Skocz do zawartości

bmw e46 318i N42-pytanie o świece zapłonowe / problem z mocą


piotrek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za wymianę świec zapłonowych i mam pytanie. Do mojego silnika powinienem kupić 4 świece, ale zastanawiam się jakie wybrać, czy oryginalne http://allegro.pl/swiece-zaplonowe-bmw-e36-e46-e39-e60-e61-e65-e85-i3589927210.html

czy inne, i czy powinienem rozważyć wymianę przewodów? Co właściwie da wymiana tych przewodów jeśli jest z nimi coś nie tak?

 

Objawy to szarpanie przy dodawaniu gazu na 4tym i 5tym biegu przy prędkości 40-50km/h ustające po chwili, nie mogę też utrzymać obrotów na luźnym biegu w jednym miejscu (np. 2000rpm) jakkolwiek bym się starał (na aucie kolegi robię to bez problemu) oraz szarpanie przy zmianie biegu z luzu na 1 i z 1 na 2. Czasami samochód się "muli" na niektórych biegach a czasami startuje jak torpeda. Jeśli wymiana świec i przewodów poprawi chociaż jedną z tych rzeczy to będę zadowolony ale nie wiem jakie świece włożyć do mojego silnika (szukałem i nie mam pojęcia gdzie to jest napisane) i czy wymieniać też przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie świece jak zaleca producent czyli BOSCH FGR7DQP lub NGK BKR6EQUP z tym że ja NIE polecam ngk, wg mnie lepsze są BOSCH-a.

Co do kabli WN to nie wiem jak i gdzie chcesz je wymieniać ? Silnik N42 ich NIE ma......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie świece jak zaleca producent czyli BOSCH FGR7DQP lub NGK BKR6EQUP z tym że ja NIE polecam ngk, wg mnie lepsze są BOSCH-a.

Co do kabli WN to nie wiem jak i gdzie chcesz je wymieniać ? Silnik N42 ich NIE ma......

 

Co do kabli to nie wiem jak ten silnik jest zbudowany... więc dobrze że mnie poprawiłeś bo bym kable też zamówił. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z tym muleniem u mnie bylo podobnie na 1 i 2 biegu. nie wiedziałem co to i bylem juz bliski wymiany kata, taką dostałem rade od speca BMW. co sie okazalo, byla walnięta jedna cewka. Kup jedną i po kolei podmieniaj i obserwuj silnik. Rzecz w tym, że słaba lub powoli padająca cewka nie zostanie wykryta przez komputer. błąd mi wywaliło dopiero po całkowitym jej uśmierceniu kiedy to ledwo dało się jechac.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja u siebie miałem NGK (nie pamiętam symbolu), płaciłem 160pln za 4 sztuki i wszystko dobrze działało. W dodatku miałem LPG, więc świece miały jeszcze trudniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić ale moje auto też zamulało dopóki nie wymieniłem obu vanosów. Padnięty był ten na wałku wydechowym. Z resztą to samo pokazywał komputer- błąd na czujniku po tej samej stronie.

 

Wysłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem samochód go gruntownego sprawdzenia do człowieka który zajmuje się też mocno elektryką BMW, nie powiedział że są jakieś błędy. Jeszcze nie wymieniłem świec. Mam znajomego mechanika (rodzina) jadę do niego w tym miesiącu to dowiem się w jakim stanie są świece i przez co może być to szarpanie. Napiszę jak rozwiążę problem.

 

Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Dałem samochód go gruntownego sprawdzenia do człowieka który zajmuje się też mocno elektryką BMW, nie powiedział że są jakieś błędy. Jeszcze nie wymieniłem świec. Mam znajomego mechanika (rodzina) jadę do niego w tym miesiącu to dowiem się w jakim stanie są świece i przez co może być to szarpanie. Napiszę jak rozwiążę problem.

 

Dzięki za rady

Hej

Czy po dwóch latach od ostatniego postu dojechałeś już do tego swojego znajomego mechanika i rozwiązałeś problem :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.