Skocz do zawartości

m47 vs m52b28 różnice w przyspieszeniu


3201535

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem 320d 136km, który moze nie przyspiesza jak rakieta ale nie jest źle poniewaz szukam teraz 328i dlatego kieruje do was pytanie jak ma się przyspieszenie m52b28 193km do mojego m47, po jeździe próbnej oglądanego egzemplaża jestem zawiedziony albo coś było nie tak z silnikiem albo te 2.8 przyspieszają jak 2.0 diesle co wydaje się dosyć dziwne :shock: . Czy powinienem czuć dużą różniece między mocą tych dwóch silników podczas jazdy??

Może od razu szukać m54b30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no auto może było słabe to 328. Poza tym w benzynie nie czujesz tego kopa momentu jak turbina zaczyna mocniej pompować. Szybsze jest na pewno.

 

Ja ostatnio miałem okazje przejechać się 2.2 170 koni i całkiem przyjemnie się zbiera. Ciekawe czy moim m47 poprawionym miałbym szanse :P

Edytowane przez K3m0T1989
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak piszą koledzy to jest tylko odczucie. Sam jak posiadałem 328Ci siadłem do kumpla 1.9 tdi po modzie myślałem masakra jak to idzie lepiej jak moje ale jak staneliśmy do kreski to sie mocno zdziwiłem jak widziałem go coraz dalej w lusterku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp :D . Jestem w kropce ponieważ po benzyniaku z taką pojemnością spodziewałem się dużej mocy i kopa a tu rewelacji nie było, chyba musze rozejzec się za m54b30 bo słyszałem ze ta jednostka ma duzo mocniejszy dół. Kilka lat temu sporo jeździłem omegą 2.5 V6 w benzynie i tam silnik ciągnął od samego dołu dosyć przyzwoicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba poszukaj 330d i zobaczysz jak bardzo potrafi zniszczyć 330i :P

 

niestety jedyne benzyny które jako tako jadą z dołu to tylko te o 2 zaworach na cylinder. Wszelkie 4 cylindrówki 16v, czy 6 cylindrówki 24v mają moce wieksze ale dół jest słabszy.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz 2.5 omege z 2.8 bmw?? wolne żarty. Ja swoją 328Ci brałem się m.in z vectrą 3.2 z omegą pasatami i różnymi innymi autami i żaden nie dał rady. Kup sobie 3.0d pare modów i wtedy będziesz zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie mi jak to jest taki np.dieselek 335d ma sporo więcej Nm niż benzyna 335i a ta bije go bezwzględnie w całym zakresie do 200km/h?czy z kierowcą coś nie tak.Rozumiem że na starcie benzyna tak do 100 powinna być lepsza(mówimy o podobnej mocy i poj.silników)ale ale żeby do 200km/h takie baty dostać :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl abstrakcyjny przyklad.

Tak jak twoj film i pytanie.

 

Co z tego, ze diesel ma duzy moment przez chwile? Przeciez facet w 335i nie ciagnie od jalowych obrotow na kazdym biegu tylko uzywa skutecznego zakresu.

Ma wiec dostepna wieksza moc, skoro moc to moment x RPM a benzyniak kreci sie zdecydowanie wyzej.

 

Poza tym z suchych danych zakladajac ze 335d to 286KM wersja, 335i ma ~50kg wagi mniej i ~20KM wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego benzyna ma inna skrzynie, z reguly dluzsza. W D trzeba wiecej mieszac, kazda zmiana biegu to spora strata. U mnie np. piatke wrzuca sie przy 200km/h. a trojka ciagnnie od 30km/h do 144km/h. Jesli masz benzyne i diesla o podobnej pojemnosci i obydwa maja turbo to benzyna zawsze bedzie do przodu, bo bedzie mniejsza waga a wieksza moc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.