Skocz do zawartości

Głośno, głośniej, f30


kimi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zakleję mimo to... zobaczymy chociaż dla mnie jest OK.

 

Wg mnie te wszystkie hałasy to....szyby. To nie jest tylko case BMW 3. Doszukujemy się lusterek i innych zakłucaczy strug powietrza i mamy rację, ale one zawsze były i te szumy też. Szyby są lżejsze, może cieńsze, pewnie tańsze w produkcji... i to wszystko teraz słychać. Niektórzy producenci jak Audi wprowadzają opcję szyb polepszających akustykę, dla mnie to dowód na to, że moja teoria nie jest pozbawiona sensu. Oczywiście koła to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

Jakby kogoś interesowało to zlokalizowałem generator buczenia w kabinie f31, który pojawiał się od około 140km/h, a intensywność buczenia była proporcjnalna do siły i kierunku przepływu powietrza i wiatru.

Problemem jest mała szczelina pomiędzy przednim nadkolem a boczną blachą błotnika od strony drzwi. Po zatkaniu szczeliny problem buczenia nie pojawia się i przy dużych prędkościach jest komfortowo.

Możliwe, że problem dotyka tych, którzy mieli zdemontowane nadkola i nieprecyzyjnie z powrotem zamontowane.

 

pozdrawiam

Grzegorz

 

O kurde, ja teraz byłem za granicą i dawno nie jeździłem F30, kiedy wróciłem to właśnie przy 140 wydało mi się, że coś rezonuje. Zobaczyłem ten wpis, zlokalizowałem u siebie identyczny otwór :duh: (nadkole nie było zdejmowane). Po zalepieniu (podkładka filcowa + duct tape dla wodoszczelności) problem ustał. Albo to jakieś voodoo i ja już słyszę głosy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę u siebie zobaczyć czy mam dziurę w tym miejscu co mówicie, tylko, że ja żadnego buczenia czy rezonansu nie słyszę, po prostu słyszę hałas od kół dobiegający dość mocno z nadkoli... ale bez ich wygłuszenia to raczej mi nic nie pomoże...

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moje GT3 w serwisie jako zastępczy dostałem F30 2xd . Szczerze powiedziawszy to najbardziej wkurza mnie w tym aucie trzeszczenie dochodzące z uszczelek drzwi. Idzie oszalec, miałem ten problem kiedyś w e60 pomagało smarowanie uszczelek wełna w płynie. Dodatkowo szumy przy wyzszych predkosciach są mocno słyszalne podobn ok e jak w GT3. Tak sobie myślę, że w samochodach grupy premium za tak duże pieniądze to raczej nie powinno być tak głośno skrzypiaco. ...czas wrócić do Forda. ..tam nic nie skrzypiaco nie trzeszczalo i się nie psulo - miałem 6 lat s-maxa.
Liczy się tylko bmw!!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja dopiero mam w planach oddać do firmy cicheauto.pl ;) ale to na wiosnę, na pewno poinformuję o efektach, na pewno nadkola przód + komora silnika (to jest w pakiecie akurat, silnik chodzi cicho) i drzwi przód. Po tym zobaczę jak bardzo się poprawi, tyłu póki co nie chcę ruszać, bo to kolejne 2000-2500zł ;)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś podpowiedź jak to zrobić samemu ? :) jeśli chodzi o nadkola to pewnie więcej zabawy i trzeba mieć warunki, a co zrobiłeś z uszczelkami ? i którymi dokładnie. Możesz się podzielić wiedzą?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.