Skocz do zawartości

E60 informacja resistant system faulty co robic?


sebamaly0708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zaczne od poczatku, dokladnie rok temu zaczal sie problem z informacja w kompie pokladowym odnosnie Airbagow a mianowicie wyskoczyla informacja Resistant System Faulty. Auto bylo w serwisie BMW. Zaplacilem 260 funtow ale problem nie byl do konca zdjagnozowany.Wymieniony zostal jakis kabelet i Seat Belt Tensioner jak mi pozniej powiedzieli. Ale wylaczyli kontrolki by auto przeszlo przeglad. Najprawdopodobniej na moja odpowiedzialnosc wylaczyli systemowo usterke. Przez rok nie bylo problemu az do wczoraj kiedy znowu pojawila sie info Resistant System Faulty. Bylem dzis u mechanika specjalisty ktory po podlaczeniu do kompa zdjagnozowal ze byl spadek napiecia w akumulatorzei dlatego zapalily sie kontrolki Airbaga (Bateria wymieniona 4 m-ce temu). Powiedzial tez ze swiece zarowe moga broic i najprawdopodobniej sa do wymiany. Czy to moze miec cos wspolnego? Probowal tez sprawdzic Resistant System ale stwierdzil ze tam bledu nie ma i wszystko gra z Airbagami. Skasowal wszystkie bledy ale wciaz na pulpicie swieca sie kontrolki. Zaplacilem 30 funtow w sumie za nic bo wciaz nie mam pojecia gdzie lezy problem. Obawiam sie ze auto znowu wyladuje w garazu BMW a oni metoda prob i bledow zaczna wymieniac poszczegolne czesci bez skutku jak ostatnio. Czy ktos z forumowiczow mial podobny problem? Jak mozna to ugryzc? Z gory dziekuje bardzo za pomoc. P.S Mieszkam w irlandii Polnocnej a tu ciezko o dobra stacje diagnostyczna. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił mechanika po takiej diagnozie :duh:

A tak swoją drogą to skoro wymienili ci napinacz to i pewnie masz wystrzelony ładunek na klemie dodatniej a to też powoduje błąd poduch. Może poprzedni właściciel miał jakąś przygodę i nie zrobił wszystkiego jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAZYWA SIE TO KLEMA PIROTECHNICZNA I POKAZUJE BLAD PODUSZEK I NAPINACZA PASOW

TRZEBA ZROBIC MALY MYK I BEDZIE OKI TEZ TO MIALEM W 525D E60 2005

 

kolega dobrze mówi - jeśli walnięta jest klema pirotechniczna to świeci się kontrolka od aribagów i druga od napinaczy

jeśli świecie ci się tylko od poduszek, to najprawdopodobniej wcale nie wina klemy (poza tym łatwo to sprawdzić oszukując system rezystorem - poszukaj w necie jest sporo na ten temat)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem otóż jak ktoś usiądzie (po skasowaniu błędu) na prawym fotelu to wyświetla błąd poduszek i napinacza pasów. Dodam ,że jak ktoś nie zapnie pasów na prawym fotelu to wykrywa to auta i wyświetla komunikat. Czy to może być wina klemy plusowej? Byłem na akcji serwisowej w bmw może coś spiepszyli?

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem otóż jak ktoś usiądzie (po skasowaniu błędu) na prawym fotelu to wyświetla błąd poduszek i napinacza pasów. Dodam ,że jak ktoś nie zapnie pasów na prawym fotelu to wykrywa to auta i wyświetla komunikat. Czy to może być wina klemy plusowej? Byłem na akcji serwisowej w bmw może coś spiepszyli?

Raczej wina maty pasazera...

Mam to samo od czasu do czasu i po wylaczeniu maty pasazera NCS-em problem nie istnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Hej podpinam sie pod temat,tez mam ten sam problem,wyswietla mi sie problem z poduszkami i z pasami, czy moglby ktos napisac o co chodzi z ta klema dodatnia czy cos takiego i co w takim razie zrobic zeby pozbyc sie tego bledu a moze ja poprostu wymienic...z gory dzieki za pomoc pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

wiem, że temat trochę stary ale mam ten sam problem od kiedy kupiłem samochód. Po wykasowaniu błędu jest spokój na parę dni i znowu wraca. Byłem u mechanika, sprawdził napięcie itp wyczyścił klemy i było ok przez prawie rok ale ostatnio na zakręcie wyskoczył błąd.

Może ma ktoś jakieś świeże informacje na ten temat? Może wymienić tą klemę o której pisali wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.