Skocz do zawartości

Zimowe 17 czy 18 cali


dkp7

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ! Przymierzam sie do kupna kol zimowych- no i odwiedzilem dilera . Bylem w sumie zdecydowany na 17 cali do mojego M135i xdrive ,ale maja tez 18 calowe nowe w promocji ciut tansze od tych 17 calowych. 17 tki continental winter conatact 830 18tki pirelii sotozero 2. No podobaja sie mi bardziej 18 tki, letnie tez mam 18 tki tylko nie run flat. Zimowe 18 tki beda run flat. Doradzcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 17ki ale zdecydowalem sie tylko zeby na wygladzie nie stracic. Z racji, ze raczej do 17ek za waskiej opony sie nie wsadzi to przy moich 205kach jest ciekawie na swiezym glebszym sniegu. Jezdze tez innym autem na oponach zimowych 185 (tyle ze na 16 cali) i jest latwiej w takich warunkach. Oczywiscie w zimie tez sa suche drogi i wtedy bezpieczniej na szerszym kapciu :)

Dlatego zalezy w zimie bardziej jak szerokie beda te opony, srednica da jedynie znac na dziurkach, ktore w zimie trudniejsze do wypatrzenia :)

 

To takie moje odczucia

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nasze drogi max 17 .... może troszkę z wyglądu na chwilę stracisz - ale zaoszczędzisz finansowo :) RunFlat z natury twardsze przez grubsze ścianki, moga dać Cie się we znaki przez jeszcze większą twardość w zime ... do tego jak na takim placku nie daj Boże gdzieś "wpadniesz" to koszta gotowe ... a i zawieszenie swoje dostanie :) Serce mówi 18" rozum 17" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ! Przymierzam sie do kupna kol zimowych- no i odwiedzilem dilera . Bylem w sumie zdecydowany na 17 cali do mojego M135i xdrive ,ale maja tez 18 calowe nowe w promocji ciut tansze od tych 17 calowych. 17 tki continental winter conatact 830 18tki pirelii sotozero 2. No podobaja sie mi bardziej 18 tki,

 

Mimo niewątpliwej urody większych felg również na zimę uderzałbym w 17''.

Może po prostu miałem pecha, ale w poprzednim aucie na 18'' próbowałem jeździć zimą i się poddałem jak rozwaliłem dwie opony w jednym sezonie (tylko że po każdej "jednej" i tak zawsze kupowałem parę ze względu na nierówne zużycie :roll: ). Fakt że to runflaty nie były.

 

letnie tez mam 18 tki tylko nie run flat.

 

A właśnie - w M135i xdrive seryjnie nie było serfyjnie runflatów czy sam celowo zmieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie nie bylo runflatow ,ale z drugiej strony tez nie bylo doplaty gdybym zdecydowal sie na runflat. Nie chcialem runflatow gdyz nie mialem nawet mozliwosci jazdy testowej - balem sie ,ze zawieszenie m-sport plus runflat bedzie za twardo-mimo wszystko chcialem miec samochod do codzinnej jazdy w miare wygodny.

ale obawy zostaly rozwiane- wzialem adaptacyjne zawieszenie i w trybie comfort komfortu jest wiecej niz sadzilem ,ze bedzie. :-) Macie racje -wezme 17 tki tylko teraz czy continentale winter conact 830 czy goodyeary ultragrip 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.