Skocz do zawartości

E46 330xi problem po wymianie uszczelniaczy vanosa


gali14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szukałem w innych tematach i nie moglem znaleźć mojego problemu.Mianowicie wymieniłem uszczelniacze vanosa ,bo wydawało mi się ,że słabo się zbiera szczególnie powyżej 3000tyś.Teraz to nie jedzie nawet do 3000 wcześniej zapierdzielał.Moje pytanko czy te nowe uszczelki muszą się dotrzeć,ogólnie to tłoczki z nowymi uszczelkami ledwo wcisnołem może jest za ciasno i po prostu się nie ustawiają.Acha i czy po wymianie nie trzeba odpowietrzać układu vanosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zle poskladaliscie tloczki, skad miales uszczelki z usa? cos na b?

ja wymieanialem tez u siebie i pamietam ze trzeba bylo sprawdzic czy wszystko siedzi dobrze,tloczki wlasnie maja wchodzic ciezko.

Edytowane przez rafti
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanosa mieliśmy rozkręconego na części podstawowe i wymieniliśmy wszystkie uszczelki jakie były czyli po 4 na tłoczek i dwie na zaślepkach.Nic chyba pozostaje mi tylko wizyta w serwisie bo ogólnie mało kto ogarnia te silniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany rozkręcilismy jeszcze raz i od nowa krok po kroku złożyliśmy niby wszystko tak samo a auto odżyło. Jest lepiej niż przed wymianą uszczelniaczy,ale nadal moim zdaniem powyżej 3000tys brakuje mu mocy.Przykładowo jadę sobie na 5 biegu 70km/h wciskam gaz auto rwie do przodu ,dochodzi do około 3000rpm i ewidętnie czuć ,że coś już jest nie tak trzeba zredukować żeby auto zaczęło przyśpieszać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może pompa paliwa siada,albo coś nie tak z czujnikiem wałka wydechowego.Przydało by się podłączyć pod kompa.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci opowiem co ja ostatnio zauwazylem u siebie.

Mialem problem z opadajacymi obrotami,tzn:po wcisnieciu sprzegla jak dojezdzalem do swiatel czy po przegazowaniu ,obroty lecialy w dol np z 2000 ,i zamiast sie zatrzymywac na 650,to opadaly na jakies 500 i wracaly do 650.wiec wyczytalem na forum ze to moze byc krokowiec nawet jezeli niema bledu w kompie,i ze mozna przestawiac ta szczeline ,wiec tak zrobilem rozkrecilem go i lekko przestawilem szczeline na wieksza,obroty juz nie opadaly,wiec git koniec problemu przez ktory wymienilem pol silnika,ale do zeczy ,wiec zamowilem sobie nowy krokowiec nie orginalny bo mi bylo kasy szkoda,zainstalowalem i nagle patrze ze jak przytszymywalem gaz caly czas tak samo to obroty wzrastaly tak wlasnie do 3000 spokojnie i potem kop daoslownie silnik dostawal kopa,to nic ze ten krokowiec musialem odeslac bo sie gowno zawiesilo pozniej,i jak narazie jezdze na tym starym co tylko przestawilem,wiec moze to wina krokowca u ciebie,dodam ze przedtem tak nie bylo,bardzo lekkie bylo tylko uczucie ze silnik sie lepiej zbieral od 3000,ale to na gazie w podlodze.

nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podłączyłem pod kompa i po wejściu w silnik odczyt error wyszło mi to: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/346cbec88f6ace7c.html

nie idzie tego błędu skasować a w necie praktycznie nie ma odpowiedzi za co to cholerstwo odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwoniłem na hamownie PIT STOP słupsk ponoć najlepsza na pomorzu.Koleś z którym rozmawiałem mówił,że jak nie ma błędów to nie znaczy że wszystko jest ok.W silniku jest masa czujników które odpowiadają za prawidłową pracę jednostki napędowej.Wystarczy,że na przykład przepływomierz który po 10 latach jest już na bank żle mierzącym elementem może odpowidać za spadek mocy choć błedu nie bedzie.Podał mi przyłkad e38 4.4 po pomiarze wyszło 226 z 286 po wymianie na nowy ori moc 291 nawet wiecej jak fabryka.Po za tym mówił ,że komputer w większości przypadków nie pokarze zle działających pod zespołow tylko konkretną ustrkę.Jedynie kumaty diagnosta

z dobrym sprzętem może sprawdzić działanie silnika np live data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.