Skocz do zawartości

Ruskie Paliwo chyba 92


hayoto

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w Rosii maja 91 ale prawie na całym zachodzie jest ona dostępna. Nawet czesi i słowacy maja takowa na stacjach. Jest tańsza i duża część samochodów moze na niej jezdzic. Chyba ze producent nakazuje uzywanie paliwa eurosuper (95 okatn) lub eurosuper plus (98 oktan).

Nie wiem czy 318 jest przystosowana do normalnej czy eurosuper. Jezeli nie to na wysolich obrotach moze pojawic sie spalanie stukowe a w koncowym rezultacie uszkodzienie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to zalezy gdzie sie w rosji tankuje takie jest paliwo...

jezdzilem na takim i roznicy nie widzialem no chyba ze finanowa...znam ludzi co juz x lat jezdza bmw na ruskiej i jest spox..

tak swoja droga a ile oktanow ma polskie paliwo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nic mu sie nie stanie. Jesli masz auto z niemiec to bardzo prawdopodobne ze wiekszosc swojego zycia jezdzil na takim.

Coprawda w instrukcji masz 95 ale jesli odglosy z silnika nie beda niepokojace to lej i nie mysl o tym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe okej :) ... pomieszam z polska i dodam moze jakiegos uszlachetniacza :) pozdrawiam

 

Tylko jak sie wtedy przekonasz ze to ruskie jest cos warte???

Tankuj narazie "czyste" ruskie i jak bedzie ok to lej dalej, mieszaj i co tam jeszcze chcesz-tak mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze jest zrodlo!! bralem pare razy z kiepskiego i w aucie tak smierdzialo ze wstyd bylo tym jezdzic (jakas mieszanka).

pozniej bylo pewne zrodlo i bylo ok, teraz tez mam z pewnego szrodla i po moich obserwacjach to jezdzi jak jezdzilo pali jak palilo i ma zapach jak polskie...

swoja droga tak jak pisalem ciekawe czy nie lepiej jezdzic na ruskim bo to polskie to dopiero mieszanka :mad2: tyle sie o tym slyszy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie to proste. Trzeba się udać do byle miasta na wschód.

U nas na pewnym parkingu stoją panowie i wystarczy powiedzieć ile potrzebujecie litrów... Każdy zna takie nie oficjalne stacje paliw.

Ja osobiście kupuję od polaków. Goście robią średnio 1 kurs na 2 dni przez granicę i zawsze jest pewne paliwo. Jedynie podczas tych tęgich mrozów zauważyłem zamarznięte gródki wody, poza tym wszystko OK.

1l=3,20 zł.

Tam kosztuje około 2,20zł

Lakiery sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do tej ruskiej wachy to nie wierz że to 92 oktany. Fakt takie paliwo tam mają i da się na tym jezdzić. Tylko problem jest w tym że nikt tego paliwa nie wozi do Polski na handel no chyba że na własny użytek Litr ruskiej wachy 92 oktanty na dzień dzisiejszy tam kosztuje na nasze ok 2,20zł. Dostępne są jeszcze 86 oktanów i zdaję się 76 czy 78oktanów. Przemtynicy wożą właśnie te tanie gówno na którym daleko nie pojezdzisz, u nich nawet Łady nie chcą na tym zasówać. Widziałem silnik łady po takim paliwie, gdzie pod głowicą były 2 uszczelki na raz :P Nie dość że zalejesz badziewia , katujesz silnik to autko wogóle nie chce jezdzić szarpie prycha i kicha a do tego spala dużo więcej :(( Często sami przemytnicy mówią żeby je mieszać pół na pół z dobrą wachą. Uwierz mi wiem coś o tym i nikomu nie polecam ruskiej wachy :] Swego czasu też lałem ruskie badziewie, dostęp do niego mam kiedy chcem i ile chcem i nie korzystam , potem kupiłem beemkę i teraz only shell :D Pozdro
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz diesla i bierzesz ropkę to nie ma strachu Ich ropa to to samo co u nas w orlenie a na litrze złotówkę oszczędzisz :) A wacha to masz racje. Trzeba mieć kogoś zaufanego a najlepiej wykupić wize nawet na jednorazowy wjazd i od czasu do czasu samemu pojechać zawsze to taniej. Kumplowi wychodzi ok 70 zł oszczędności na baku + wagon fajek i flacha z bezcłówki :) Ale kupić paliwo z parkingu od ruskich to zły pomysł.
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nigdy nie kupił od białorusina ropy a tym bardziej benzyny, do ropy dolewaja nafty i wody mozna poznac jest zółta, benzyne tak jak pisałes mieszaja ze słabsza, ogólnie to takie przekręty robią ze głowa mała. Wodki tez nie polecam kupywać od białorusinów wiem co mowie :) Jak kupywać to tylko od polaka i to zaufanego :D pozdr wiza to dobry pomysł tylko te kolejki na granicy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy Polacy lepsze przekręty robią od ruskich :) A wódka z bezcłowego jest pierwsza klasa :) Mam kilku kumpli zajmujących się "sprowadzaniem" :P paliwa. Ropa pierwsza klasa 2,60 litr. A wiza jest dobra sprawa trzeba tylko tam jechać jak kolejki mniejsze np. sobota wieczór. Fakt faktem trochę czasu zejdzie, średnio w to i spowrotem ok 8 godzin jak kolejki w miare krótkie Sam chyba niedługo się zajmę jazdą do wschodnich sąsiadów,passat kombi i jazda :)
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na paliwie z bialorusi 92 oktany. e36m40 1,6 idzie jak buza srednie spalanie okolo8l\100km zima. ale oczywiscie musi to byc pewne paliwo wiekszosc to mieszanki z 76oktanowym w tedy katalizator wypluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.