Skocz do zawartości

X3 denerwujący szum panoramadach


radek8505

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możesz mi wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc

przy zamykaniu dachu

Czy mam rozumieć czy to występuje tylko podczas czynności zamykania dachu ?

Czy po zamknięciu dachu ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie różni się niczym , jest tylko grubsza tzn ma większy "brzuch" przez co szyberdach nie ma żadnych luzów i nic nie szumi. Dziwi mnie tylko że BMW w wersji poliftowej nie wyeliminowało takich błędów. :mad2:

Nie wiem czy była konieczność zmiany uszczelki przy okazji liftu. U mnie do momentu sprzedaży (110tys km) nic nie stukalo i było cicho! :cool2:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie różni się niczym , jest tylko grubsza tzn ma większy "brzuch" przez co szyberdach nie ma żadnych luzów i nic nie szumi. Dziwi mnie tylko że BMW w wersji poliftowej nie wyeliminowało takich błędów. :mad2:

Nie wiem czy była konieczność zmiany uszczelki przy okazji liftu. U mnie do momentu sprzedaży (110tys km) nic nie stukalo i było cicho! :cool2:

 

U mnie też nic nie stukało , tylko szumiało podczas jazdy z większą prędkością . Może u ciebie już ktoś wymienił uszczelkę lub w 2009 roku ten problem wyeliminowali.

Co do problemu z zamykaniem to pojawia się tylko podczas zamykania uchylonego do góry dachu. Jeżeli zamykam dach który był cały odsunięty, zamyka się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji tematu czy u was po całkowitym otwarciu dachu przy prędkości powyżej 50 km. jest taki hałas że nie słychać własnych myśli ? , bo jeżeli z otwartym dachem można jezdzić tylko z tak wolno to dla mnie ta opcja mija się z celem chyba że ktoś jest astronomem i chce na postoju po obserwować sobie gwiazdy , no chyba że u mnie jest coś nie halo ale osłona w przedniej części się wysuwa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, z odsunietym dachem to max. 70 było komfortowo a potem już duży hałas! Do nowego już nie zamówiłem! :nienie:

Pzdr

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj chciałem wymienić uszczelkę i poległem. Podniosłem przedni większy dach do góry (pozycja uchylona), odkręciłem 6 śrub i wyjąłem dach na zewnątrz. Następnie odkręciłem drugi mniejszy dach (4 śrubki) i za chiny nie mogłem go wyjąć. Do góry nie idzie, haczy od rant dachu, do przodu przesuwam kilka centymetrów i klinuje się.

Wymienić uszczelkę bez demontażu drugiego mniejszego dachu... słabo to widzę. Za małe pole manewru żeby prawidłowo i precyzyjnie przykleić nową uszczelkę.

 

Jak wymontować mały dach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może moim błędem było uchylenie pierwszego dachu do góry, zdjęcie go, pozostawienie mechanizmu w pozycji uchylonej a dopiero potem próbowałem wymontować drugi dach.

Teraz zacznę najpierw od drugiego dachu a pierwszy zostawię zamknięty. Nie bardzo wiem jak może to pomóc, ale może akurat coś tam się w tych mechanizmach luzuje ....

 

Drugim powodem może być to, że drugi dach mam całkowicie wyłączony z pracy. Jest nieczynny.

 

Wyłączony został wg tej instrukcji:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie trochę z innej beczki czy ktoś może mi powiedzieć jak uchylić miejszą część dachu bo nigdy mi się to nie udało nie wiem czy jest coś uszkodzone czy jest po prostu coś wyłączone myślałem że mam uszkodzony włącznik ale zakładałem inny i nic to nie dało jest to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki czy ktoś może mi powiedzieć jak uchylić miejszą część dachu bo nigdy mi się to nie udało nie wiem czy jest coś uszkodzone czy jest po prostu coś wyłączone myślałem że mam uszkodzony włącznik ale zakładałem inny i nic to nie dało jest to samo.

 

Drugi mały daszek często ulega awarii, dlatego niektórzy żeby uchronić się przed wymianą/naprawą całej panoramy robią takie coś jak na filmie poniżej.

Być może u Ciebie ktoś tak zrobił. Obejrzyj film i sprawdź swój dach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.