Skocz do zawartości

Opinie o zawieszeniu firmy Dassel


gajesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panów i Panie!

Dziś zakupiłem nowe wahacze, tuleje i łączniki stabilizatora firmy Dassel. Niestety nie wiem czy się nie pospieszyłem troszeczkę z zakupem. Wiem, że zaraz wszyscy zaczną gadać, Ze tylko Lemforder i Meyle są dobre, ale są drogie, a nawet bardzo drogie. Stosunek jakość/cena to porażka. A, że przy swojej buni wszystko robię sam, więc postanowiłem spróbować zamontować coś innego (w razie czego za wymianę przecież nic nie płace). Po przeczytaniu wielu tematów na różnych forach odpuściłem typowe budżetówki FAST Czy QAP. Przyszedł wybór między tureckim TEKNOROTem (produkowanym w tej samej fabryce w Rumunii co TRW) a w ogóle nieznanym, niemieckim DASSELem. Za dokładnie 525zł zakupiłem owego DASSELa (koszt wraz z przesyłką). No i niejako stałem się królikiem doświadczalnym.

 

A czy może już ktoś montował zawieszenie tej właśnie firmy w swoim sprzęcie? Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj bunia ma zamontowane nowe wahacze, tuleje i łączniki (niestety w paczce łączniki stabilizatora przyszły innej firmy, miał być DASSEL, przyszła MOTOTECHNIKA). Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Stuki zniknęły a bunia zrobiła się twardsza, przez co jeszcze lepiej się prowadzi. Jakość wykonania wszystkich elementów aluminiowych, gum i sworzni oceniłbym na przyzwoitym poziomie. Pierwsze 200km za mną. Relacje co do wytrzymałości elementów będę podawał wraz z przebiegiem kilometrów.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lemfordera będę reklamował w Intercarsie, tzn tuleje wahacza z uchem, były od razu tak miękkie że można je było kciukami wyginać.

Oczywiście przy hamowaniu jeden strzał w kierę. Masakra.

Na tylne wahacze założyłem tez lmi, tuleję w progu.

Nie wiem czy lmi się spie.... czy to przypadek jednostkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Wahacze są aluminiowe. U mnie również wszystko ok, na razie zrobione coś koło 5kkm. Mało jeżdżę, ale to z racji tego, że w tygodniu przemieszczam się firmowym autem. Dłuższe trasy bunia robi w weekendy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dlatego u mnie czekają na założenie Lemfordery, tanie nie były, ale powinny sporo wytrzymać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę jednak trochę obronić Dassela, znajomy bawi się trochę driftem i zakłada tylko te wahacze, twierdzi, że są tanie (a to ważne w tym wypadku) i super się trzymają w porównaniu z innymi na tym poziomie cenowym. Wytrzymały Jerzy4700 17 tys i 2 lata z tego co widzę po wpisach ale patrząc realnie to chyba nieźle jednak jak na tą cenę. Jak coś kosztuje 1/3 ceny Lemfordera to wiadomo, że Lemforderem nie jest. Jestem ciekaw, jakie teraz zakupiłeś Jerzy4700 i fajnie jakbyś też zdał relację, będzie wiadomo co kupować (tylko nie GT bergman czy jakoś tak, bo relacja będzie krótka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.