Skocz do zawartości

320d spadki mocy.


Exxaited

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat stary jak świat ale jednak pomijam tutaj standardową ścieżkę odzyskiwania mocy.

Co jest zrobione?? :

-turbo po regeneracji

-zawór od egr odpięty z wtyczki(jest błąd ale nie wiem czy to może wpływać na spadek mocy?? )

-zawór turbiny wymieniony 'pierburg'

-wężyki wymienione

-przepływomierz nowy 'pierburg'

-vtg działa prawidłowo

 

I teraz konkrety. Autko jeździ super jednak czasem po powiedzmy jeździe z w miarę jednakową prędkością (czyt. obrotami) po ponownym dodaniu gazu autko nie reaguje jak powinno i wtedy muszę zatrzymać się, gaszę auto czasem raz lub też dwa. Jednak czasami auto po prostu samo odzyskuje moc. Problem występuję niemiarowo czasem jest raz na 20-30 km, a potem jest spokój 200 jednak najczęściej występuje na zimnym silniku. I teraz moje pytania:

 

1. Czy odpięty elektrozawór egr (wypięta wtyczka) może powodować taki objaw. Jest błąd exhaust controller ale nie ma chceck engine.

2. Patrząc na licznik w momencie spadku mocy komputer rejestruje błąd '3f35 boost air hose monitoring im leerlauf' z takimi kilometrami jak następuje spadek mocy np. licznik 199999 k i spadek więc, błąd 'boost air hose monitoring im leerlauf' 199999 k w czasie spadku. Generalnie proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn + o rozszyfrowanie błędu, a nie o magiczne rozwiązanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wstępnie rozwiązany. tzn powodem okazała się obudowa przepływomierza, która nie miała kratki po wymianie obudowy na taką z kratką auto nie ma już dolegliwości z tematu. Jednak pozostaje temat klekoczącej pompy vacum ale umówiłem się z elektrykiem na montaż elektrycznej z audi i rozłączenie oryginalnej. Zobaczymy jak to wszystko będzie hulało. Mam nadzieję, że będzie wszystko jak należy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.