Skocz do zawartości

[E39] 523i Problem z rozrządem.


MatrixXXL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sytuacja nie miła. Padło podejrzenie że puszcza uszczelka pod głowicą, test CO2 tak wykazywał. No i "PAN" mechanik wyłozył się na rozrządzie, nie umie go ustawić, ogólnie szkoda słów. Jest opcja żeby go teraz ustawić powiedzmy nie mając blokad? Może ktoś z małopolski pomoże, oczywiście nie za free.

 

Silnik M52TUB25

E39 523i LPG 99r

MatrixXXL

523i 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma możliwości ustawić go bez blokad. Ale tylko powielam to co czytałem na forum. Nigdy nie robiłem łańcucha rozrządu i nie widziałem jak się robi. Jak z blokadami Twój mechanik ogarnie temat to możesz wypożyczyć na allegro taki zestaw bo wiem że ktoś się ogłaszał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel jak robił mi pare razy głowicę to nie miał blokada a ustawiał według serwisówki ściągniętej z netu

jedynie miał problem z vanosem to za pierwszym razem podjechał p. Krystian i mu pokazał jak go ustawić

a rozkopane było wszystko nawet wałki powyjmowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mój szpenio również bez blokad takie rzeczy robi,a na jesieni wymieniał głowicę w mojej rakiecie i do tej pory żadnych problemów.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą. 3 miesiące było wszystko ok. I dwa dni temu wywaliło check, auto nierówno chodzi na wolnych. Podpiąłem pod inpę, błędów w pizd., wykasowałem, dalej chodzi nie równo, wszedłem w status/LU i tam 2 cylinder wywala na 10!, reszta jest na 0. Coś ktoś pomoże bo już mi ręce opadają.

MatrixXXL

523i 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłącz aku, żeby wszystko się zresetowało. Jest na forum patent. Pojeździj na benzynie i myślę, że błędy nie wrócą. Później będziesz jeździł na gazie i błędy wrócą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to skoro cewki i świece ok oraz jesli na benzynie i gazie jest to samo to albo masz cos z emulatorem od gazu albo nie masz kompresji na tym cylindrze w co nie chce mi sie wierzyc.. wiec moze podjedz do gazownika niech sprawdzi czy od tej strony wszystko gra
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jednak świece (wcześniej ich nie sprawdzałem bo są w miarę nowe ok 6tyś najechane), dziś podmieniłem 1 z 2 i teraz na 1 wariuję, wyczyściłem i ustało, świece mocno zasyfione, jutro wykręcę wszystkie i poczyszczę bo na 3 jeszcze duże ma korekcje.

 

A teraz z innej beczki, nie działa dmuchawa a błąd w module klimy mam taki

 

http://images65.fotosik.pl/190/eec716ebf0d8fba4m.jpg

 

dodam że kontrolki w panelu działają, wszystkie przyciski reagują ale nawiew się nie załącza :( .

MatrixXXL

523i 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd nie związany z działanie dmuchawy (AUC czujnik nieświeżego powietrza, też mam ten błąd)

najprawdopodobniejszą przyczyną jest uszkodzony jeż albo sam wentylator nawiewu, chociaż może być też uszkodzony panel ale zacznij od sprawdzenia tych dwóch pierwszych. jest sporo tematów o tym, poszukaj

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od oleju który się dostaje na cylindry.

Teraz pytanie którędy?

Odma?

uszczelniacze zaworów>

pierścienie?

 

Innych powodów nie powinno być.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli się uszkodzi uszczelka pod pokrywą zaworów, ale nie od strony zewnętrznej, że widać wyciek tylko od wewnątrz co otacza świece. Wtedy wydaje mi się, że olej na szanse dostać się do elektrody świecy. Masz mokre świece na gwincie od oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak ma się przy właśnie tak uszkodzonej uszczelce jak pisałem, ale wydaje mi się że olej zaczyna ściekać wtedy do elektrody świecy i zostaje iskrą przepalony i tworzy się nagar. Niech ktoś bardziej ogarnięty się wypowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma prawa.

Każda świeca jest mega szczelnie wkręcona i nic ani z góry ani z dołu się nie ma prawa przedostawać.

Swiece mają uszczelki.

 

Do autora.

Czy awaria uszczelki poszła w parze z przegrzaniem silnika?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie przegrzane. Silnik jest po wymianie uszczelki pod głowicą, zrobione ok 6000tys km bez problemu, wszystko chodziło idealnie. :(

 

Na inpie na korekcjach, 3 cylinder niby wychodzi do 2!, wcześniej na 2 waliło do 10!, po zamianie i przeczyszczeniu świec 2 z 1 jest w normie. Może świece padają, ale maja może z 7tys najechane.

MatrixXXL

523i 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale z jakiego powodu uszczelka była zmieniana?

Bo jak się wypaliła to zapewne był przegrzany.

 

A na jakim oleju jeździsz?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aż tak mocno?

To odma umarła.

Zapewne po odkreceniu korka albo mocno kulawi albo zdycha.

 

To by tez tłumaczyło olej na świecy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.