Skocz do zawartości

Gaśnica


matlog

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie gdzie macie gaśnice w waszych F25?

Jestem, po pierwszym przeglądzie i stwierdzili, że nie mam gaśnicy. Na pytanie gdzie powinna być nie potrafili mi odpowiedzieć.

Patrzyłem także na nowe auta i tam też nie było gaśnicy.

I teraz nie wiem, czy przy odbiorze nie miałem gaśnicy, czy ktoś mi ją świsnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co auto to zwyczaj. U mnie była "fabrycznie" zamontowana w uchwycie od przodu fotela kierowcy. Natychmiast przełożyłem do bagażnika do wnęki po prawej stronie, bo kaleczyłem sobie o nią stopy. Uchwytu nie zdjąłem. Ale:

- gaśnica pod podłogą bagażnika to dla kogo? Toż to nawet ktoś (policjant) niespełna rozumu zakwestionuje;

- gaśnica w lewym schowku - to znaczy pod deklem. Chyba też tylko dla formalności...

Myślę, że X3 F25 rzadko się palą, ale, np. wypadek?

A przy okazji: w PL musi być gaśnica, ale nie ma obowiązku jej użycia, natomiast - jak słyszałem - w Niemczech nie ma obowiązku mieć, ale jak masz i nie użyjesz w razie koniecznosci (czytaj: wypadek innego auta) to ciężkie konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mam pytanie gdzie macie gaśnice w waszych F25?

Jestem, po pierwszym przeglądzie i stwierdzili, że nie mam gaśnicy. Na pytanie gdzie powinna być nie potrafili mi odpowiedzieć.

Patrzyłem także na nowe auta i tam też nie było gaśnicy.

I teraz nie wiem, czy przy odbiorze nie miałem gaśnicy, czy ktoś mi ją świsnął.

 

BMW zaleca montaż gaśnicy pod fotelem pasażera. Trochę to przeszkadza, zwłaszcza przy sprzątaniu auta ale w przypadku pożaru zawsze mamy ją pod ręką :mrgreen:

 

Pozdrawiam :cool2:

 

http://i42.tinypic.com/2rrt4s0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam panowie. 
Od dłuższego czasu poszukuje gaśnicy pod fotel pasażera do mojego x3.

nigdzie nie można nic znaleźć, kupić, zamówić.

jesli ktoś z was posiada gaśnice zamontowana pod fotelem mógłby mi udostępnić jakieś fotki jak to wyglada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

Cytat

 

Od dłuższego czasu poszukuje gaśnicy pod fotel pasażera do mojego x3.

nigdzie nie można nic znaleźć, kupić, zamówić.

jesli ktoś z was posiada gaśnice zamontowana pod fotelem mógłby mi udostępnić jakieś fotki jak to wyglada?

 

https://www.baum-bmwshop24.de/integralfeuerloescher-1er-3er-4er-5er-6er-7er-8er-x1-x3-x4-x5-x6-z4/

https://www.hubauer-shop.de/de/integralfeuerloescher-pulver-72600441112.html

https://www.hubauer-shop.de/de/integralfeuerloescher-mit-halter-52100441113.html

 

Edytowane przez Zafi
Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zafi napisał(a):

Każdy z tych uchwytów jest inny.

rok temu zamówiłem według vinu z salonu BMW uchwyt gaśnicy wraz z gaśnica i niestety musiałem go odesłać ponieważ nie pasował.

panowie w BMW powiedzieli mi ze tylko takie są dostępne, dlatego tez pytam się czy ktoś ma fizycznie zamontowany uchwyt i mógłby udostępnić zdjęcie bo zdjęcia podglądowe w internecie dają dużo do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

Cytat

panowie w BMW powiedzieli mi ze tylko takie są dostępne ☹️

https://docplayer.org/44584778-Original-bmw-zubehoer-einbauanleitung.html

 

w instrukcji montażu gaśnicy pisze wyraźnie, ze w zależności od rodzaju siedzenia są konieczne "modyfikacje".

Ja mam siedzenia sportowe i wg instrukcji należy również wymienić uchwyt do regulacji fotela .....

Siedzenia z regulacją elektryczną wymagają jeszcze dodatkowych zmian ........

Poza tym należy odpowiednio ustawić uchwyty mocujące względem siebie i użyć otworów na śruby ...LHD (Left Hand Drive)

Tak więc montaż nie jest skomplikowany, ale należy uwzględnić kilka zaleceń producenta.

Bei einigen Fahrzeugmodellen kann der Feuerlöscher-halter A nur verbaut werden, wenn der Sitzlängsverstell-hebel (1) und/oder der Sitzneigungsverstellhebel (2) des Beifahrersitzes gegen die im Teilesatz befindlichen Sitzlängsverstellhebel kurz D und/oder Sitzneigungsver-stelllhebel kurz E getauscht werden. Ausweisung und Bestellnummer siehe ETK.

