Skocz do zawartości

Niunia i Oli - E60 535D ALPINA D5S - Alcantara i NBT str 42


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 733
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Pany

 

Z bieżących rzeczy w aucie ustawiona zbieżność i kąty plus wymieniony sterownik świec wraz z kablem zasilającym /uwaga dla wszystkich sprawdźcie ten kabel bo lubi się upalać itd a nowy w Aso 120 - więc dla spokoju można dziada wymienić/.

 

Poza tym małe mody są w trakcie prac i myślę że niedługo się pochwalę :)

 

I najważniejsze .....

 

wpadły mi w łapki kolejne rarytasiki a mianowicie ....... felgi ALPINY 20" od F10 B5 biturbo w dobrych pieniądzach.

 

Zamówione i odebrane przez Kamcia czekają na transport do mnie.

 

Kilka fot od Kamcia i z aukcji

 

IMG_20161120_WA0003.jpg

 

IMG_20161120_WA0002.jpg

 

451601445_1_1000x700_alpina_orginalne_20_bmw_alu.jpg

 

451601445_2_1000x700_alpina_orginalne_20_bmw_alu.jpg

 

451601445_3_1000x700_alpina_orginalne_20_bmw_alu.jpg

 

451601445_4_1000x700_alpina_orginalne_20_bmw_alu.jpg

 

451601445_5_1000x700_alpina_orginalne_20_bmw_alu.jpg

 

451601445_6_1000x700_alpina_orginalne_20_bmw_alu.jpg

 

451601445_8_1000x700_alpina_orginalne_20_bmw_alu.jpg

 

Jedyne co muszę zdobyć to dekielki do nich bo niestety ich nie ma ale to nie kłopot /do lata się da/

 

Strasznie mi się ten wzór podoba /teraz te zimowe są na takich stylizowane i jak dla mnie bomba wygląda auto na nich/.

 

W związku z tym moje poprzednie letnie felgi są do kupienia jak by ktoś był zainteresowany /mogą być same felgi lub z oponami zimowymi z tych 20 w rozmiarze 255/35r20/. Foto jak te poprzednie 20" wygląda na aucie :

 

_20160916_213800.jpg

 

No i moje 19" ori Alpiny też do kupienia w dziale giełda :) Oczywiście cea do dogadania dla zdecydowanych

 

Postaram się na dniach wrzucić ofertę w dziale giełda.

 

ałkiem przypadkiem wpadło tez takie coś w łapki więc będzie kolejny gadget w aucie :) Obudowa nowa zamówiona w ASO i tylko znaleźć czas na zamontowanie :)

 

DSC_1917.jpg

 

DSC_1918.jpg

 

W tym tygodniu będę też startował z super modem u kumpla w e61 i postaram się wam wrzucić info jak i co.

 

Pozdro Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak zwykle coś dłubiesz :cool2: kiedy skrzydła wlecą? albo jakiś silnik z F16? ;) to lusterko będziesz programował np.do otwierania bramy w garażu czy chodzi tylko o asystenta świateł,że nie miałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle coś dłubiesz :cool2: kiedy skrzydła wlecą? albo jakiś silnik z F16? ;) to lusterko będziesz programował np.do otwierania bramy w garażu czy chodzi tylko o asystenta świateł,że nie miałeś?

 

Tylko asystenta bo pilota w obecnym też mam.

 

Co do silnik z F16 to nie pasuje więc odpada hahaha

 

Więc jak ktoś szuka pilota to będzie dostępny jak wymienię lsuterko :)

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten pilot bmw to na jakie częstotliwości mamy? 433 zmienny/stały czy powyżej 800Mhz?

 

edit

w sumie poczytałem o tym asystencie, bardzo szybko idzie to zrobić a funkcja fajna, za ile takie lusterko wyrwałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten pilot bmw to na jakie częstotliwości mamy? 433 zmienny/stały czy powyżej 800Mhz?

 

edit

w sumie poczytałem o tym asystencie, bardzo szybko idzie to zrobić a funkcja fajna, za ile takie lusterko wyrwałeś?

