Skocz do zawartości

520i pompa wspomagania/maglownica


hummel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno regenerowałem magiel i wymieniłem pompe wspomagania na regenerowaną LUK - po miesiącu słyszę buczenie/wycie a przy max skręcie wręcz jakieś burgotanie (?) Chce oddać pompe na gwarancję ale mam pytanie czy te dźwięki mogą w jakiś sposób być powodowane maglownicą a nie pompą - jak kierownica jest w pozycji prostej i nią nie kręcę to jest cicho i nie buczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój regenerowany tez tak robi przy nowej pompie, jeżdżę tak już dość długo i nic się nie dzieje.

W poprzednim aucie było podobnie.

Zazwyczaj w skrajnych położeniach kierownicy pompa wydaje "dziwne dźwięki", z tego co mi się obiło o uszy to normalne zjawisko gdy przytrzymujesz kierownicę "do oporu", bo stawiasz pompie większy opór niż przy normalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za regenerację pompy dałem 300zł w warszawie, chcę ja oddac na gwarancję ale się boję że okaże się to magiel a nie sama pompa - magiel regenerowany 1,5 miecha temu - łącznie z wymianą, płynami drążkami kierowniczymi i zbieżnością wyszło mnie prawie 1500 zł więc wydając tyle chciał bym aby to pracowało bezszelestnie... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bo był tak wytłuczony, że przy 140km/h na autostradzie nie byłem pewny czy się zmieszczę na dwóch pasach :roll:

Po naprawie działa mi to w miarę cicho, ale przy skrajnych położeniach i tak coś tam sobie pompa mruczy, a na maglu słychać jakby coś delikatnie się przelewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowana pompa wspomagania za 300 PLN, kiedy nowa kosztuje ... też 300? To chyba jakaś pomyłka lub nadużycie :roll:

Mam podobnie - regeneracja magla + nowa pompa i przy maksymalnym wychyleniu pracuje głośniej. Well - poczekam, zobaczę. Na obie części mam rok gwarancji :mrgreen:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.