Skocz do zawartości

BMW E34 wskaznik paliwa zle pokazuje


Duczii

Rekomendowane odpowiedzi

:lol: widze ze wszyscy posadacze e34 maja ten sam problem ja mam juz drugą szt e34 w domu i dokladnie mam to samo wskaznik pokazuje co chce w mojej pierwszej wymienilem 3szt plywaka nawet jeden z zegarow tez wymienialem i na wszystkich byly takie same wskazania, ja tak podejrzewam ze te wskazniki maja juz w sobie jakas wade wrodzona hehe :mrgreen: i nic sie z tym nie da zrobic :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co działa w miarę poprawnie to rezerwa, gdyż tylko na niej można się posiłkować szacując ilość pozostałego paliwa w zbiorniku, ale i na niej też można się przejechać. Na początku miałem przeboje kiedy na środku skrzyżowania auto mi padało, a rezerwa zapaliła się chwilę wcześniej, teraz już staram się nie mieć mniej niż 20l w zbiorniku tak dla bezpieczeństwa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szperalem troche w necie i znalazlem takie cos http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=681659 moze to jest rozwiazanie na nasz problem:D

Gdybym tak niemiecki znał to pewnie doszedł bym o co tutaj chodzi i problem rozwiązał chyba, że jest tu ktoś kto to rozszyfrował? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w tym linku, bo nic nie rozumiem w języku wojny :P . Jakbym to kumał to zaraz bym sprawdził "na sucho", bo mam drugi pływak.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej paliwa powyżej 50L problem powinien zniknąć, bo zawisza się pływak w baku.

Kondesatory też odpowiadaja, są w tyle licznika, jak go otworzysz masz 3 kondensatory czarne i to one są popalone, wymien licznik i zobacz czy problem nie ustąpił.

A w OBC pokazuje dokładny zasięg paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje raz w miesiącu pod korek i cały czas mam ten sam problem.

Sprawdzałeś czujnik wysokości paliwa? Ja u siebie w E32 730i mam to samo, z problemem się zmagam, choć ja mam OBCII to nie pokaże mi spalania, musze sobie sam radzić :D

Musze sprawdzić co się dokładnie, dzieje w baku i tam szukać przyczyny, na forach dużo ludzi ma ten problem, narazie kombinuje, jak się uda powiem co i jak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kiedyś pompe paliwa, razem z pływakiem i problem pozostał. Dzisiaj np. wsiadłem do auta i pokazało mi 70l, a mam mniej niż 20l, ale tak dzieje się żadko.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kiedyś pompe paliwa, razem z pływakiem i problem pozostał. Dzisiaj np. wsiadłem do auta i pokazało mi 70l, a mam mniej niż 20l, ale tak dzieje się żadko.

Miły widok 70L w baku :D

Ogólnie, dziś został wymieniony czujnik i wszystko wróciło do normy, zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.