Skocz do zawartości

BMW F30 stuki zawieszenia przedniego


Damianf30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów , mam mały problem z moim BMW . Sprawa wygląda następująco zauważyłem uderzenia w przednim zawieszeniu dokładnie lewa strona towarzyszące np. Podczas cofania zaczynam hamować aby zmienić bieg w momencie gdy naciskam hamulec słyszę uderzenie jak by luz na tulei ale tego luzu tam nie ma pojawia się czasami, rzadko ale daje o sobie znać , serwis nie wie o co chodzi rozmawiałem z człowiekiem który sprzedawał mi samochód i podczas rozmowy dowiedziałem się że jeden klient miał podobny problem tyle , że sprawę prawdopodobnie rozwiązali serwisanci z Bawarii w Warszawie niestety mój serwis nie wie o co chodzi a mnie ta sprawa dobija mam obecnie 50000tyś km przebiegu stuki pojawiły się przy 15tyś km i auto powinno sprawować się idealnie a tak nie jest. Generalnie czuć też nierówności na kierownicy i to też czasami są dni , że auto płynie po dziurach a czasami na tej samej drodze jest strasznie twarde nie wiem o co chodzi czy ma ktoś podobny problem co mam w końcu robić ... dodam też że w tym tygodniu pierwszy raz odezwała się tak jak by prawa strona więc już nie wiem co jest grane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej się starają to dobrze o nich świadczy ;)

 

Ja zrezygnowałem z usług ASO (gdzie kupiłem swoje prywatne auto) właśnie ze względu na obsługę. Chciałem kupić nowy zestaw kół zimowych no i niestety.... pani w serwisie mi powiedziała że muszę się dostosować do ich terminów (nie pasowała mi godzina wymiany) bo inaczej to nie zamontują mi kół wcale. Źle trafiła :) - zrezygnowałem z serwisu, zakupu kół, a także odradziłem kilku znajomym zakupy i serwis u nich. Ale co to dla nich - bogata firma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo jeżeli tak to odczytujecie.

Niestety rzeczywistość w wydaniu serwisu jest jednak zgoła odmienna.

Część wpisu "postaramy się zdiagnozować problem i pewnie nawet naprawimy" oddaje stan faktyczny w najłagodniejszym tego zwrotu znaczeniu.

Ps. A kto ma zdiagnozować i naprawić pojazd BMW? ASO Fiata, Opla czy jakiejś innej marki. Bo że Zdzichu to zrobi lepiej, szybciej i kompetentniej to już raczej ogólnie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mialem identyczne objawy w e92 po dluzszej jezdzie do przodu przy cofaniu dotykam hamulca i slychac puk. Czasem bylo to tez slyszalne na nierownosciach typu tory kolejowe ale nie zawsze. Wymienilem wszystkie wahacze z przodu nic nie dalo sprawdzilismy zaciski czy nie maja luzu i nic. Odwiedzilem 3 stacje diagnostyczne i nic nie wyszlo na szarpakach.

Zostaly drazki i koncowki z przodu wyjelismy sprawdzilismy "w reku" widac ze nowe nie sa sworznie chodzily luzno ale luzow zadnych nie dalo sie wyczuc ani w koncowkach ani w drazkach postanowilem mimo wszystko wymienic wszystko na nowe. Stukanie zniknelo auto prowadzi sie rewelacyjnie cos z w/w elementow mialo luz mimo ze nie dalo sie tego wyczuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzimy co mu tam dolega , pomimo tego że zgłaszałem wielokrotnie te stuki to mój serwis każe czekać na "rozwój sytuacji " ja to rozumiem w ten sposób czekamy do końca gwarancji a poźniej dowidzenia radź sobie sam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:dance: nikt mnie tak dawno nie rozbawił jak autor tego wpisu.

 

Dziękujemy za komplement ;) Zawsze dokładamy wszelkich starań aby klienci byli zadowoleni i uśmiechnięci, również jeśli chodzi o kontakt poprzez Internet ;)

 

No Wszelki Duch Pana Boga Chwali :) Co to się stało że nasze anonimowe do tej pory Autoryzowane Serwisy postanowiły się ujawnić i podjąć rękawicę :) Bravo Bravo - zobaczymy jak długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.