Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

W X3 zarejestrowanym w PL i na terenie PL taki sam przypadek jak u kolegi @szymon11, odległość większa niż 1,5km od samochodu daje taki sam komunikat(ochrona danych osobowoych).

Natomiast w BMW f10 ale zarejestrowanym w DE i na obszarze DE takiego problemu niema, a więc to musi być coś z polskimi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zazdroszczę kolegom u którtch działa opcja Connected. U mnie działała tylko pogoda dopóki nie podpisałem umowy i nie zrejestrowałem w ASO. Teraz nie działa nic a przy próbie wpisania auta przez stronę BMW Connected pojawiają się 2 komunikaty 1.Auto nie ma instalacji 2.nie można dopisać samochodu bo jest zapisany na koncie- a jak otwieram pojazdy -komunikat że nie mam zarejestrowanego pojazdu. W opcji alarmowego połączenia jest wpisny nr z DE. Czy może ktoś ma pomysł na auto z DE w który była pełna opcja Connected , a teraz w Polsce nic nie działa ? :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz auto z DE typu exAG lub po prostu z rynku niemieckiego to sprawa jest do załatwienia. Jak widzę byłeś w ASO i przepisałeś lokalizację ConnectedDrive do PL. Zatem dostajesz poprawny komunikat ze strony. Auto jest zapisane na innym koncie. W ASO zainicjowali proces usunięcia danych o usługach zapisanych pod lokalizację DE i zlecili utworzenie nowego konta pod usługi zarejestrowane i uruchomione w PL. Nie wiem czy wiązało się to z wymianą SIM'a (raczej nie) ale numerki kontaktowe zapisane w aucie w książce SIM musisz pozmieniać poprzez stronkę lub w ASO. Generalnie cała rekonfiguracja może potrwać więc radzę cierpliwość. Zmiana w profilu auta w DE czyli usunięcie SIM'a i usług z lokalizacji DE, utworzenie profilu w lokalizacji w PL, podpięcie do SIM'a usług w PL, zarejestrowanie tych usług i uruchomienie....to wszystko trwa czyli ping-pong pomiedzy ASO, BMW, operatorzy itp, itd...

Wiem do posiadaczy aut exAG ze wszystko z czasem działa poprawnie :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolejne rozczarowanie ,Pan z infolinii BMW powiedział że nie będzie działało Connected w mojej 5 bo mam zbyt stary system i nie ma możliwości nic zrobić. Nie wiedział nic na ten temat bo na moje każde pytanie prosił abym poczekał i rozłączał się na 2-3 min a następnie opowiadał ogólne informacje o systemie Connected.... Czysta żywa niekompetencja i chęć pozbycia się problemu.. :cry2: może ktoś ma jakiś pomsł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy komuś działa internet w połączeniu z samsung galaxy S4 dzisiaj byłem na serwisie, chłopaki walczyli z moim telefonem ale bezskutecznie, działa mi tylko pogoda, na ich firmowej nokii n52 internet działa bez problemu, ma ktoś jakieś sugestie?(auto z kwietnia 2013)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamówiłem nowe X3 lci z Pakietem Connected Drive Advanced Plus i interesują mnie dwie sprawy: 1. czy pokładowa karta SIM będzie mogła być używana jako udostępnianie internetu(hot spot) w samochodzie dla innych, zewnętrzynch urządzeń (tablet) 2. czy przez remote services będę mógł uruchamiać klimę pomimo, że nie zamówiłem opcji: ogrzewanie postojowe?

Bardzo ciekawy wątek! Pozdrawiam wszystkich pozostających "Connected"! :cool2:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez smartfona mozesz uruchomic lub zaprogramowac klimatyzacje jesli masz Remote Services.

HotSpota musisz sobie dokupic (dodatkowe urzadzenie) jesli chcesz zapewnic dostep do sieci dla pasazerow.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poprzez smartfona mozesz uruchomic lub zaprogramowac klimatyzacje jesli masz Remote Services.

HotSpota musisz sobie dokupic (dodatkowe urzadzenie) jesli chcesz zapewnic dostep do sieci dla pasazerow.

