Skocz do zawartości

Wstrząs przy odpalaniu i dziwy hałas e90320D163 KM LCI VIDEO


marcin04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem samochód BMW E90 320 D wersja EfficientDynamics 163 Km przebieg 130 000 tys 2010 r . Podczas odpalania samochodu jest dziwny wstrząs i hałas .

Jeden mechanik powiedział ze to kolo dwumasowe a inny ze absolutnie nie . Nic nie słychać podczas wciśnięcia sprzęgła , biegi zmieniają się bardzo dobrze .

Najdziwniejsze jest to że dzieje sie to tylko jak silnik jest rozgrzany po przejechaniu jakiegoś dystansu im więcej tym wstrząs i Halas się wzmacnia .

Rano odpalanie jak w nowym samochodzie 0 hałasu i wstrząsu jak w nowym samochodzie . Halas jakby z okolic miedzy skrzynia biegów a silnikiem . Czy ktos ma jakies pomysły ???. Dwumas i sprzęgło do tego modelu 3000 pln a w ASo okolo 7 000 pln ! ( jakieś specjalne z wahadłem itp...) Dodam ze przy gaszeniu tez nic nie słychac .

Jeśli to faktycznie wersja ED, a nie flotówka z obniżoną mocą, to zmień mechanika, bo ci wciska kit. Ten model nie ma koła dwumasowego, lecz trójmasowe. Poza tym jeśli kupiłeś od handlarza to faktyczny przebieg to raczej 330 tys a nie 130.

 

330 tys w 3 letnim samochodzie ? To ktoś by musiał robić 110 tys km rocznie ! Czyli 300 km dziennie ! Troche przesadziłeś . Przebieg sprawdziłem w ASO była cała historia od początku . Faktycznie jest to ED i wiem o tym ze to koło ma jakieś dodatkowe wahadło dlatego kosztuje w serwisie 4700 pln .

W piątek wymianem koło pasowe i zobaczymy czy to się zmieni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem samochód BMW E90 320 D wersja EfficientDynamics 163 Km przebieg 130 000 tys 2010 r . Podczas odpalania samochodu jest dziwny wstrząs i hałas .

Jeden mechanik powiedział ze to kolo dwumasowe a inny ze absolutnie nie . Nic nie słychać podczas wciśnięcia sprzęgła , biegi zmieniają się bardzo dobrze .

Najdziwniejsze jest to że dzieje sie to tylko jak silnik jest rozgrzany po przejechaniu jakiegoś dystansu im więcej tym wstrząs i Halas się wzmacnia .

Rano odpalanie jak w nowym samochodzie 0 hałasu i wstrząsu jak w nowym samochodzie . Halas jakby z okolic miedzy skrzynia biegów a silnikiem . Czy ktos ma jakies pomysły ???. Dwumas i sprzęgło do tego modelu 3000 pln a w ASo okolo 7 000 pln ! ( jakieś specjalne z wahadłem itp...) Dodam ze przy gaszeniu tez nic nie słychac .

Jeśli to faktycznie wersja ED, a nie flotówka z obniżoną mocą, to zmień mechanika, bo ci wciska kit. Ten model nie ma koła dwumasowego, lecz trójmasowe. Poza tym jeśli kupiłeś od handlarza to faktyczny przebieg to raczej 330 tys a nie 130.

 

330 tys w 3 letnim samochodzie ? To ktoś by musiał robić 110 tys km rocznie ! Czyli 300 km dziennie ! Troche przesadziłeś . Przebieg sprawdziłem w ASO była cała historia od początku . Faktycznie jest to ED i wiem o tym ze to koło ma jakieś dodatkowe wahadło dlatego kosztuje w serwisie 4700 pln .

W piątek wymianem koło pasowe i zobaczymy czy to się zmieni .

A to dodatkowe Wahadło to właśnie ta trzecia masa :P BMW twierdzi, że to auto ma trojmasowe koło zamachowe i tyle. Napisz lepiej jakie masz obroty na szóstym biegu przy 100 km/h.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło dwumasowe w modelu 320d ed jest takie samo jak w pozostałych modelach z silnikiem n47n, więc już przestańmy wymyślać z dodatkowymi wahadłami itp występującymi tylko w tym modelu. Koło jest typowe jak dla pozostałych modeli, i bmw je określa jako dwumasowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło dwumasowe w modelu 320d ed jest takie samo jak w pozostałych modelach z silnikiem n47n, więc już przestańmy wymyślać z dodatkowymi wahadłami itp występującymi tylko w tym modelu. Koło jest typowe jak dla pozostałych modeli, i bmw je określa jako dwumasowe.

 

http://www.autogaleria.pl/migas/bmw-320d-efficientdynamics-edition,105.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mechanik ściągnął kolo pasowe i powiedział ze nie ma co wymienić bo jest w dobrym stanie . Guma nie ma śladu zużycia . Wymienił tylko pasek i piszczenie ustało ale wstrząs dalej jest odczuwalny ale on jest bardziej z tylu silnika jakby przy łączeniu ze skrzynia . Moze to faktycznie początek konca dwumasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepne sie pod temat.