 

Ja lusterko dorwałem przy okazji w transakcji łączonej i wyszło mnie mniej więcej flaszkę Jaśka W.

 

Sama modyfikacja jest prosta tylko trzeba mieć na nią czas bo obudowa już jest tylko nie ma kiedy.

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś jako że miałem kilka chwil luzu udało się ogarnąć temat zamontowania lusterka wstecznego z asystentem świateł :)

 

W poniedziałek powinny doleciec kolejne mega fajne fanty na mikołaja to się pochwale.

 

Kilka fociszy

 

Lusterko przed montażem wraz z nową osłona prosto z Team Bmw Długołęka.

 

DSC_2021.jpg

 

I już zamontowane i podpięte tak jak trzeba:) tylko auto brudne bo już na myjnie zabrakło czasu hihi

 

DSC_2024.jpg

 

I jeszcze dwie fotki porównania

 

DSC_2023.jpg

 

DSC_2022.jpg

 

Teraz pozostaje czekać do poniedziałku :) No dobra plus myjnia jutro :)

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nowe lusterko ma diode od alarmu :)? I jeszcze jedno pytanie aktualnie mam lusterko z asystentem ale niestety nie mam pilota do bramy :( czy jak kupie lusterko z pilotem ale bez asystenta jestem w stanie zrobic z nich jedno tak zeby miec to i to ;)?

Garage:

f87 M2 LCI 2018r -> https://bit.ly/3BgwoE6

e92 M3 2010r -> https://bit.ly/3BgwoE6


Ex:

e46 318i 1999r

e46 330Ci 2002r

e60 535d 2006r

e92 335d 2007r @410KM/750Nm -> http://bit.ly/2NRV79i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nowe lusterko ma diode od alarmu :)? I jeszcze jedno pytanie aktualnie mam lusterko z asystentem ale niestety nie mam pilota do bramy :( czy jak kupie lusterko z pilotem ale bez asystenta jestem w stanie zrobic z nich jedno tak zeby miec to i to ;)?

 

No niby do alarmu ale ja nie miałem seryjnego a miałem ta diodę.

 

Co do lusterka i złożenia z dwóch jednego pewnie się da. Nie robiłem tego ale mogę się podjąć i wiem kto ma na opylenie lusterko z pilotem.

 

Jak coś pisz lub dzwoń

 

608013322

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nowe lusterko ma diode od alarmu :)? I jeszcze jedno pytanie aktualnie mam lusterko z asystentem ale niestety nie mam pilota do bramy :( czy jak kupie lusterko z pilotem ale bez asystenta jestem w stanie zrobic z nich jedno tak zeby miec to i to ;)?

 

Ja nie mam ori alarmu a też miałem diodę.

Można zrobić z dwóch jedno lusterko. Jak coś służę pomocą i lusterkiem z pilotem.

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak zadziala asystent, ja mam ori i dziala to srednio, asystent nie widzi swiateł aut poprzedzajacych czyli tylnych z wiekszej odleglosci.

 

Wydaje mi sie ze tego asystenta sie "adaptuje" u mnie teraz bardzo rzadko sie odpala bede musial zaglebic sie w temat ;)

Garage:

f87 M2 LCI 2018r -> https://bit.ly/3BgwoE6

e92 M3 2010r -> https://bit.ly/3BgwoE6


Ex:

e46 318i 1999r

e46 330Ci 2002r

e60 535d 2006r

e92 335d 2007r @410KM/750Nm -> http://bit.ly/2NRV79i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update

 

Nareszcie mogłem postawić nowe koło letnie obok auta i obecnymi zimowymi felgami :)

Już tupię nogami aby założyć te na auto.

 

DSC_2101.jpg

 

No i pokusiłem się o przymiarkę dekielków z felg jakie miałem w zeszłym roku jako zimówki.

