Skocz do zawartości

Pakiet serwisowy, wymiana oleju co 20tys. czy co 30tys. km ?


Michael1916

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Na obecną chwilę przy jakim wskazaniu komputera można najwcześniej wymienić olej ?

 

1900km do wymiany można wymieniać olej. Jak wejdzie w ten tryb na następny dzień masz telefon z serwisu BMW (o ile masz Connected Drive), że auto domaga się wymiany oleju. Wczoraj to przechodziłem. Mi równo przy 20tys km. kazał wymienić. Z czego przy 10tys km sam wymieniłem, a ja raczej 80% miasto poza godzinami szczytu bez korków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na obecną chwilę przy jakim wskazaniu komputera można najwcześniej wymienić olej ?

 

1900km do wymiany można wymieniać olej. Jak wejdzie w ten tryb na następny dzień masz telefon z serwisu BMW (o ile masz Connected Drive), że auto domaga się wymiany oleju. Wczoraj to przechodziłem. Mi równo przy 20tys km. kazał wymienić. Z czego przy 10tys km sam wymieniłem, a ja raczej 80% miasto poza godzinami szczytu bez korków.

 

Dziś tato dzwonił i powiedzieli mu że dopóki nie będzie pokazywać co najmniej 1000km to go nie przyjmą na wymianę. Mamy X5, przebieg ponad 26 tys, aktualnie pokazuje 1600km do wymiany i świeci sie na żółto. Dziwna sprawa, tym bardziej, że kolega jakiś czas temu wymieniał bez problemu jak pokazywało mu 2000km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
aktualnie pokazuje 1600km do wymiany i świeci sie na żółto

Co to za serwis?

Obecnie obowiązująca zasada jest taka, że serwis olejowy można realizować gdy pojawi się "żółty kolor".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie pokazuje 1600km do wymiany i świeci sie na żółto

Co to za serwis?

Obecnie obowiązująca zasada jest taka, że serwis olejowy można realizować gdy pojawi się "żółty kolor".

 

Dokładnie ... A żółty kolor pojawia się przy 1900km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz , że wyjeżdzasz w podróż i nie bedziesz w stanie wykonać serwisu olejowego w terminie i prosisz serwis , żeby wydali Ci dokument - w którym stwierdzą, że "zgodnie z wytycznymi" nie są w stanie wykonać serwisu olejowego w tym przebiegu kilometrów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

siema. mam pytanie odnośnie przeglądów.

jeśli auto pochodzi z Niemiec BMW AG - kupił je ktoś z pl i teraz sprzedaje w serwisie BMW. Auto ma 40 tys przebiegu i pokazuje się kolejny przegląd po 7000 tys. nie za szybko :D :D :D

druga rzecz:

przedłużenie gwarancji sprzedawca powiedział że 3 lata 6500k.

service inclusive - nie opłaca się...

heh jak sie mają powyższe info do info z tego wątku....

dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczepię się pod temat...

Według VIN wymianę oleju mam do 30000 km/24 miesiące. Przy ostatniej wymianie, interwał miałem 30000 km lub 24 miesiące, lecz przy ostatniej (46000km), komputer wskazuje mi 25000 km lub 24 miesiące.

Czym jest to spowodowane? Programowaniem przez serwisanta, czy przez coś innego? :8)

Pytam z czystej ciekawości :mrgreen:

 

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie ;) Komputer monitoruje Twój styl jazdy , tryby podróży i na podstawie jakiś tam algorytmów oblicza i reguluje płynnie interwały między przeglądami .

 

To i ja zapytam.. czy po wymianie oleju jest kasowana inspekcja oleju i zaczyna sie ona od "zera" czy też komp"wyczuwa" nowy olej, i sam sobie od poczatku przelicza kilometry do kolejnej wymiany ?

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniaja ci olej to trzeba skaowac inspekcje olejowa

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

dziekuję za odpowiedź. Olej wymieniłem sam. jak skasować samemu tę inspekcję ? Rozumiem,że po skasowaniu komputer sam obliczy i pokaże kilometry do nastepnej wymiany ? Sorry za lamerskie pytania, ale to moje pierwsze BMW.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ile wymiana oleju - podpowiada Ci komputer w zależności od stylu jazdy...

 

niemniej jednak starzy indianie mówią, że koncerny samochodowe sztucznie wydłużają interwały pomiędzy wymianami oleju by np. w kalkulacji wychodziło, że mało się płaci za przeglądy w ciągu kilku lat, czy może by silniki mniej przeżywały itp. :norty: dlatego też, inteligentni ludzie sugerują by nie sugerować się ślepo wskazaniami komputera, a wymieniać olej częściej (np w połowie interwału pokazywanego prze komp - pokazuje 30 tyś pomiędzy wymianami - to wymieniaj co 15 tyś - silnik zakocha się w Tobie i będzie Ci służył w zdrowiu bardzo długo ;) )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przegląd to co innego niż wymiana oleju ? tzn. wymiana oleju jest częściej niż przegląd?

co ile te czynności dla 520d 190km się robi.

Tak precyzując, to komputer pokazuje nie tylko przegląd/wymianę oleju.

Oddzielnie liczy czas np. dla wymiany płynu hamulcowego (niezależnie od ww.), uzupełnienia AdBlue (jeśli jest), no i oczywiście oblicza też interwał dla klocków przód/tył.

 

BTW, przy którejś aktualizacji softu w menu "status pojazdu/wymóg serwisowania" oprócz pozycji pokazujących czas/przebieg pozostały dla ww. pojawiła się też pozycja historii przeglądów.

Czyli jeśli robimy czynności serwisowe w ASO - to wszystko jest zapisane w pamięci samochodu i można sobie to przeglądać.