W niektórych modelach pojazdów uchwyt gaśnicy A może być zamontowany tylko wtedy, gdy dźwignia regulacji długości siedzenia (1) i/lub dźwignia regulacji nachylenia siedzenia (2) fotela pasażera zostaną wymienione na krótką dźwignię regulacji długości siedzenia D i/lub krótką dźwignię regulacji nachylenia siedzenia E zawarte w zestawie części. Oznaczenie i numer zamówienia, patrz ETK.

Der Feuerlöscherhalter A darf nur auf der Beifahrer-seite montiert werden. Die Bohrungen des Feuerlö-scherhalters A sind mit LHD (Left Hand Drive) und mit RHD (Right Hand Drive) beschriftet. Bei einem Linkslenker-Fahrzeug sind die Bohrungen mit LHD zu verwenden. Bei einem Rechtslenker-Fahrzeug sind die Bohrungen mit RHD zu verwenden

Uchwyt gaśnicy A może być zamontowany wyłącznie po stronie pasażera. Otwory uchwytu gaśnicy A są oznaczone jako LHD (z kierownicą po lewej stronie) i RHD (z kierownicą po prawej stronie). W pojeździe z kierownicą po lewej stronie należy użyć otworów z oznaczeniem LHD. W przypadku pojazdu z kierownicą po prawej stronie należy użyć otworów z oznaczeniem RHD.

👍

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zafi napisał(a):

witam

https://docplayer.org/44584778-Original-bmw-zubehoer-einbauanleitung.html

 

w instrukcji montażu gaśnicy pisze wyraźnie, ze w zależności od rodzaju siedzenia są konieczne "modyfikacje".

Ja mam siedzenia sportowe i wg instrukcji należy również wymienić uchwyt do regulacji fotela .....

Siedzenia z regulacją elektryczną wymagają jeszcze dodatkowych zmian ........

Poza tym należy odpowiednio ustawić uchwyty mocujące względem siebie i użyć otworów na śruby ...LHD (Left Hand Drive)

Tak więc montaż nie jest skomplikowany, ale należy uwzględnić kilka zaleceń producenta.

Bei einigen Fahrzeugmodellen kann der Feuerlöscher-halter A nur verbaut werden, wenn der Sitzlängsverstell-hebel (1) und/oder der Sitzneigungsverstellhebel (2) des Beifahrersitzes gegen die im Teilesatz befindlichen Sitzlängsverstellhebel kurz D und/oder Sitzneigungsver-stelllhebel kurz E getauscht werden. Ausweisung und Bestellnummer siehe ETK.

W niektórych modelach pojazdów uchwyt gaśnicy A może być zamontowany tylko wtedy, gdy dźwignia regulacji długości siedzenia (1) i/lub dźwignia regulacji nachylenia siedzenia (2) fotela pasażera zostaną wymienione na krótką dźwignię regulacji długości siedzenia D i/lub krótką dźwignię regulacji nachylenia siedzenia E zawarte w zestawie części. Oznaczenie i numer zamówienia, patrz ETK.

Der Feuerlöscherhalter A darf nur auf der Beifahrer-seite montiert werden. Die Bohrungen des Feuerlö-scherhalters A sind mit LHD (Left Hand Drive) und mit RHD (Right Hand Drive) beschriftet. Bei einem Linkslenker-Fahrzeug sind die Bohrungen mit LHD zu verwenden. Bei einem Rechtslenker-Fahrzeug sind die Bohrungen mit RHD zu verwenden

Uchwyt gaśnicy A może być zamontowany wyłącznie po stronie pasażera. Otwory uchwytu gaśnicy A są oznaczone jako LHD (z kierownicą po lewej stronie) i RHD (z kierownicą po prawej stronie). W pojeździe z kierownicą po lewej stronie należy użyć otworów z oznaczeniem LHD. W przypadku pojazdu z kierownicą po prawej stronie należy użyć otworów z oznaczeniem RHD.

👍

W e91 tez posiadałem uchwyt i wiem jak wygląd montaż, gałkę przesuwania i pochylenia fotela również zakupiłem, posiadam fotele sportowe i uchwyt który mi przysłano po vinie niestety nie pasował, jedli masz zamontowana gaśnice u siebie w samochodzie mógłbyś mi przesłać fotki jak to u ciebie wyglada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
6 minut temu, Marcelino napisał(a):

jedli masz zamontowana gaśnice u siebie w samochodzie mógłbyś mi przesłać fotki jak to u ciebie wyglada? 

nie posiadam gaśnicy 

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze

witam

Integralfeuerlöscher (52100441113 - 52109496756)

Teilenummer wurde ersetzt durch 52 109490558

Teilenummer wurde ersetzt durch 52109496756

Zintegrowana gaśnica (52100441113 - 52109496756)

Numer części zastąpiony przez 52 109490558

Numer części został zastąpiony przez 52109496756

Szukaj części 52109496756 

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cześć na pasuje do f25,

ta cześć pasuje do g01 

into jest

domladnie ta sama gaśnica która została mi wysłana przez ASO BMW.

pozostaje mi szukać na Allegro czy uda się znaleźć uchwyt pasujący do auta o numerze 

52 100 441 113.

jakby ktoś coś słyszał lub wiedział kto ma na sprzedaż proszę o Priv.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.