Skocz do zawartości

Problem z ABS


Ruppert

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jestem nowy na tym forum i nie chcąc robić zbędnego zamieszania, chciałbym tylko zapytać, czy wiecie co poradzić na problem z ABS'em który u mnie wystąpił.

 

Otóż ABS działał rewelacyjnie, do czasu gdy zmieniłem wahacz tylny prawy - zarazem zmieniłem czujnik (tamten ukruszył się przy próbie wyjęcia) i objawy sa takie iż:

- po odpaleniu autka, kontrolka ABS gaśnie (to podobno oznacza że ABS się testuje? Jeśli tak to co? Sama pompa?),

- ABS działa gdzieś do 10km/h (czuć kopanie na pedale, oraz delikatnie słychać pracującą pompę ABS''u),

- po przekroczeniu kilkunastu km/h, kontrolka się zapala i ABS już nie działa... :(

Co to może być? Czujniki mierzyłem - trzy mają po 1 kohm, ostatni ma jakos 1,26 kohma.

Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady i wskazówki...

Pozdrawiam, Ruppert.

 

PS: Kolega z E30 M3 ma to samo... HELP!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy nowym wachaczu wygląda impulsator ABS-u mam na myśli tą zębatkę, jeśli zęby są niewyraźne lub skorodowane to należy ją wymienić(trzeba rozebrać piastę), a dobre "zębatki" oczyścić i zabezpieczyć lakierem najlepiej bezbarwnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... zwróce na to uwage przy najbliższej okazji. Powiedz mi czy obojetne jest jak czujnik jest przypiety do instalacji z auta? Od strony czujnika nie mialem wtyczki i z tego wzgledu ucialem ta od strony auta. Dwa przewody sa białe! (od strony auta) i łączylem przewody raz tak, a raz odwrotnie i bez rezultatu. koniecznie zwroce uwage na to czy prawidlowo zalozylem czujnik absu, no i te zabki na piascie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli chodzi o przewody to zobacz jak to wygląda przy pozostałych kołach

ponieważ jest to czujnik indukcyjny to przewody, a właściwie ich kolejność nie powinna mieć znaczenia.

Pozdrawiam.

 

Wlasnie w pozostalych nie mam pojecia jak to wyglada - sa szczelne i niechce ich rozcinac. a tu gdzie musialem - przewody od strony instalacji auta są dwa białe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.