Oprócz daty i przebiegu przy jakim była wykonana czynność serwisowa, widać też szczegóły, tzn. co dokładnie zostało zrobione - np. wymiana filtra powietrza, filtra przeciwpyłkowego, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klocki jak wylicza tarcze? przecież każdy ma inny styl jazdy. czy sam mogę go zresetować ? np. olej wymieniłem to kasuje ...

1. a jak to wygląda jeśli chodzi o przeglądy w Aso? koszt słyszałem 1500netto (520d)

2. czy jak mam auto na gwarancji przedłużonej, np. mam wymienić klocki ale robię to u teścia to jak z gwarancją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. :norty: dlatego też, inteligentni ludzie sugerują by nie sugerować się ślepo wskazaniami komputera, a wymieniać olej częściej (np w połowie interwału pokazywanego prze komp - pokazuje 30 tyś pomiędzy wymianami - to wymieniaj co 15 tyś - silnik zakocha się w Tobie i będzie Ci służył w zdrowiu bardzo długo ;) )

. Tylko kiedy jest połowa tego co pokazuje komputer ? Wymieniłem olej po wykasowaniu komp. Pokazywało 30 tys do wymiany , po przejechaniu ok 3 tys pokazywało 23 tys do wymiany,następnie zrobiłem ok 7 tys i pokazywało 13 tys do wymiany Dwa miesiące temu byłem w Polsce samochodem i zrobiłem ok 6 tys klm i przed wyjazdem pokazywało 13 tys a po przyjeździe 11 tys ? do wymiany oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
. :norty: dlatego też, inteligentni ludzie sugerują by nie sugerować się ślepo wskazaniami komputera, a wymieniać olej częściej (np w połowie interwału pokazywanego prze komp - pokazuje 30 tyś pomiędzy wymianami - to wymieniaj co 15 tyś - silnik zakocha się w Tobie i będzie Ci służył w zdrowiu bardzo długo ;) )

. Tylko kiedy jest połowa tego co pokazuje komputer ? Wymieniłem olej po wykasowaniu komp. Pokazywało 30 tys do wymiany , po przejechaniu ok 3 tys pokazywało 23 tys do wymiany,następnie zrobiłem ok 7 tys i pokazywało 13 tys do wymiany Dwa miesiące temu byłem w Polsce samochodem i zrobiłem ok 6 tys klm i przed wyjazdem pokazywało 13 tys a po przyjeździe 11 tys ? do wymiany oleju

 

Wszystko zależne jest od warunków w jakich eksploatowany jest samochód, jeśli jeździsz sporo po mieście to komputer przyspieszy odliczanie inspekcji olejowej natomiast jeśli dłuższe trasy to wydłuży interwał, tak że wszystko masz w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a klocki jak wylicza tarcze? przecież każdy ma inny styl jazdy. czy sam mogę go zresetować ? np. olej wymieniłem to kasuje ...

1. a jak to wygląda jeśli chodzi o przeglądy w Aso? koszt słyszałem 1500netto (520d)

2. czy jak mam auto na gwarancji przedłużonej, np. mam wymienić klocki ale robię to u teścia to jak z gwarancją...

Wyliczenie zużycia klocków jest orientacyjne - jest do tego jakiś algorytm, znany tylko BMW :wink:

Ale oprócz tego masz klasyczny czujnik zużycia klocków, który pokaże Ci, że klocki faktycznie się kończą.

 

Ad.1. Dlatego, wbrew temu co napisałeś wcześniej, w mojej opinii Service Inclusive mimo wszystko opłaca się (w przeciwieństwie do Service Inclusive Plus, które niekoniecznie)

Ad.2. Klocki możesz wymienić poza ASO, nie stracisz gwarancji (jeśli oczywiście klocki będą wymienione zgodnie ze sztuką). Swoją drogą - teść w garażu ma kompa do cofania tłoczków w tylnych zaciskach? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak wiem, widziałem ten filmik. Są też opisy na forum bimmers.

 

Bardziej miałem na myśli to, iż kupując nowe auto (w każdym razie posiadające gwarancję) mimo wszystko raz na "ruski rok" warto zaglądnąć do ASO...

Pomijając "całe zło" :wink: jakim jest ASO, są tam jednak ludzie, którzy pracują przy autach BMW na co dzień, więc moim zdaniem jest to wartość dodana, gdy ktoś taki spojrzy raz na jakiś czas na auto.

 

Stąd uważam, że nie warto oszczędzać na pakiecie Service Inslusive (przy cenie auta jest to kwota do zaakceptowania, zwłaszcza jak mówimy o aucie na gwarancji).

Przykład: ostatnio moje auto wyświetliło chęć wymiany płynu hamulcowego. Niby tylko wymiana płynu, którą każdy mechanik zrobi w garażu.

Ale w ASO nawet taka czynność serwisowa wymusza przegląd ogólny auta - dzięki czemu przy okazji znaleziono pęknięty odbojnik tylnego amortyzatora (wymieniono od razu w ramach gwarancji), podłączono auto pod komputer (muszą to zrobić, żeby wpisać do auta datę czynności serwisowej), więc przy okazji sczytano błędy. I okazało się, że jakiś czujnik (chyba ciśnienia na szynie CR) raz na jakiś czas daje niewiarygodne odczyty - więc też go od razu wymieniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki czyli do utrzymiania gwarancji potrzebne jest robienie przeglądów w Aso?

bo już się zgubiłem. odnośnie service inclusive - każdy salon mówi inaczej. jeden doradca - nie opłaca się kosztuje to 10k.

drugi - a muszę sprawdzić i podłączyć do kompa bo to tylko po zczytaniu powie mi ile kosztuje gwarancja+service.

 

btw. żeby nie w tym wątku - gdzie mogę wrzucić linki z otomoto w celu porady:-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.