Skocz do zawartości

Swiatla drogowe e60


WMB23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie do posiadaczy e60.

Nie zabardzo rozumiem zasade dzialania swiatel dlugich.

posiadam reflektory ksenonowe z asystentem swiatel drogowych.

Gdy przelaczam na swiatla drogowe to nie zapalaja sie swiatla odpowiedzialne za swiatla drogowe, lecz ksenony swieca tak jak swiatla dlugie.

prawidlowe swiatla drogowe zapalaja sie jedynie jak pociagne do siebie dzwignie od zmiany swiatel ( poprostu trzymam ja, np tak jak bym chcial komus mignać swiatlami).

przyznam ze nie podoba mi sie jak ksenony oswietlaja mi droge ( chodzi o swiatla dlugie)

czy to normalne? w takim razie do czego sa zwykle swiatla dlugie? mimo ze swieca zwyklym zoltym swiatlem to widoczosc jest lepsza.

mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi bo chyba troche namieszalem hehe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Mylisz się kolego AJACHIMO, kolega WMB23 posiada auto przedliftowe i tam raz że światła skrętne są sterowane tylko soczewką xenonową, przesłona na bixenonie pełni funkcję długich to halogenowe wewnetrzne zarowki pełnią głownie rolę tzw Flash to pass czyli ostrzegające miganie w celu oszczędzenia przetwornic xenon, zamiast migać xenonem migamy długimi :cool2:

 

Oczywiście można zakodować żeby po włączeniu długich w nocy zapalał się też halogen ale po co sobie psuć jednolity kolor xenonu żarówką o żółtej barwie :twisted:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, ze majac zapalone mijania (xenony), podczas migniesia, np w celu ostrzezenia, zapalaja sie halogenowe wewnetrzne. Natomiast jak zalaczam dlugie (odpychajac od siebie dzwignie), zapalaja sie bixenony + halogenowe wewnetrzne. Jak kupilem BMW juz tak bylo, wiec tego nie zmieniam. WIdocznosc na nieoswietlonych drogach jest bardzo dobra.
F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam również tak samo. Czyli jak użyję tzw blindy to zaświecają się reflektory od długich. A jak włączę długie na stałe to bixenony oraz reflektory. A chciałbym to zmienić blinda=bixenon długie=bixenon+reflektory rozumiem że idzie to zmienić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

DarekCHW a możesz powiedzieć jak to zrobić ? bo ja się z tym męczę już x czasu i nie daje rady :P

Mam fure pre LCI lecz tylne światła LCI i moduł LM2 bez skretnych, teraz mam tak że drogowe służą jedynie jako DRL a mijania/drogowe tylko i wyłącznie z bixenonu razem z blinda...

Dodatkowo inpa wykazuje ciekawe błędy związane ze spalonymi ringami, które w ogóle nie świecą, jedynie jak otwieram auto (welcome lights) może mi z tym ktoś pomoże, zamieszczam wydruk z inpy:

 

         ---------------------------------------
Datum    : 28.08.2014 16:13:57 JobStatus: OKAY Variante : LM_AHL_2.PRG Version  : 6.008-------------------------------------------------------------------------------
ERGEBNIS :  3 Fehler im Fehlerspeicher!-------------------------------------------------------------------------------
0xA8C5  Tagfahrlicht rechts defekt; RR02: Begrenzungslicht rechts defekt
Fehlerhäufigkeit:  1 
Logistikzähler  :  -1
Absolute Zeit                            ????     s
Kilometerstand                          215176     km 
Batteriespannung                            12.00  Volt
Betriebsstunden                            198.00  h

kein Signal oder Wert
Testbedingungen erfüllt
Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert 
Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen
Fehlercode: A8 C5 64 01 69 11 AA 63
-------------------------------------------------------------------------------
0xA8C4  Tagfahrlicht links defekt; RR02: Begrenzungslicht links defekt
Fehlerhäufigkeit:  1 
Logistikzähler  :  -1
Absolute Zeit                            ????     s
Kilometerstand                          215176     km 
Batteriespannung                            12.00  Volt 
Betriebsstunden                            198.00  h

  kein Signal oder Wert
  Testbedingungen erfüllt   
Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert   
Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen
Fehlercode: A8 C4 64 01 69 11 AA 63
-------------------------------------------------------------------------------
0x9CC5  RLS: NoResponse
Fehlerhäufigkeit:  1 
Logistikzähler  :  -1
Absolute Zeit                            ????     s 
Kilometerstand                          215176     km
Batteriespannung                            12.21  Volt
Sensorspannung                               0.00  Volt
kein Signal oder Wert 
Testbedingungen erfüllt 
Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert  
Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen
Fehlercode: 9C C5 64 01 69 11 AD 00 
===============================================================================

No i ten błąd z RLS chociaż działa poprawnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam po dłuższej przerwie

 

Widzę, że nikt nie odpowiedział na moje pytanie, ponawiam je lecz teraz jest większy problem, ponieważ kupiłem wkońcu lampy przód lci także i problem jak wyżej...

Tyle że po zakodowaniu świateł do jazdy dziennej jako ringi tył świeci dalej ale przód gaśnie po około minucie i wywala te dwa błędy inpa:

0xA8C4 Tagfahrlicht links defekt; RR02: Begrenzungslicht links defekt

0xA8C5 Tagfahrlicht rechts defekt; RR02: Begrenzungslicht rechts defekt

 

bledz niby świadczą o zepsutych ringach, lecz przerabiając kostki dobrze połączyłem skoro świecą ale gasną po ok 30 sek...

 

No i mam problem z długimi tzn miałem ustawione że jako drogowe są bixenon i halogen... lecz po wpięciu lamp z LCI długie w ogóle nie działają, zauważyłem podczas montażu, że jeden pin w lampie jest pusty, i to pewnie ten odpowiadający za długie... pytanie dlaczego tak jest? skoro widziałem po żarówkach, że były używane więc muszą działać... poza tym nie wywala błędu żarówki.

 

Najlepiej bym prosił kogoś o przesłanie swojego FSW_PSW z auta ze zwykłymi xenonami po lifcie z LM2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam. Odświeże temat. Mam e60 ksenon lampa ma 2 soczewki jest chyba założona z polifta. Nie zapalają mi się światła drogowe. Tzn wiem że one są w jednej soczewce z mijania ale gdy włączam to ikonka na liczniku jest a przed mną bez zmian. Autopoziomowanie działa. Nie wiem ktoś ma jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
A ja właśnie kupiłem E61 z 2009 roku i lampy halogenowe drogowe nie działają w żadnym momencie. Ani jak "migam" długimi ani jak długie mam włączone na stałe. Nie ma też znaczenia czy przełącznik od świateł mam w pozycji AUTO czy na światłach mijania. Dodam że drogowe z bi-xenon normalnie działają. Gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.