowiedzi co w tej sytuacji zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź świece żarową do zapalania webasta może jest niesprawna. Lub standardowo walnięta płytka sterująca.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów na temat dolegliwości webasta jest dużo, w jednym z nich nawet trwa dyskusja tak więc musisz troszkę poczytać.

Generalnie jeżeli płytka niesprawna lub świeca to najlepiej wyciągnąć webasto z auto i wtedy sprawdzać.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec wyciagnełem dzisiaj webasto i na krótko podłączyłem świece wentylator oraz pompke i wszystko działa lecz po złozeniu w dalszym ciagu pompka podaje paliwo ale świeca sie nie rozgrzewa dopiero jak na krótko podłączyłem świecę to poleciał dymek ale samoczynnie nie chce sie włączyć czy to może byc wina sterownika i gdzie taki sterownik można naprawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo jak ty na krótko wszystko chodziło w samochodzie nic

Płytkę wysłałem tu http://allegro.pl/webasto-thermo-top-c-z-p-sterownik-plytka-naprawa-i3600857016.html

Dzisiaj właśnie wróciła zamontowałem i działa przy czym silnik miałem gorący i nie mogłem się dłużej pobawić.

Teraz z niecierpliwością czekam na ochłodzenie :D i konkretne sprawdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie, a jeśli słyszysz dmuchawę po otwarciu drzwi, to masz padnięty sterownik webasta.

Webasto standardowo grzeje poniżej 5 stopni silnik, w bogatszych konfiguracjach ogrzewa też wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec wyciagnełem dzisiaj webasto i na krótko podłączyłem świece wentylator oraz pompke i wszystko działa lecz po złozeniu w dalszym ciagu pompka podaje paliwo ale świeca sie nie rozgrzewa dopiero jak na krótko podłączyłem świecę to poleciał dymek ale samoczynnie nie chce sie włączyć czy to może byc wina sterownika i gdzie taki sterownik można naprawić

Sprawdź czy dalej masz błąd od pompy cyrkulacji. Miałem podobny problem i okazało się, że spalona jest pompka cyrkulacji wody (mieści się przy piecu) i dlatego nie odpalało się webasto. Po wymianie pompki wody i wykasowaniu błędów webasto pracuje jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mi komputer pokazuje:

Date: 11/30/13 19:23:35

ECU: ZUHEIZ

JobStatus: OKAY

Variant: ZUHEIZ

-------------------------------------------------------------

RESULT: 2 errors in error memory !

-------------------------------------------------------------

1 Temperature sensor

Error frequency : 255

Off 0.00 0-n

Cooling temperature 125.00 degrees Celsius

Short circuit to ground

Error present

-------------------------------------------------------------

7 Under voltage cut off

Error frequency : 255

Switched off 64.00 0-n

Cooling temperature 125.00 degrees Celsius

Implausible value, Invalid working area

=============================================================

czy webasto posiada swój czujnik temperatury??

dodam że webasto oczywiście nie działa może ktoś pomoże pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

 

Odgrzeję temat.

Podiadam webasto dogrzewające silnik w swojej e39 530 d, jest ono sprawne i spełnia swoje zadanie ale samochód jeździ sporo na krótkich odcinkach a webasto poniżej 6c na zewnątrz chodzi cały czas nawet jak silnik ma 90c.

Chciałem zapytać czy to normalne, że jadąc odcinek 100km staję na światłach a webasto cały czas pracuje?

Mam też mietka a klase i tam dogrzewacz chodzi tylko przez czas jak silnik się nagrzewa a potem się wyłącza i wydaje mi się, że tak powinno być podczas gdy w e39 chodzi bez przerwy męcząc akumulator.

Nigdy nie mam pewności czy auto mi odpali zimą jak trochę się pokręce po mieściel.

Ładowanie ok, termostaty sprawne tak jak pisałem auto łapie bez problemu 90c w teście 7 i trzyma, akumulator już trzeci odchodzi przez to webasto w ciągu 5 lat jak mam bmke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś termostat czy jest sprawny?piec jak nagrzeje to przechodzi w tryb czuwania (nie jest tak do końca wyłączony,ma włączoną pompke cieczy i czeka na spadek temperatury), niektóre sterowniki przy 70st zwalniają tempo i podtrzymują płomień do jakiejś tam temperatury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że łapie 90st nie świadczy że termostat jest sprawny, przy uchylonym termostacie też złapie temp z pracującym piecem bez problemu,przydałaby sie diagnostyka i sprawdzenie jaką temp widzi piec, może mu czujnik świruje i ma np 70stC i sobie jedzie na pół gwizdka nagrzewając klimat przez chłodnice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.