Skocz do zawartości

N43 143KM wymiana oleju


Artur_ncle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym wymienic sam olej, czy sa jakies zasady wymiany oleju w tym MAGICZNYM silniku???? Wiem ze filtr jest na samej gorze silnika itd. Pytanie w jakiej kolejnosci to robic tj. Spuszczam olej, wymieniam filtr, zalewam olej. Czy powinienem na cos uwazac?? Czy powinienem cos wykonac czego nie wymienilem???

Dzieki z gory za odpowiedzi i sugestie.... :)

 

A i ile tego oleju tam wchodzi????

 

I czy w tej becie jest wymienny filtr paliwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wchodzi 4.25 l oleju ale wlej 3.5 i sprawdź stan. Czasem jest problem z wyjściem wkładu filtra z trzpienia tej plastikowego obudowy, trzeba uważać .. Filtra paliwa nie ma jako takiego jest zestaw naprawczy pompy paliwa.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W moim silniku przy 70 tys. rozpadła się prowadnica łańcucha, dlatego zalecam przepuścić stary olej przez sito w celu sprawdzenia czy nie ma elementów plastykowych. Oleju wchodzi dokładnie 4 litry i jest górny poziom (wg fabryki 4,25). 2009 to tez mój rocznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja uwaga w kierunku błędu pompy paliwa - brak zaufania do pompy, może coś z czyszczeniem, co wchodzi w skład zestawu naprawczego pompy?

 

Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Jaki błąd? Która pompa paliwa - ta w zbiorniku paliwa, czy ta na głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja uwaga w kierunku błędu pompy paliwa - brak zaufania do pompy, może coś z czyszczeniem, co wchodzi w skład zestawu naprawczego pompy?

 

taki problem sprawdzic na realoem lub bmwstore co wchodzi w sklad ? kazdy chce miec wszystko podane na tacy

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa niskiego ciśnienia jest zgłaszana że jest niezaufania. Na forach USA piszą by to zaniedbać, ja się zastanawiam czy tak nie zrobić ale może jednak pomajstrować. Nie rozumiem kolegi o co chodzi z tą tacą? Chyba nie jest kelnerem czy cóś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to 17.

Zeby odkrecic pokrywe filtra potrzebny jest odpowiedni "kieliszek".

Przy filtrze powietrza potrzebny tez bedzie Torx (gdzies kolo T10) i srubokret lub M10 do poluzowania cybantu (obejmy) na wezu powietrza za filtrem.

Nie sa to zadne niestandardowe rozmiary.

Podstawowy zestaw kluczy i bitow napewno wystarczy.

 

Jesli wlejesz 4 litry to tak jak pisali koledzy powinno byc idealnie.

Warto przejrzec sam filtr oleju czy nie ma tam smieci. Nie zapomnij nasmarowac tez olejem nowych oringow przy pokrywie filtra oleju i wsadzic miedzianej podkladki pod korek spustowy.

Z doswiadczenia lepiej odkrecic przed spuszczeniem oleju plastikowa pokrywe pod silnikiem. Olej lubi sie na nia wlac podczas odkrecania korka spustowego i kapac pozmontowaniu wszystkiego do kupy. Ciezko wtedy okreslic, czy leje sie spod korka czy z tej pokrywy.

 

Ja przy wymianie oleju wymieniam tez zawsze filtr powietrza i kabiny.

Jesli wyjmiesz obudowe filtra powietrza to wygrzeb sobie od razu kamyki, ktore wpadaja przez otwory w nadkolu i zbieraja sie pod obudowa.

 

Jesli szukasz filtrow takich jak na tzw. pierwszy montaz, to olej i powietrze to filtry Mann a kabina 3M.

Ja jednak montuje wszedzie filtry Knecht (Mahle). Oczywiscie kabinowy z aktywnym weglem.

 

 

Tutaj masz w razie "W" opisana prodcedure. Gdybys cos jeszcze chcial wiedziec to pisz.

http://bmw.workshop-manuals.com/3_Series_E91/318i_N43_TOUR/index.php?id=256

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co bedzie jezeli przy wymianie oleju zostało wlane +- 4.7~4.8 litra , moze uszczelki wywalić ?

Dodam że wymieniany był rozrząd i uszczelki na vanosach.

1) Komputer pokaże, że jest za duzo oleju czy za wysokie ciśnienie?

2) Czy po prostu profilaktycznie zlać pol litra od razu bez czekania ?

3) Powiedzcie prosze w jaki sposób komputer sprawdza stan oleju, czy przez pomiar ciśnienia bo stan można sprawdzić tylko jak chodzi silnik, jak się wyłączy to opcja sprawdzania stanu oleju w menu jest niedostępna. Czy może się myle i jest jakoś inaczej ?

Edytowane przez Basia_one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak w sume myślałam.

Jeszcze tylko czekam na odpowiedzi na pytania 1 i 3 bo bardzo mnie to ciekawi. U mnie jak auto jest rozgrzane i stoje na parkingu, dam żeby pokazało stan oleju, to pokazuje mi miarke stamu na wyświetlaczu ale "niewypełniona" i mały zegarek mieli, znaczy że zczytuje stan chyba i tak sobie moge czekac do usranej.

Jak wiec powinno się to prawidłowo zrobić ?

Widziałam na youtube, że koleś robi to co ja i po kilku sekundach ma wypełniona miarke stanu, pokazuje ile ma oleju i napis OK poniżej. U mnie kiedys udało sie zrobić że pokazywało stan ale napisu OK nie było, może to kwestia innego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze
Co bedzie jezeli przy wymianie oleju zostało wlane +- 4.7~4.8 litra , moze uszczelki wywalić ?

Dodam że wymieniany był rozrząd i uszczelki na vanosach.

1) Komputer pokaże, że jest za duzo oleju czy za wysokie ciśnienie?

2) Czy po prostu profilaktycznie zlać pol litra od razu bez czekania ?

3) Powiedzcie prosze w jaki sposób komputer sprawdza stan oleju, czy przez pomiar ciśnienia bo stan można sprawdzić tylko jak chodzi silnik, jak się wyłączy to opcja sprawdzania stanu oleju w menu jest niedostępna. Czy może się myle i jest jakoś inaczej ?

1.Nie

2.Nic nie robic, jak przebieg 100tys +, silnik sam wypije olej.

3. Jest czujnik w misce olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.