 

Co napędza sprężarkę klimatyzacji jeśli odpali się ją zdalnie?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx! A zatem dobrze wydane 3,8tys.! :norty:

 

Tu masz info n/t hotspot'a LTE: http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/connecteddrive/2013/connectivity_technologies/index.html#hotspot

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez smartfona mozesz uruchomic lub zaprogramowac klimatyzacje jesli masz Remote Services.

HotSpota musisz sobie dokupic (dodatkowe urzadzenie) jesli chcesz zapewnic dostep do sieci dla pasazerow.

 

Co napędza sprężarkę klimatyzacji jeśli odpali się ją zdalnie?

 

Pewnie nic jej nie napędzi zgodnie z prawem EU mówiącym że start silnika i związanych z nim urządzeń/funkcjonalności musi odbyć się gdy kierowca jest w środku.

 

Funkcjonalność która jest w smartfonie odwzorowuje to co jest w iDrive w pozycji Settings/Climate. Czyli można zdalnie lub z samochodu zaprogramować "przewietrzenie" auta w upalny dzień aby nie mówić że odpalić klimę. W rzeczywistości co ostatnio przetestowałem we Włoszech nagrzany na słońcu samochód pozwala od razu na wejście do środka i nie zabija po otwarciu drzwi powiewem z piekieł :norty:

 

Lepiej ? :8)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lepiej ;) Czyli to jest raczej fizyczne przewietrzenie wnętrza niż schłodzenie go do zadanej temperatury.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurek, Jesli dodać do tego wydajność klimy w 5er to w zasadzie nie ma dyskomfortu nagrzanego na sloncu auta do ktorego ciężko wsiąść od razu. Nie wiem jak posiadacze ciemniejszego lakieru ale w mojej AlpineWhite sprawdza sie znakomicie.

A możliwość odpalenia "przewietrzenia" przez smartfona np 15 minut przed dotarciem do auta jest super wygodne. Programujac w iDrive musisz ustawic godzine co wprowadza sztywny szablon czasowy. A tak gdy żoncia powie że jeszcze jeden sklepik zwiedzic chcialaby mozesz odpalic "przewietrzenie"...poźniej :8)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy są dane, ile aut się zjarało przy tej wentylacji/ogrzewaniu, bo klapka sie nie otworzyła/zamknęła, skończyło sie paliwo, padł akumulator, etc.

To są rzeczy, o których nikt nie myśli, ale się zdarzają.

W minionym tygodniu chciałem to odpalić w swoim aucie, lecz skutecznie mnie to wyperswadowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tu system sam rozłączy odbiorniki po spadku napięcia i nie dopuści do całkowitego rozładowania, starczy na odpalenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaje sobie sprawę z pierdyliona pstryczków, czujników, etc.

Ale co, jeżeli nie zadziała, a jest szansa, że tak może się zdarzyć.

Wiele podzespołów także jest ponoć niezawodne, a jednak się sypie choćby tak prosta i pozbawiona elektroniki klapka w kolektorach dolotowych w E60 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dlatego jeśli boisz się takich "pstryczków" jeździsz prostym autem :) Mało innowacji mało możliwości awarii....

Ja tam się nie boję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Reasumując ten 8 stronicowy wątek

Jeżeli mam:

auto z niemieckiej dystrybucji niemieckiej (ExAG czy jak to zwał) i moge pogadać z consiergiem polakiem który wysyła np adres do samochodu i mamy np. serwis pogodowy i wiadomosci 1 ligi niemieckiej

 

to oznacza: że mamy connecteddrive

że mamy sima karte niemiecką

że trzeba ją w serwisie ASO przewalić na Polską ??

ale dlaczego iPhone nie wymienia danych z samochodem - choć muzyke można z niego słuchać

 

na na stronie https://www.bmw-connecteddrive.pl/cdp/release/internet/servlet/vehicleAdd

wyświetla

 

Nie można dodać pojazdu do Twojego konta.

oznacza

 

Ten pojazd nie ma karty na polske?? Dlatego nie można go dodać do konta.

gdyż auto pomimo że ma funkcje to trzeba zalogowac w Polsce???

 

Dobrze rozumiem ??

 

to od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu musisz zmienić SIM'a na polskiego jeśli chcesz mieć pełną funkcjonalność. Obecnie jedziesz przez serwis z DE.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo uznałbym to wręcz za zjawisko powszechne u osób które nabyły exAG.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.