 

Od kiedy przyszly mrozy (garaz blaszak jakies -8 C mam) juz 2 razy przy odpalaniu po nocy zauwazylem przez chwile slychac, ze cos lekko halasuje "cicho grzechocze (dwumas mam nowy). Dodatkowo czasem przy odpaleniu slychac cichy "pisk/kwik"-niewiem jak nazwac, ale to rowzniez latem sie czasem zdarzylo (czesciej przy deszczowych dniach)

 

Objawy niepasuja mi do opisywanych na forum odnosnie kola pasowego bo:

-wcisniecie sprzegla wycisza halas (dwumas nowy -wiec wykuczam), ale co ma sprzeglo do kola pasowego ? -zmniejsza obciazenie silnika redukjac grzechotanie !?

-halas losowo pojawia sie lub wycisza po skreceniu kierownicy (rowniez objaw przy mrozie po odpaleniu- pare minut i ustepuje i niema reguly jak skrecona kierownica )

-brak drgan, brak jakiegokolwiek halasu/tluczenia/wibracji przy gaszeniu

 

Cieply silnik (po paru minutach pracy na mrozie) zupelna cisza. Nic sie nietlucze i niehalasuje ani przy odpalaniu ani przy gaszeniu.

 

Bede sie teraz bardziej przygladal, ale zawsze jak rano wyjezdzam z garazu to slucham silnika i przy mrozi "cos wyszlo" dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hey,

u mnie jest identycznie jak na filmiku nr 2 ( pierwsza strona ), napinacz wymieniony już. Wszyscy tak mają w n47?

 

edt. Właśnie mnie kolega uświadomił, że ten dźwięk może pochodzić od rozrządu - luzy na łańcuchu. Ten dźwięk mi idealnie pasuje do łańcucha, taki metaliczny. Na razie chyba się nie będę tym przejmował, bo przebieg nie jest duży a kiedyś będzie trzeba pomyśleć o wymianie tego dziadostwa.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykluczyłem wszystko . Ten wstrząs przy odpalaniu do wina wadliwego rozrządu . Przy 2000 obr tez jest takie dziwne buczenie , basowe . Na zimnym jeszcze olej nie jest rozgrzany i napinasz łańcucha trzyma . Mam 140 tys , wymieniam rozrząd w tym miesiącu . Mam już dość słuchania buczenia szurania i wstrząsów . Jedno jest pewne kupowanie n47 z silnikiem A gdzie ryzyko zerwania jest dużo większe niż w C to głupota . Trzeba wymienić cały rozrząd + wał !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak na filmiku nr.2 dzwiek raczej na rozgrzanym silniku i tez nie zawsze go słychać, ale z tego samego miejsca co na filmie.

Wcześniej wymieniłem kolo pasowe I wszystkie paski. U mnie starszy model silnika, wiec łańcuch odpada. Mechanik stwierdził, że powoli może kończy się dwumas. Lecz biegi wchodzą idealnie, sprzęgło również idealnie chodzi. Co prawda przy gaszeniu trochę dodatkowo rzuca autem. Nie słychać tego zawsze, więc raczej nie jest to nic poważnego. Jeżdżę i się nie przejmuje narazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Witam wszystkich , podepne sie do tematu , moje auto Bmw F10 silnik 2.0d manual i tak samo jak na tym filmiku auto mi odpala z takim dzwiekiem . Nie ważne czy auto ciepłe czy zimne , nie ma to róznica , odpala za kazdym razem tak samo , jak gasze auto to cicho jest i nie ma róznicy czy sprzegło wcisnięte czy nie , tak samo cicho gaśnie . Dodam że auto miało teraz wymieniony rozrząd cały kompletny własnie z tej przyczyny , lecz nic to nie dało , dalej tak samo - mechanik jak wyciągnał silnik i zmieniał rozrząd mówił ze dwumas ok jest , takze nie mam pojęcia co to jest , może faktycznie to koło pasowe na wale ? Można je odkręcic i odpalic auto bez niego i bez pasków ? Wtedy byłaby pewnosc jakby przestało , myslałem równiez ze może aku słabe i nie kręci prawidłowo , zmieniłem na inne i to samo , jeszcze zastanawiam sie nad rozrusznikiem moze za słabo kręci i tak odpala .. Ktos sie z tym uporał ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
Po przeczytaniu wszystkich postów teraz ja :D mam takie same objawy od około 2lat. Pisk przy rozruchu i gaszdniu auta, nie zależnie czy zimny czy ciepły, nawet już gdy przydusze auto to też piszczy. Gdy auto już powoli jedzie i nagle mu wcisne gaz(obojętnie na którym biegu) piszczenie nie występuje. Zimą gdy były minusów temp piszczenie nie występowało. Wymieniłem napinacz bo bardzo gonił, i zero poprawy. Obstawiam pasek lub koło pasowe, u mnie koło pasowe wygląda jak nowe, lub łożysko alternatora się zaciera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.