Skocz do zawartości

Klocki i tarcze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witajcie. Czy mozecie mi powiedziec jakie tarcze i klocki polecacie mi do E91 touring 2008r. ?
318D E91 N47 Touring 2008r.
Opublikowano
Ja założyłem 20 tys. temu ATE i jestem zadowolony, zero problemów.
Opublikowano

Klocki ATE Ceramic - hamują tak jak seria (na pewno nie gorzej), ale nie brudzą felg.

Tarcze Zimmermann Sport - wyglądają bardziej rasowo oraz nie rdzewieje im piasta, są pokryte specjalną warstwą. Mam też wrażenie, że lepiej znoszą naprawdę ostre hamowanie.

 

Kupiłem taki zestaw, ponieważ był wielokrotnie polecany na forum. Podobno te tarcze czasami pękają w miejscu wierceń otworów, ale sprzecznych opinii jest tyle, że postawiłem zaryzykować. Na ten moment (przejechane 5 tyś km) nie żałuję wyboru.

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Ostatnio zalozylem trw zero problemow

Polecam takze tarcze i klocki zimmerman, z ktorych bylem zadowolony

Opublikowano
Panowie a jaki, w przyblizeniu, koszt takich zimmermanow do 335d?
http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Opublikowano
Panowie a jaki, w przyblizeniu, koszt takich zimmermanow do 335d?

http://www.czescidobmw.pl/

:reading: :)

 

W lutym tego roku zamawiałem tam do E91 335d na przednią oś i wyglądało to tak:

 

Tarcza hamulcowa Zimmermann SPORT (150-3441-52) 2szt. 719,08zł

Klocki hamulcowe ATE Ceramic (13.0470-7237) 429,73zł

Czujnik zużycia ATE (24.8190-0267) 39,79zł

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Mega drogo !!!!
318D E91 N47 Touring 2008r.
Opublikowano

Bo to droga/wysoka półka. Jak chcesz taniej to kup np Textara - koszt zmniejszysz o połowę, albo klocki nie Ceramic tylko "zwykłe" ATE. Tarcze Textara nie są nacinane jak Zimmermany, klocki nie są niepylące jak ATE Ceramic ale to jest (albo przynajmniej w niektórych okresach był) pierwszy montaż w E9x. Ja niedawno zmieniałem u siebie z tyłu tarcze i klocki, nie mam z Textarem problemów.

 

Jak Ci felgi zabrudzą się od pyłu z klocków to wyczyścisz jakimś IronOut'em (Autofinesse) albo IronX'em (Car Pro) i po sprawie.

Opublikowano
Jak Ci felgi zabrudzą się od pyłu z klocków to wyczyścisz jakimś IronOut'em (Autofinesse) albo IronX'em (Car Pro) i po sprawie.

 

Za jedyne 70zeta 500ml :mrgreen:

 

Nie marudzić :8) To dość wydajne kosmetyki, te 500 ml starczy na kilkanaście cyklów mycia felg

Opublikowano

Jakieś dwa tygodnie temu założyłem na tył tarcze TEXTAR + klocki ATE ceramic - cena kompletu ok. 700 zł.

Mogę śmiało polecić :cool2:

Na przód niedługo założę tarcze ATE powerdisc + klocki ATE ceramic.

Zarówno tarcze TEXTAR jak i ATE powerdisc są malowane a ATE dodatkowo nacinane.

Cena kompletu na przód - 815 zł.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.