Skocz do zawartości

E60 automat - odpalanie/gaszenie z pilota


DarekCHW

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

idzie to zrobić, trzeba kupic wtyczke na obd2 żeby obejść immo bądź wyprogramowac, i 3 styczniki w tym na na podtrzymanie no i oczywiście sterownik z pilotem na 3 przyciski, pierwszy stycznik z podtrzymaniem pod pedal hamulca, drugi z podtrzymaniem na zapłon, trzeci zwykly do odpalenia, opcja pod automat, dokładniej nie będę opisywal bo tylko i wyłącznie dlatego ze jak ktoś troszkę się zna to już sam będzie wiedział jak to zrobić, w przeciwnym razie nawet z rozpiska osoba bez umiejetnosci nie ogarnie tematu.

 

co do ogrzewania postojowego chyba kazde bmw to ma, w idrivie się ustawia i sa 2 opcje wlaczanie od razu i na konkretna godzine/ analogicznie do chłodzenia, komputer wylicza temperaturę silnik, napiecie na aku itp. parametry i w skrocie wykorzystuje to,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do ogrzewania postojowego oraz wentylacji E60/E61:

- nie każdy samochód z tej serii ma ogrzewanie postojowe w serii.

- każdy układ ogrzewania i wentylacji ma funkcję "dogrzewania" chwile po zgaszeniu tzn. wentylacja pracuje jeszcze trochę po zgaszeniu/zamknięciu auta i oddaje ciepło do wnętrza.

- każdy ma funkcję wietrzenia wnętrza, tzn. ustalenia czasu przewietrzenia np. wiemy, ze kończymy pracę po 16-tej i ustaiwamy sobie rano timer na 16.00, tak by w gorące dni nie wsiadać do rozgrzanego auta. Ustawiamy to w I-drive w oknie Climate, ostatnie zakładka z timerami. Można to ustaiwć tylko do przodu.

- Ogrzewaie postojowe WEBASTO w E6X nie ma funkcji dogrzewania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- każdy układ ogrzewania i wentylacji ma funkcję "dogrzewania" chwile po zgaszeniu tzn. wentylacja pracuje jeszcze trochę po zgaszeniu/zamknięciu auta i oddaje ciepło do wnętrza.

 

jakos nie zauwazylem, zeby po zgaszeniu silnika wentylacja nadal dzialala

 

 

 

- każdy ma funkcję wietrzenia wnętrza, tzn. ustalenia czasu przewietrzenia np. wiemy, ze kończymy pracę po 16-tej i ustaiwamy sobie rano timer na 16.00, tak by w gorące dni nie wsiadać do rozgrzanego auta. Ustawiamy to w I-drive w oknie Climate, ostatnie zakładka z timerami. Można to ustaiwć tylko do przodu.

 

W mojej E60 530i z 2004 tego nie ma. Nie ma takich opcji w Climate.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbaczamy nieco z tematu odpalania z pilota...

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Opcja ta występuje tylko w tzw. "automatycznej klimatyzacji poszrzonej" i na postoju należy wcisnąć przycisk REST - wykorzystanie zapasu ciepła silnika.

 

Gdzie znajde przycisk REST? U mnie chyba go nie ma.

 

 

 

 

 

 

jakos nie zauwazylem, zeby po zgaszeniu silnika wentylacja nadal dzialala

 

jak posiedzisz jakis czas w aucie po wylaczeniu silnika, to uslyszysz ciche buczenie - zamykajacy sie uklad nadmuchu

 

 

To akurat slysze. Ale nie zwrocilem uwagi, czy zanim nastapi slyszalne buczenie zamykajacego sie ukladu nadmuchu, czy cokolwiek dmucha.

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja ta występuje tylko w tzw. "automatycznej klimatyzacji poszrzonej" i na postoju należy wcisnąć przycisk REST - wykorzystanie zapasu ciepła silnika.

Gdzie znajde przycisk REST? U mnie chyba go nie ma.

Zależy od tego, jaką masz klimę. Tutaj po prawej, na górze:

http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/oldnewaccontrols.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienia.

Ale wrocmy prosze do tematu odpalania auta z pilota. Zrobilo sie zimno. A patrzac na tempo rozwoju tenatu, zaraz znow bedzie wiosna, a temat jak stal, tak stoi.. :(

 

Domyslam sie, ze potrzebuje jakies urzadzenie z pilotem, ktore bedzie sluzylo do rozruchu. Macie jakies pomysly?

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu robiłem male rozeznanie w temacie i jest mały problem: immobiliser w kluczyku :(

Do starych aut to spoko koszt 200 pln, ale jak masz immobiliser w kluczyku to jest koniec tematu.

 

Może lepiej webasto dołożyć na pilota z jakiegoś demontażu?

 

Edit:

 

To jest ten sklep: http://www.sklep.tcserwis.pl/index.php?p161,starter-lux

 

wg osoby, z która sie kontaktowalem, jedyna opcja od obejście immobilizera poprzez umieszczenie pastylki z kluczyka przy antenie odbiorczej w kolumnie - dla mnie nieakceptowalne, może komuś sie przyda

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
idzie to zrobić, trzeba kupic wtyczke na obd2 żeby obejść immo bądź wyprogramowac, i 3 styczniki w tym na na podtrzymanie no i oczywiście sterownik z pilotem na 3 przyciski, pierwszy stycznik z podtrzymaniem pod pedal hamulca, drugi z podtrzymaniem na zapłon, trzeci zwykly do odpalenia, opcja pod automat, dokładniej nie będę opisywal bo tylko i wyłącznie dlatego ze jak ktoś troszkę się zna to już sam będzie wiedział jak to zrobić, w przeciwnym razie nawet z rozpiska osoba bez umiejetnosci nie ogarnie tematu.

 

 

Z immo sie zobaczy, co mozna zrobic. Podobno da sie go obejsc.

Mysle, ze ogarne podlaczenie Twoim sposobem :) Z tym, ze... ...sterownik z pilotem...

Masz jakis pomysl na sterownik z pilotem?

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. najzwyklejszy alarm z allegro :)

 

hmmm... ...mam juz alarm...

A czy zwykly alarm z allegro da sie podlaczyc, jak napisane we wczesniejszym poscie? :

"(...) sterownik z pilotem na 3 przyciski, pierwszy stycznik z podtrzymaniem pod pedal hamulca, drugi z podtrzymaniem na zapłon, trzeci zwykly do odpalenia"

 

O ile typowy do tego celu modul jakos bym podlaczyl, to do zwyklego alarmu nie bardzo wiem jak sie zabrac... :(

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
np. najzwyklejszy alarm z allegro :)

Kupilem tak jak wsponiales ;) Ponizej schemat zakupionego alarmu. Pilot ma 4 przyciski.

 

 

 

na wyjściach np. na otwieranie zamykanie podlaczas pod przekaźniki, a pedal hamulca najlepiej jak napisali inni wylaczyc w komputerze

 

Z samym alarmem ogarne temat. Ale gorzej z podpieciem tego do BMW. Gdzie powinienem sie wpiac? To moje pierwsze BMW i nie bardzo wiem jak ugryzc samo podpiecie. Nie wiem w ktory/e moduly sie wpiac. Bylbym wdzieczny za instrukcje.

 

http://images65.fotosik.pl/895/6033960c384f7ca3med.jpg

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.