Skocz do zawartości

Porada > CHIP BOX czy programowanie E60 2.0d 163km


nikoos93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam chęć programować moje BMW E60 2.0d 163km z 2007r, auto w automacie, proszę o poradę czy warto bawić się w tzw. POWER CHIPY BOXY które się dopina? Podobno chip polega na zwiększeniu dawki paliwa i taki BOX jest zaprogramowany w taka opcje, zawsze można odłączyć kiedy potrzeba (np. przy sprzedaż) do tego kosztuje znacznie mniej niz programowanie (koszty ok 800-1100zl) a za box 250 - 350 zł z FAKTURA... Proszę o poradę czy ktoś takie coś kiedyś podłączał, jak auto się sprawuje i czy są jakieś różnice pomiędzy BOX a programowaniem... Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znalazlem cos takiego na Allegro:

 

http://allegro.pl/chiptuning-bmw-520d-e60-e61-163-km-chip-i3599402939.html

 

Info:

 

"- Chip programowany jest indywidualnie pod samochód który zostanie podany przy zamówieniu.

WAŻNE!

 

PO ZAKUPIE POTRZEBUJEMY OD PAŃSTWA NASTĘPUJĄCYCH INFORMACJI :

- MARKA

- MODEL

- POJEMNOŚĆ I RODZAJ PALIWA

- ROCZNIK

- MOC (ILOŚĆ KONI MECHANICZNYCH)

- (Jeśli to możliwe oznaczenie silnika, nie numer vin)"

Czyżby to tylko taka "pułapka" ?

Przecież po zdobyciu wszystkich danych przez kompa po podłączeniu pod auto, można powiedzieć ze zmienia się na stałą dawkę paliwową aby auto było mocniejsze, i tyle (o ile się nie mylę), nie patrzy się ile można ile nie można wycisnąć, jest stała dawka która się dodaje i tyle..

Edytowane przez nikoos93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane o które proszą to są standardowe, do konfiguracji BOXa.

Nie sprawdzają za to wtrysków, pracy tubro, błędów silnika itd. co ma miejsce w trakcie robienia programu u kogoś doświadczonego.

W cenie chipa jest też sprawdzenie auta na hamowni, czyli mamy widoczny efekt usługi za którą zapłaciliśmy.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zapłacić tez mniejsza kwotę bez hamowni lub większa z hamownia.. Znów kolejne koszta a tak jak pisałem box jest dużo tańszy :P :P Zawsze można podłączyć kompa przed podpięciem iBox'a, sprawdzić błędy - wykasować, podłączyć iBox'a i znów sprawdzić :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko program, box to zabójstwo dla silnika, nie stać cię na indywidualnego wirusa nie ruszaj nic, Dobry chip tuner sprawdzi wszystkie podzespoły w twoim bmw, box się wpina i koniec poza tym oba sposoby mają inną zasadę działania, bezpieczniejsze to program
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po Twoich postach zapewne będzie to Box, bo jest tańszy.

Popieram opinie kolegów co do wirusa - jest zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy dla Twojego samochodu. Dla przykładu podam Ci swóje E60, 2007 LCI, automat, 2.0d, 163km, 313Nm przed chipem. Po chipie (Jetronic Wrocław) 193km, 397Nm, samochód sprawdzony pod każdym kątem, wyhamowany bodajże 4 razy aby dojść do tego wyniku. Jeżdżę od roku i pilnuje tylko wymiany oleju i filtrów (co 15k km komplet filtrów). Jest takie stare porzekadło - "co tanie to drogie" i jak dla mnie idealnie odnosi się do Boxa :)

Why so serious... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jak przyjedzie to zobaczymy co tam siedzi ciekawego w tym autku :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych BOXów tylko program. Swego czasu miałem boxa do 2 litrówki i nawet wziąłem a na Spota we wrocku ale nie było zainteresowania na podłączenie i sprawdzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by ci tuner takie kreski zrobił : http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-BMW-5-E60-E61-520d-120kW-163KM

 

Oraz obniżył moment ze względu na automat to będziesz na pewno zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sam się zaetanawiam nad czymś myślałem również o boxie wcześniej miałem a4 b6 i na forum aA4clubpolska polecili mi chłopaka co w tym siedzi za nie duże pieniądze. mogę polecić BMW też ogarnie dzwoniłem się umowić ale narazie nie mam jak

Robi pełną diagnostykę i co najlepsze nie wgrywa gotowej mapy jak niektóre warsztaty które się tym zajmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Nigdy w życiu nie podpinajcie gotowców, każdy egzemplarz chodzi inaczej. Mówię to na podstawie swoich doświadczeń. Zabrałem swoją brykę do profesjonalnego zakładu tuningowego i musieli 3 razy poprawiać mapę i mierzyć auto na hamowni. Tylko wtedy macie pewność, że wszystko działa jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.