Skocz do zawartości

Buczenie w tylniej osi...


vego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co koledzy byście obstawiali...Słyszę taki dziwny dźwięk z tyłu samochodu (coś jak "łu,łu,łu" - proszę nie śmiać się z opisów :wink: ) , który słychać już od samego początku ruszania. Im szybsza prędkość - tym częstotliwość wzrasta. Dźwięk trochę przypomina sytuację, jak czasem się zdarza, gdy coś utknie w kole, ale te są czyste u mnie.Dźwięk trochę ustaje, gdy wchodzę w zakrety. Przy dużych prędkościach (pow. 100 km) nie słychać - ale to może być po prostu wina hałasu silnika itp. Wymieniałem dwa łożyska - lewe FAG ma dopiero zrobione z 2-3 tyś, prawe jakiś zinger - ma ok. 23-25 tyś i ja właśnie to łożysko obstawiam. Na stacji gość mi powiedział, bym szukał przyczyny gdzie indziej (opona, "sucho" w tylnim moście...), gdyż przy braku obciążenia i jeśli to jest początek łożyska, to i tak tym swoim urządzeniem do nasłuchu łożysk to nie wyjdzie...Wymieniałem także lewą spreżynę i teraz mam wrażenie, że autko w stosunku do starej prawej, jest nieco wyższe o może 1-2 mm, ale czy wtedy coś mogłoby odzierać np. ze strony tej starej sprężyny...?? A Wy co doradzicie? Ktoś miał podobny przypadek...? Dzięki za sugestię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo takie łuuu łuuu łuuu ale u mnie zaczynało się to od 50km/h, jak jechałem na łuku w lewo czyli odciążałem lewą stronę całkowicie cichło, ale nie wiem co było przyczyną bo sprzedałem auto, ale obstawiam że łozysko, u Ciebie pewnie też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka typów: 1) w pierwszej kolejności stawiam na to słabej jakości i wymienione rok temu łożysko (tylko wiecie, wymieniałem dwa łożyska ostatnio i wtedy miałem inne objawy: to było stałe buczenie, które stopniowo wraz z upływem czasu jak na tym jeździłem narastało - od 100 km do niższych prędkości) - podjadę na stację i sprawdzę tym urządzeniem, może akurat będzie coś słychać, 2) sucho w dyfrze - auto mam prawie 7 lat i nie wymieniałem w dyfrze oleju - to też sprawdzę, 3) opona - może jak wymieniłem oba łożyska (musiałem ściągać razem z wahaczami, bo nie dało się wybić) i do tego jedną ze sprężyn, jakieś złe ustawienie i brak wykonanej geometrii tylnego zawieszenia (chociaż po wymianie samochód b.dobrze sprawował się na drodze, zakrętach) spowodowało, że coś się z oponą stało...Sprawdzałem ostatnio na stacji, to nie widać żadnych otarć na oponie, czy żeby gdzieś opony odzierały...Ale tutaj też podmienię dwie tylnie opony no i zobaczymy czy dźwięk ustanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko albo dyfer. Olej jeśli sprawdzisz i będzie to niekoniecznie jest znak że dyfer jest ok. Dyfer często słychać mocniej jak hamujesz silnikiem.

 

Kto wymienia jedną sprężynę :mad2: Takie rzeczy wymienia się parami i później robi się geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu buczenie u kolegi, a u mnie jak skręcam w lewo, i tylko wtedy słychać tak jakby coś szurało/tarło metal o metal, sprawdzałem czy coś w kołach nie owadza ale jest ok, zawieszenie ok, hehe nie mam pojęcia, może ktoś podpowie cóż to takiego;) Tylko gdy skręcam w lewo przy sporej sile odśrodkowej, np. na rondzie,tak jakby to z lewej strony słychać, ale tak jakby z tyłu trochę, a czasami wcale tego nie słychać. Dziwna sprawa. Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli robię źle, odświeżając stary post, to administratorzy z góry wybaczcie, ale sądzę, że informacja kiedyś może się komuś przydać :) .

U mnie jednak problemem było łożysko ("zinger" wytrzymał ok. 25-30 tyś). Tyle, że teraz objawy były inne, stąd wprowadziło mnie to w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.