Skocz do zawartości

E90 Dołożenie tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Panowie czy jak się włącza tempomat powinna pokazywać się ustawiona prędkość? Bo u mnie czegoś takiego nie ma.
  • Odpowiedzi 84
  • Wyświetleń 31,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor
Może ale nie musi. Kwestia kodowania zegarów.
Opublikowano
W każdej E91 można zakodowac żeby pokazywalo prędkość?
Opublikowano
  • Autor
Nie. Zależy jaką masz wersje zegarów. O ile dobrze pamietam to chyba dopiero produkcja zegarów od września 2005r pozwalała na wyświetlanie prędkości po doposażeniu w tempomat. Na bank nie mogą wszystkie ale nie pamietam które mogą od jakiego miesiąca.
Opublikowano
Mogę podesłać zdjęcie zegarów jeśli to pomoże
Opublikowano
  • Autor
Zdjęcie nic nie da. Konieczna jest dokładna data produkcji. Można to łyknąć inaczej. Dokładnie z którego miesiąca produkcji masz auto?
Opublikowano
  • Autor
Powinno dać radę. Od września raczej wszystkie miały te możliwość
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

panowie potrzebuje pomocy, dołożyłem tempomat do mojego Bmw e92 2007 , wszystko ładnie działa, ale na wyświetlaczu niema nigdzie znaku ze tempomat jest w aktywny, jak mogę go zakodować, ? jest taka możliwość?

wymaga to jakieś dużej wiedzy ? pomoze ktos :oops:

Opublikowano
  • Autor
zakoduj KOMBI pod tempomat i powinno wskoczyć
Opublikowano
zakoduj KOMBI pod tempomat i powinno wskoczyć

kolego a ciut wiecej informacji ;p ? jestem naprawde tempy w tych sprawach co tu ukrywac , na kieruj mnie tylko :oops:

Opublikowano
  • Autor
kodowałeś cokolwiek NCS? jeżeli nie to daj to komuś kto to umie robić ewentualnie jest instrukcja na forum jak zacząć przygodę
Opublikowano
kodowałeś cokolwiek NCS? jeżeli nie to daj to komuś kto to umie robić ewentualnie jest instrukcja na forum jak zacząć przygodę

us style zakodowalem sobie, ale bylo to proste :D

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, chcialbym dolozyc tempomat ale nie wiem jaki pająk mam kupić, dzis porobilem zdjecia swojego, moze ktos podpowie jakie numery mam szukać ?

78f8b9342b6d4bfcmed.jpg

c982216811573decmed.jpg

5fde7de632eabc6dmed.jpg

Opublikowano

Wpisz numer części w katalogu na stronach:

Bmwstore.pl

Realoem.com

Bmwetk - tu dokładnie nie pamiętam adresu.


Tak będziesz miał podane które numery będą pasowały pod Twoje wyposażenie. Czyli czy masz czujnik deszczu itp..

Opublikowano

Witajcie, jest to mój pierwszy post na forum także pragnę się przywitać :)

Mam problem z dołożeniem tempomatu. Przy zmianie pająka na odpowiedni z tym samym wyposażeniem wyskakuje błąd dsc czujnik kąta skrętu. Sęk w tym, że niestety wszytko jest zrobione, bynajmniej moim zdaniem, tak jak być powinno - odpowiedni pająk pod wyposażenie auta, taśma ustawiona centralnie, zakodowany tempomat w ncs. Wszystkie funkcje działają poprawnie, czyli wycieraczki, kierunki czy też sam tempomat. Próbowałem dokonać resetu czujnika kąta skrętu przez tool32 oraz w ista i niestety kontrolka znika na chwile, by przez chwilę zaświecił się abs i powrócił błąd czujnika kąta skrętu. Dodam, że po powrocie na stary pająk wszytko działa jak należy. Tu nasuwa się pytanie - czy należy w jakiś sposób zakodować nowy czujnik skrętu pod numer VIN i jeśli tak to jak? Próbowałem wykonać to przez Tool32 wpisując numer VIN i resetując ten czujnik. Czy ewentualnie jest możliwość przełożenia czujnika ze starego pająka? Biorę pod uwagę, że kupując część używaną w nowej centrali sterującej może być uszkodzony ten element, czy można to jakoś zdiagnozować?

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

I ja muszę się zwrócić o pomoc... być może Wy macie jakieś pomysły na mój problem.


Ostatnio kupiłem żonie E84 dość dobrze wyposażone jednak bez tempomatu. Kupiłem SZL, zamontowałem, zakodowałem i wszystko pięknie działało wraz z wyświetlaniem prędkości na zegarach.


U znajomego stała rozbita E70 i przypomniałem sobie że mogę mieć tempomat z funkcją hamowania :) więc zamontowałem u siebie SZL z funkcją hamowania.


Przy kodowaniu na 540 bo takie miałem oczywiście wszystko działa łącznie w wyświetlaniem prędkości na zegarach poza hamowaniem i dynamicznym przyśpieszaniem. Po zmianie kodowania na 544 wszystko działa łącznie z hamowaniem jednak nie wyświetla prędkości na zegarach. Kodowanie 541 jest do aktywnego tempomatu ale z ciekawości też próbowałem to od razu wali błędami.


Orientuje się ktoś jakie dokładnie komendy są odpowiedzialne za tempomat i w jakich modułach ? Można by wtedy szukać różnic kodowania modułów na 540 i 544 ? No chyba że ktoś ma gotową odpowiedz :)

Opublikowano
Pewnie tempomat z funkcją hamowania był połączony z zegarami HIGH, jak w E90, gdzie masz ruchomy punkt na obwódce na zegarach który oznacza ustawioną prędkość. Możliwe że z tego powodu kodowanie na 544 wyłącza widoczność prędkości na wyświetlaczu żeby nie duplikować informacji. Pewnie da się zakodować 544 i później ręcznie wyedytować plik z ustawieniami zegarów żeby włączyć opcję wyświetlania na wyświetlaczu.
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Znając życie w kombi musisz zakodować odpowiednia komendę i będzie działać, było to przerabiane jak i na e90 jak i na e60
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

witam


jest ktos w stanie mi powiedziec czy dobrego pająka szukam. -> 61 31 9 123 041

nr vin e133407. sedan. mam czujnik zmierzchu/deszczu. multi kierke.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz tempomat to tak a jak nie to:

61319169071.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
Nie mam właśnie tempomatu. Chcę dokupić pająka i doposazyc auto w tempomat.
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć,


Czy jt tu ktoś z Poznania lub okolic, kto zakoduje mi tempomat !?


Pozdrawiam

Błażej

Opublikowano
  • Autor
Jeśli bywasz w Łodzi to zapraszam
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Panowie a czy ktoś z was montował tempomat w 330xd? Nie mam czujnika zmierzchu/swiatła, kiera multifunkcyjna jest..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.