Skocz do zawartości

E90 Dołożenie tempomatu


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie. Zależy jaką masz wersje zegarów. O ile dobrze pamietam to chyba dopiero produkcja zegarów od września 2005r pozwalała na wyświetlanie prędkości po doposażeniu w tempomat. Na bank nie mogą wszystkie ale nie pamietam które mogą od jakiego miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

panowie potrzebuje pomocy, dołożyłem tempomat do mojego Bmw e92 2007 , wszystko ładnie działa, ale na wyświetlaczu niema nigdzie znaku ze tempomat jest w aktywny, jak mogę go zakodować, ? jest taka możliwość?

wymaga to jakieś dużej wiedzy ? pomoze ktos :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wpisz numer części w katalogu na stronach:

Bmwstore.pl

Realoem.com

Bmwetk - tu dokładnie nie pamiętam adresu.


Tak będziesz miał podane które numery będą pasowały pod Twoje wyposażenie. Czyli czy masz czujnik deszczu itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jest to mój pierwszy post na forum także pragnę się przywitać :)

Mam problem z dołożeniem tempomatu. Przy zmianie pająka na odpowiedni z tym samym wyposażeniem wyskakuje błąd dsc czujnik kąta skrętu. Sęk w tym, że niestety wszytko jest zrobione, bynajmniej moim zdaniem, tak jak być powinno - odpowiedni pająk pod wyposażenie auta, taśma ustawiona centralnie, zakodowany tempomat w ncs. Wszystkie funkcje działają poprawnie, czyli wycieraczki, kierunki czy też sam tempomat. Próbowałem dokonać resetu czujnika kąta skrętu przez tool32 oraz w ista i niestety kontrolka znika na chwile, by przez chwilę zaświecił się abs i powrócił błąd czujnika kąta skrętu. Dodam, że po powrocie na stary pająk wszytko działa jak należy. Tu nasuwa się pytanie - czy należy w jakiś sposób zakodować nowy czujnik skrętu pod numer VIN i jeśli tak to jak? Próbowałem wykonać to przez Tool32 wpisując numer VIN i resetując ten czujnik. Czy ewentualnie jest możliwość przełożenia czujnika ze starego pająka? Biorę pod uwagę, że kupując część używaną w nowej centrali sterującej może być uszkodzony ten element, czy można to jakoś zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

I ja muszę się zwrócić o pomoc... być może Wy macie jakieś pomysły na mój problem.


Ostatnio kupiłem żonie E84 dość dobrze wyposażone jednak bez tempomatu. Kupiłem SZL, zamontowałem, zakodowałem i wszystko pięknie działało wraz z wyświetlaniem prędkości na zegarach.


U znajomego stała rozbita E70 i przypomniałem sobie że mogę mieć tempomat z funkcją hamowania :) więc zamontowałem u siebie SZL z funkcją hamowania.


Przy kodowaniu na 540 bo takie miałem oczywiście wszystko działa łącznie w wyświetlaniem prędkości na zegarach poza hamowaniem i dynamicznym przyśpieszaniem. Po zmianie kodowania na 544 wszystko działa łącznie z hamowaniem jednak nie wyświetla prędkości na zegarach. Kodowanie 541 jest do aktywnego tempomatu ale z ciekawości też próbowałem to od razu wali błędami.


Orientuje się ktoś jakie dokładnie komendy są odpowiedzialne za tempomat i w jakich modułach ? Można by wtedy szukać różnic kodowania modułów na 540 i 544 ? No chyba że ktoś ma gotową odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tempomat z funkcją hamowania był połączony z zegarami HIGH, jak w E90, gdzie masz ruchomy punkt na obwódce na zegarach który oznacza ustawioną prędkość. Możliwe że z tego powodu kodowanie na 544 wyłącza widoczność prędkości na wyświetlaczu żeby nie duplikować informacji. Pewnie da się zakodować 544 i później ręcznie wyedytować plik z ustawieniami zegarów żeby włączyć opcję wyświetlania na wyświetlaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz tempomat to tak a jak nie to:

61319169071.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.