Skocz do zawartości

e34 tds napięcie rsw, dawka i kąt wtrysku


piotrek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem e34 tds touring w automacie. Problem dotyczy pompy wtryskowej. Ostatnio czyściłem nastawnik pompy ponieważ silnik kulał na wolnych obrotach. Po złożeniu wszystkiego odpaliłem ale ciężko go wyregulować tzn jakbym nie ustawił dawki to na wolnych obrotach szarpie silnikiem aż trzęsie całą budą. Dawka się zmienia bo jak przesuwam nastawnik to obroty jałowe się zmieniają i moc i zbieranie się też. zastanawiam się jeszcze czy może przyczyną nie jest napięcie RSW z czujnika. Oznaczyłem go przy rozkręcaniu bardzo dokładnie i tak samo złożyłem ale kompa i fejsa nie mam. Czy może to być przyczyną? Dodam że przed czyszczeniem nastawnika też szarpało dlatego go czyściłem ale teraz jeszcze bardziej. chciałbym kupić jakiś fejs który mi pokaże aktualne parametry kąta wtrysku, napięcia RSW i dawki paliwa może polecicie mi jaki fejs który będzie tani i skuteczny oraz jakie powinny być wartości tych parametrów o których pisałem. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Przy okazji jeszcze pytanko: pod kolektorem obok czujnika doładowania jest mały króciec na cieniutki wężyk i u mnie jest on pusty czy tak ma być? A także jeśli chodzi o rurę metalową która jak widziałem u innych tds wychodzi od kolektora, przechodzi z przodu silnika i wchodzi gdzieś koło turbiny to ona o mnie jest zaraz za kolektorem ucięta, spłaszczona i zaspawana-dlaczego? o co z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Czy może ktoś podać napięcie rsw na zgaszonym silniku? Może ktoś kto ma tdsa odczyta to i poda? będę bardzo wdzięczny. zakupiłem interfejs i wszystko mi pokazuje ładnie i dawkę próbowałem ustawiać ale bez odpowiedniego rsw to nie ma sensu. Z góry dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.