Skocz do zawartości

E90 Dołożenie tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
A jaka jest wlasciwa pozycja ? Zlozylem tak jak bylo tak jak by cos po obudowie obcieralo ale tylkow początkowej fazie skretu. I nie odbija prawy kierunkowskaz co moze być przyczyną?
  • Odpowiedzi 84
  • Wyświetleń 31,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Zdejmij kierownicę i sprawdź ułożenie taśmy. Taśma ma skończoną długość. Delikatnie przekręć ją do oporu w jedną stronę, a potem tak samo w drugą. Oblicz ule ci wyszło obrotów i obróć taśmę o połowę tej ilości obrotów tak aby była "na środku" dopiero później montuj kierownicę ustawiając koła na wprost.
Opublikowano
Dzieki ale wydaje mi sie ze to nie przez tae jezdzilem skrecalem i jest ok. Ciekawi mnie czemu prawy kieruneknoe odbija? Dodam ze ten srodek wziąlem ze starego pajaka teraz zastanawiam sie czy nie wsadzic tego co byl z manetkami od tempomatu
Opublikowano
Ja ci tylko napisałem co zrobić żeby mieć pewność że zwijacz nie zostanie uszkodzony po wymianie. Odbijanie kierunkowskazów zapewne jest powiązane z czujnikiem skrętu. Jak go wyzerujesz to powinno się naprawić.
Opublikowano

Mam pytanie odnośnie samego przełącznika tempomatu, nie całej manetki. Czy posiadając taki przełącznik i wstawiając go do mojej manetki będzie on kompatybilny? Czy taki zabieg w ogóle można przeprowadzić?

Pacjent E91 320i 2006

Pozdrawiam,

Opublikowano
Nie możesz tak zrobić. Centrum sterowania musi mieć odpowiednią płytkę z elektroniką. Musisz kupic centrum sterowania z tempomatem, precyzyjnie do twojego modelu, po numerze z realoem. 4 i 6 cylindrowe auta mają inne centrum sterowania.
Opublikowano
Już naprawiłem wszysko działa ustawilem taśme tak jak pisał kolega wyżej. Gdyby taśma była zerwana to świeciłby się błąd poduszki?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Nie możesz tak zrobić. Centrum sterowania musi mieć odpowiednią płytkę z elektroniką. Musisz kupic centrum sterowania z tempomatem, precyzyjnie do twojego modelu, po numerze z realoem. 4 i 6 cylindrowe auta mają inne centrum sterowania.

 

Czuje się jak łajza gdyż nie potrafie tego znależć.

 

Wpisuje swoj numer VIN, ale znajduje mi różne tam pająki.

Np. taki do czujnika zmierzchu, ktorego nie mam...

 

Wiec...pytanie czy ktos z doswiadczeniem chcialby mi pomoc ?

Opublikowano
Pytanie czy masz multifunkcyjną kierownicę ? Czujnikadeszczu nie masz jak pisales
Opublikowano
  • Autor
Podeslij VIN a zaraz Ci wypisze wszystkie które do Ciebie pasują
Opublikowano
Multifunkcja nie ma znaczenia. Od niej może zależeć zwijacz z taśmą który jest osobną częścią. Można zostawić swoją taśmę zmieniając przełączniki. Przełączniki różnią się z perspektywy obecności tylnej wycieraczki, czujnika deszczu oraz tempomatu (albo brak tempomatu, albo zwykły tempomat, albo tempomat z funkcją hamowania, albo aktywny tempomat)
Opublikowano
Wydawało mi się że multifunkcja ma znaczenie. JA dobrałem z identycznego auta jak moje i działa wszystko
Opublikowano

A jeśli auto nie ma tempomatu, czujnika deszczu i zmierzchu.

A zamontuje się pająka obsługującego wyżej wymienione to auto wyrzuci jakieś błedy? Coś nie będzie działać?

Opublikowano
napewno wyrzuci tego co sam pisales pajak ma byc po twoje auto z takim samym wyposarzeniem z tym ze czujnik zmirzchu nie ma nic do pajaka tylko wlocznik swiatel
Opublikowano

Tyle że jak ktoś chce w przyszłości niedalekiej doposażyć w pozostałe to może wrzucić pająka full opcja.

Czujnik zmierzchu i deszczu jest w jednej obudowie chyba więc nie tylko włacznik świateł.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Mam multi kiere, nie mam czujnika deszczu/zmierzchu

 

 

KY26904

Opublikowano

9d1897b56f70.png

 

Pierwsza pozycja.

Opublikowano
Niemając czujnika deszczu i zmierzchu można śmiało montować pająka z automatyczną wycieraczką. Nie ma żadnych błędów, wycieraczka działa bez zmian. Czujnik można dołożyć później. Multifunkcja natomiast ma znaczenie. Pająki bez multifunkcji nie mają gniazda do którego wpina się zwijacz. Mając multifunkcję potrzebujemy pająka pod multifunkcję.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję za pomoc
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

OKej.

Zwijacz jest.

Będę go montował. Osłona kierownicy wiadomo.

 

 

Co trzeba zrobić i jak dalej aby go 'zakodowac' ?

 

Trzeba dodac jakas opcje do listy wyposażenia jak rozumiem ale jak itp. Mogę prosić o pomoc ?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

to jest ten link.

 

trochę roboty jest :-(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.