Skocz do zawartości

2.0d 177 KM Jaka odma


radek8505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jaka odma idzie do tego silnika ? Były dwa montowane rodzaje ?

Chciałem profilaktycznie wymienić u siebie w aucie , bo nie wiem czy była wymieniana . Może można sprawdzić po roku produkcji na obudowie odmy ? Jakie są objawy zapchanego separatora ?

Czy zapchana odma szkodzi turbinie ?

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wbijesz do google : czyszczenie odmy BMW to nawet zobaczysz filmik o tym.

Ten separator często czyszczą płynem do czyszczenia tarcz hamulcowych i sprzęgieł albo po prostu benzyną extrakcyjną a bardziej nonszalanccy to zwykłą benzyną ;-).

Ostrożnie jak będziesz otwierał separator oleju (jest na zatrzaskach) bardzo łatwo o pęknięcie , zresztą ze wszystkim delikatnie.

Możesz to zobaczyć , nie jest to twoja maszyna ale siostrzana i wyrobisz sobie pogląd co trzeba zrobić .

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=22699

 

Tylko się pospiesz bo admin może to wykasować z powodu konkurencji ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko w obudowie masz membranę która się zużywa i żadne czyszczenie nie pomoże :wink: :wink:

Odmę kompletną się wymienia tak co drugą ,trzecią wymianę oleju..bynajmniej ja tak robię :):):)

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka widziałem :D

Tylko to nie jest silnik N47 i konstrukcja odmy jest zupełnie inna.

Chciałem zobaczyć dokładnie jak wygląda to w moim silniku i jaką odmę kupić bo na allegro nie widziałem do silnika N47 , są tylko do 2.0 d 163,150 KM. Nie widziałem żadnej odmy z membraną ?

A w serwisie BMW we Wrocławiu powiedzieli mi że w tym silniku już nie ma odmy idzie tylko gruby wąż do turbiny i ten cienki i to wszystko. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam. Wymieniłem odme w mojej Bm-ce w salonie koszt 1500pln. A problem polega na tym, że po 2000km ubylo mi 0,8l oleju a na wyjściu z odmy do przewodu turbiny mialem sporo oleju. Motor n47d 177km przebieg 170000.Czy mozliwe jest ze nowa odma jest uszkodzona? Nie mam zadnych wycieków po za silnik. Co mam ewentualnie zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Stary post, natomiast nie bede tworzył nowego tylko podbije obecny.

Jak obecnie wygląda sytuacja z Odmą w X3 N47 (177km) ?

wymienia się ?

czyści się jedynie ?


gdzie ewentualnie można ją kupić na allegro widze jedynie odmę do M47N2


z góry dzięki za pomoc

E83 2.0d 177km Automat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Na rysunki jest widoczny zawór odmy czyli nie ma sensu wymiany całej pokrywy zaworów wystarczy kupić ten zawór i wymienić?

 

Tego nie wiem - pytałeś, czy element z Allegro będzie pasować. Z reaolem wynika, że powinien. Na pewno dużo zależy od tego, jaki przebieg ma silnik i czy pokrywa była wcześniej wymieniana. Może kanały w niej są zatkane nagarem.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Wymieniłem odme w mojej Bm-ce w salonie koszt 1500pln. A problem polega na tym, że po 2000km ubylo mi 0,8l oleju a na wyjściu z odmy do przewodu turbiny mialem sporo oleju. Motor n47d 177km przebieg 170000.Czy mozliwe jest ze nowa odma jest uszkodzona? Nie mam zadnych wycieków po za silnik. Co mam ewentualnie zrobić?

 


Odgrzeję kotleta, czy po wymianie całego dekla miałeś poprawę w poborze oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.