Skocz do zawartości

Reset i adaptacja Skrzyni


mroova

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

- Wcisnij klucz (bez naciskania hamulca)

 

- Nacisnij 1 x guzik START (bez naciskania hamulca), tak aby zapalily sie zegary (nie startuj silnika)

 

- Wcisnij mocno pedal gazu, tak aby wcisnal sie wlacznik kickdown i trzymaj w tej pozycji 25 sekund

 

- po tych 25-30 sekundach odpal silnik .......

 

by Sebek

 

 

Mi trochę pomogło, auto lepiej zmienia biegi i pracuje ciszej.

 

Podobno, że ta procedura za bardzo nie ma nic wspólnego ze skrzynią biegów tylko poprawia pracę klapek dolotu powietrza, a poprawa pracy skrzyni to efekt uboczny - ale WARTO to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

u mnie nie dziala ta procedura a robiona była krok po kroku


Zrobiłem adaptacje skrzyni w ista + przejechałem kilka razy od 1 biegu do 5 predkosc 80km max i później puściłem gaz żeby sam sie wyhamował do zera przy czym skrzynia zmieniała biegi od 5 do 1 ,robiłem to przez 3 razy do 80 km/h i do zera,skrzynia przestała szarpać biegi ale za to ciężko zmienia przy 5 biegu,przeciąga i daje buta w plecy.Wartości w ista pokazują na każdym biegu 0,00 ale na biegu 5-0.65 chyba coś nie teges jest.Myślicie ze 5 bieg sie kończy ? czy skrzynia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedalem gazu to mozna zresetowac chwilowe wartosci przeplywomierza a prawidlowo zeby go zresetowac to nalezy uzyc np iste.


skorzystaj z tego linku "https://www.google.com/search?q=zf+adaptation+procedure+6hp26&sxsrf=ACYBGNQmtT7DlZlm2fO3u4nHebBaXSE_ZA:1578857122934&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiIrNqP5f7mAhUN5aYKHe93ANsQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1536&bih=722#imgrc=9wHWKRtMMKkLzM:"



masz tam opisane na zdjeciach jak wykonac poprawnie procedure dla danej skrzyni, dodatkowo masz zdjecia z tolerancjami. ja osobiscie robie dwie adaptacje po sobie i potrzebuje na to okolo 100km autostrady wykorzystujac pas awaryjny. po 100km wszystkie wartosci mam rozne od 0 i mieszcza sie w parametrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie odnosnie adaptacji skrzyni, czy zawsze po wymianie oleju trzeba ja od nowa zaadaptowac ?

 

nie trzeba, ale można. Skrzynia i tak nauczy sie twojej nogi tylko dłużej jej to zajmie.

330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie adaptacji skrzyni, czy zawsze po wymianie oleju trzeba ja od nowa zaadaptowac ?

 

Czasy napełnienia ustawiają się tylko raz, więc po zmianie oleju zawsze resetuje się stare czasy i wykonuje jazde adaptacyjna. W skrzyniach z większym przebiegiem zalecane jest wykonywać adaptacje co 20kkm w celu poprawy komfortu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.