Skocz do zawartości

Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniłem lm na lm2 ahl. Problem polega na tym że nie mogę nic zaprogramowac/odczytac biorąc odczyt fa w lma wszystko odczytuję i mogę popisać nowy kod. Jak wczytuje sterownik lma wyskakuje inna nazwa niż posiadam zamontowany bo mam teraz lm_ahl co nie wybiore w change job po wcisnieniu execute job konczy sie bledami


Der codierindex folgender steuergerate ist fur diesen codierautrag nicht zulassig lma 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Czy INPA od DIN76 można zainstalować na Win 10?


Jeżeli nie, to ktoś może podać link, gdzie ściągnąć wersję pod Win 10 i instrukcję instalacji. W zasadzie, jeżeli jest ktoś chętny w Wawie, żeby zainstalować to razem i chwilę poklikać, żebym wstępnie się połapał, to bardzo chętnie. Oczywiście zapłacę. Gdzieś tu widziałem też, że można zrobić instalację/diagnostykę zdalnie, wiec jak ktoś coś wie, to proszę o kontakt.


Pozdrawiam,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Czy INPA od DIN76 można zainstalować na Win 10?


Jeżeli nie, to ktoś może podać link, gdzie ściągnąć wersję pod Win 10 i instrukcję instalacji. W zasadzie, jeżeli jest ktoś chętny w Wawie, żeby zainstalować to razem i chwilę poklikać, żebym wstępnie się połapał, to bardzo chętnie. Oczywiście zapłacę. Gdzieś tu widziałem też, że można zrobić instalację/diagnostykę zdalnie, wiec jak ktoś coś wie, to proszę o kontakt.


Pozdrawiam,

D.

 

Przeczytaj pierwszą stronę tego tematu.

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

U mnie wszystkie programy (inpa, ista-d itp) działały na dwóch lapkach. Dawno nie korzystałem z nich, i gdy wczoraj chciałem podpiąć auto to na żadnym laptopie nie działa. Reinstall kabla i softu nie pomaga. Jakaś aktualizacja Win10 powoduje problemy?

https://drive.google.com/file/d/11W48pMsCKRcpotVYs7rmyja3ufHyvh8X/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/14pdqL2GTiWiQW3TAhDV4OTMvu57iV7Ah/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1ihD4hyuBZolNUxUh44S2AZGZStc0nEM0/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja isty na win 10 jest bardzo wygodna bo zainstalowane w systemie sa prawie wszystkie programy typu freamwork, c++ itd Poza tym na ssd win 10 dziala naprawde szybko.

ale...niestety 10 tka jest tak zawalona wszelkimi "udogodnieniami" typu windows defender i aktualizacje ze programy czesto sie wysypują.

Ja jak stawiam programy pod bmw na win 10 robie to na wersji 32 bitowej, dzieki temu działają programy do innych marek, wyłaczam aktualizacje i defendera.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja pisze tutaj i licze na wyrozumialosc.

Posiadalem kiedys e46 ale to byl oz 10 lat temu i mialem kabelek z viakena z krakowa - KKL i wszystko wtedy mi chodzilo (na systemie xp).

Uzywalem go jedynie do INPY i do podgladania i kasowania bledow. Nic wiecej nie umialem bo ja troche laik jestem.


Obecnie zmienilem auto - juz ktoras z rzedu BMW. Po drodze mialem e90 i e91. Obecnie mam e93 335i z 2008 roku, kabelek tamten nie obslugiwal mi juz nowszych trojek i sprzedalem a kupilem Viakena K+DCAN.


Dopiero teraz postanowilem go uruchomic.

Co do instalacji ediabase i INPY i juz to zrobilem. Nie patrzylem jeszcze czy battery i ignition widzi ale to mysle tez uda mi sie ustawic chociaz juz mam winde 8.1.


Pytanie 1 czy zeby cokolwiek robic musze miec te bazy SP_Daten?

Czy bez nich cokolwiek mozna zrobic?




Pytanie 2


Czy poza kasowaniem bledow w INPIE mozna cos robic? Na przyklad jakies ustawienia w aucie cos pogrzebac? I czy mozna inne programy i jakie beda takie prostsze zeby sie wdrozyc a zeby czegos nie zepsuc? :D Generalnie ostatnio cos mi glosniej chodzi i od zawsze palil nieco wiecej niz innym o jakies 2 litry i chcialbym to zbadac? Kiedys u kolegi wyszlo cos z sonda lambda i chcialem to ogarnac i sprawdzic co sie da ale srednio sobie radze z takimi komputerowymi rzeczami ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z Was działająca wersje NCS Expert pod Windows 10 żebym mógł sobie zakodować PL menu w CIC?

Mam jakaś ale wyrzuca mi błędy a druga nie wyrzuca ale nie działa edycja profili i nie koduje mi zmian w MAN.


Proszę o pomoc.

Kodować próbuje z BMW X1 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.