Skocz do zawartości

piszczy przy dodawaniu gazu - proszę o pomoc


ha_111

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

bardzo proszę o pomoc w określeniu problemu. Sprawa wygląda następująco: został uszkodzony wirnik w turbinie (e90 2007r.) - efektem tego było okropne piszczenie w czasie jazdy. Samochód od razu został unieruchomiony i lawetą przewieziony do mechanika. Żadnego dymu nie było - wśród pozostałych objawów - jedynie spadek mocy. Turbina została wyjęta i zregenerowana. Po wmontowaniu jej niestety nadal piszczy. Moc wróciła. Co to może być? Przy okazji regeneracji turbo zostały wymienione filtry i olej. Bardzo proszę o pomoc, gdyż mechanik rozkłada ręce a kasy wziął 2000 zł już. Co należy jeszcze sprawadzić?? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już sama nie wiem czy mogę wierzyć temu mechanikowi. Powiedział, że z jego strony zrobił-sprawdził wszystko. Teraz odsyła mnie z gwarancją na turbinę do firmy, która ją naprawiała, ta z kolei jest pewna swojej naprawy (2 lata gwarancji) i odsyłają mnie z powrotem do mechanika. Za sam demontaż turbiny liczą sobie 400 zł dlatego staram się zebrać jak najwięcej informacji o potencjalnych innych przyczynach. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

bardzo proszę o pomoc w określeniu problemu. Sprawa wygląda następująco: został uszkodzony wirnik w turbinie (e90 2007r.) - efektem tego było okropne piszczenie w czasie jazdy. Samochód od razu został unieruchomiony i lawetą przewieziony do mechanika. Żadnego dymu nie było - wśród pozostałych objawów - jedynie spadek mocy. Turbina została wyjęta i zregenerowana. Po wmontowaniu jej niestety nadal piszczy. Moc wróciła. Co to może być? Przy okazji regeneracji turbo zostały wymienione filtry i olej. Bardzo proszę o pomoc, gdyż mechanik rozkłada ręce a kasy wziął 2000 zł już. Co należy jeszcze sprawadzić?? Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Masz DPF ??

Czy ten dziwek to taki jak by ktos gwizdal sobie glosno i wysokiem tonem ?? bo moze to byc spowodowane nieszczelnym wydechem... oraz smierdzi ci spalinami pod maska??

dzwiek podobny do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Gwizd moze pochodzic z padajacej turbiny , dokladnie padajacego , lub padajacych lozysk turbiny.

Najlatwiej to stwierdzic w dwie osoby, jedna dodaje gazu druga slucha.

 

Btw.

W poprzednim aucie Tdi :mrgreen: taki gwizd mialem przez jakies 40kkm i myslem , ze to norma. Wszyscy mowili , ze padnie padnie a nic nie padlo. Stary dobry tdi 130 AFN :evil:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś pasek ?CZy koniecznie ta nieszczęsna turbina ?

 

 

no nie w sumie moze byc tez wspomagania kierownicy masz racje

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze bardziej piszczy jak zrobię kierownicą cały skręt albo tak mi się wydaje

 

 

Kochany, siadla ci pompa wspomagania :) mialem to samo to robi straszny pisk typu HIIIIIIIIIIIIIII (nie do zniesienia).

TEST prosty : zapal silnik i zacznij krecic kierownica w prawo i w lewo na full bez przyspieszania, czy wtedy slyszysz pisk.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica to skrzypi ( przy kręceniu z samego rana)ale jak w starym zamku i nie wiem co z tym zrobić.... A Pisk o którym piszę pochodzi gdzieś z pod maski i przy dodawaniu gazu.

 

ten pisk to pompa a pompa jest po maska, a przy dodawaniu gazy piszczy glosniej bo pasek klinowy kreci sie sztbciej -, nie w kierownicy, kierownica sprzypi bo brak jej wpomagania a pompa piszczy bo sie zepsula.

 

tak jak tutak :

 

https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/11_3740/KW09011/0/0/0/0/0/naped-pasowy-pradnicaklimawpom-kier-113740

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
U mnie piszczy a mam servotronic:)

 

no tak a kolega ma samochod z 2007 a nie z 2012 i ma wspomaganie hydrauliczne, odpowiedz bytla na jego bolaczke :norty:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

Sprawdzałem 7 samochodów w automacie F 10 i F 30 (60tyśkm do 160 tyś km) i ten dźwięk był zawsze, ale przy manualu nie było go. Szukałem po necie ten sam dźwięk nawet przy przebiegach 30 tyś 2.0 litry jak i 3.0 litry. Pytanie Whats Happened..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich.

Mam nadzieje , ze bedzie ktos w stanie pomoc.

e90 320d 2005rok - brala olej , postanowailem zregenerowac turbine ,320k przelatane na niej.

Wczoraj mechanik zamontowal turbine , wymienil olej i filtry , cos przeczyscil i dzwoni , ze gotowe.

Po dodaniu gazu z impetem cos swiszczy tylko przy konkretnych obrotach 2-3k

Ludzie od regeneracji mowili , ze to musi byc nieszczelny dolot do kolektora , mechanik mowi , ze gdyby byl nieszczelny dolot to swist bylby caly czas. A nie raz na jakis czas.

Dodam , ze wczoraj swist byl , po czym auto stalo cala noc , nastepnego dnia swist sa z siebie ustal.

Poradzicie cos ?

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.