I tak to wygląda

 

DSC_2104.jpg

 

Pasują całkiem nieźle tylko musiał bym przerobić tylne mocowanie i zatrzask zamka. Więc jak nie znajdę innych i nie sprzedam tych 19" to będzie czym zapełnić ten środek felg :)

 

Dodatkowo na mikołaja kolega sprezentował mi taki mały gadget

 

DSC_2105.jpg

 

DSC_2106.jpg

 

DSC_2107.jpg

 

Na dniach kończę ciekawy mod w środku auta i już nie mogę się doczekać jak to dokończę .....

 

Dziś moja żona przypomniała sobie też że ma filmik jak wracam do domu już na zimówkach więc ...

 

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

 

Technicznie zakończyłem pewnego moda który dawno chodził mi po głowie a już wręcz niezbędny się stał po włożeniu idrive od NBT czyli poliftowa gałka zmiany biegów.

 

Jako że jestem trochę walniety to oczywiście wszystko musi działać jak powinno czyli statusy na galce plus podświetlenie (i co ważne to lepiej jak w LCI bo z możliwością sciemniania i rozjaśniania z resztą oświetlenia)

Do tego aby była taka możliwość wykonałem układ elektryczny i wszystko teraz działa jak powinno.

Widać to na filmiku poniżej.

 

 

Dodatkowo wykonałem customową ramkę i wstawiłem przycisk SPORT pasujący stylem do ramki i wszystko podpiąlem aby działało.

 

Wygląda to mniej więcej tak.

 

DSC_2112.jpg

 

Więcej fotek wstawię jak wróci gałka od tapicera bo mieszek jest za krótki aby można było spokojnie zmieniać biegi.

 

A i jeszcze jedna ważna rzecz wszystkie biegi wchodzą normalnie jak i tiptronik i w górę i w dół (bo na necie kilka projektów znalazłem ale mieli z tym problem jak i z właściwym wyświetlaniem statusów)

 

To by było narazie tyle..

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany za wszystkie uwagi,

 

malyjurek - jest to inwencja twórcza więc ciężko to opisać :)

 

Jako że dziś po drodze na święta /taaak niektórzy już mają wolne hihihi / odebrałem od kolegów z Tapi-Car moją gałkę obszytą całkowicie nową skórą i z wydłużonym mieszkiem.

 

Tak wygląda zamontowana od razu :) nie obyło się bez akcentu ALPINY czyli nici w kolorach na przeszyciu :)

 

DSC_2176.jpg

 

I kilka fotek z podświetleniem wieczornym

 

DSC_2177.jpg

 

DSC_2179.jpg

 

DSC_2182.jpg

 

DSC_2183.jpg

 

Mam nadzieję że się wam podoba chociaż w połowie tak jak mi :)

 

Dodatkowo w czwartek odebrałem od znajomego białego kruka czyli.....

 

DSC_2132.jpg

 

Nówki sztuki szyby reflektorów LCI

 

Moje niestety wyglądają słabo więc dzięki wielkiej pomocy znajomego udało się takie rarytasy załatwić

 

Oczywiście ori HELLA

 

DSC_2133.jpg

 

DSC_2134.jpg

 

DSC_2136.jpg

 

No ale oczywiście kolejny pomysł wpadł do głowy czy nie zrobić lamp pełny custom i teraz szukam jakiś lamp z uszkodzonymi kloszami nieskrętnych lci. /jak ktoś gdzieś coś walić jak w dym/

 

Udało się też zrobić koledze małego moda w jego e61

 

Było tak

 

DSC_2127.jpg

 

DSC_2128.jpg

 

I po akcji w czwartek skończyło się tak

 

DSC_2131.jpg

 

DSC_2130.jpg

 

Jak widać były biedne szmaciane boczki przedliftowe /fotele też były zwykłe szmaty a teraz są full opcja :)/ a teraz są boczki LCI obszyte skórą w Tapi-Car wraz z przeszyciami nićmi ///M jako uzupełnienie przeszyć na kierownicy i na mieszkach. Dodatkowo dołożony pakiet light i tylne boczki oczywiście pod L7 bo na bank wpadnie w najbliższej przyszłości.

Powiem że po tym modzie znowu mi wróciły myśli nad zamianą moich całych skórzanych pre LCI na takie coś :)

 

Ale to póki co dalekie plany.

 

No to na razie tyle

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.