Skocz do zawartości

problem z zamkiem. słychać ze rygluje ale nie działa


kifer90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z zamkiem prawy tył.

zaczęło się od tego ze wczoraj wieczorem próbowałem zamknąć samochód i zamknął sie tylko przód, potem próbowałem otworzyć i otworzył sie tak samo tylko przód, ponad to w na idrive ustawił mi się jezyk niemiecki, oraz poproszono mnie o włożenie płyty nawigacyjnej( chyba jakiś reset się zrobił)

okazało się ze problem z zamkami leży po stronie słynnego bezpiecznika 57. wymieniłem go na 20A, zdjąłem klemę od aku i znów założyłem i śmiga, lecz tylko 3 drzwi.

prawe tylne nie.

 

kombinowałem zamykałem otwierałem z pilota, klamka , ręcznie bolec wciskałem, przyciskiem od ryglowania dzwi na panelu, wszystkim po jakimś czasie zamek zaczął działać otworzył zamknął się 3 razy myślałem ze jest git. zacząłem sprzątać za 5 min próbuje zamknąć i znów to samo- nie działa..

 

wskazówka jest taka ze siłownik reaguje na impuls, znaczy słychać ze w drzwiach tak jak by sie one zamykały i otwierały, ale ani nie dryga bolec, ani sie one nie zamykają.

 

ma ktoś jakiś pomysł?

jest możliwe ze coś się odczepiło od zębatek silniczka, wie ktoś wg jak to jest zbudowany ten zamek?

 

z góry dzięki za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z silniczków w zakmku padł. Kup zamek na allegro i po sprawie, samego silniczka zapewne nie dostaniesz. Rozebranie zamka ( w porównaniu z roverem 75 - ma bardzo podobne) sprawa bardzo prosta. Jak u siebie wymieniałem z przodu od pasażera (koszt 50 zł) to rozebrałem stary i wyjąłem silniczek który był jeszcze dobry, jak mi następnym razem padnie któryś z zamków i okaże się, że to ten co zostawiłem to poprostu go podmienię (silniczki są dwa lecz róznią się średnicą ślimaka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega napisał wyżej,trzeba zainwestować w nowy zamek-nie sa to wielkie koszty-BMW nawet swego czasu miało jakąs akcje i sprzedawali je bardzo tanio-chyba dlatego ze dość często się psuly(zacinały),pewnie jakas partia wadliwa :mad2: :duh: ,z tego powodu wywalilo Ci bezpiecznik-cos już tam za ciężko chodzilo.

Miałem kiedyś podobny problem,lecz u mnie wystarczylo wyminienic bezpiecznik z 15A na 20A.Chodz zostałem uprzedzony,ze jak znowu wywali to trzeba znalesc wadliwy zamek i go wymienić-Ty już wiesz który :cool2:

pozdro

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Wczoraj padl mi silniczek przednie lewe drzwi sie nie zamykaja automatycznie. Mam drugi zamek od tylnych drzwi. Bedzie pasowal bez odkrecania silniczka? Czy trzeba go rozkrecic i podmienic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.