Skocz do zawartości

e46 330i M54 Silnik bierze olej


szogun21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

pytales o Mobila ... ja na mobila przeszedlem z castrola. Bardzo sobie chwale Mobila 3000 x1 5w40 jest to pelen syntetyk i do tego w bardzo przyzwoitej cenie. Do castrola nigdy nie wroce bo to przereklamowany shit i tyle. Przy castrolu dolewalem 1 litr na 1000 km okolo. na Mobilu na 2000 km 0,5 l. Juz kolejnym autem jezdze na mobilu i nigdy nie narzekalem.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdziłem płyn chłodzący jest czyściutki błękitny po odkręceniu korka od wlewu oleju nic się nie dzieje chodzi równiutko cichutko i nie ma zasysania wszystko w porządku to zostaje zmiana oleju tylko jakiego motula kupić motul 8100 X-clean 5W-40 czy motul 8100 X-clean 5W-30 bo już nie wiem sam proszę o doradzenie Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma różne zdanie i już sam nie wiem jaki ten olej ma być wiadomo motul cena wysoka a mobil cena przystępna. Ale motul to olej z wysokiej półki to też o tym coś świadczy i wszyscy go polecają muszę się nad tym zastanowić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol niby tez z wysokiej polki. Ja mowie z doswiadczenia... nie namawiam. Jezdzilem 2 lata na castrolu i strasznie tego zaluje bo to strata kasy. MObil 5w40 ma takie same parametry jak motul 5w40 i lepsze niz 5w30. Decyzja nalezy do ciebie. JA do siebei od 2 lat kupuje mobila jak pisalem i do tego filtry mann'a.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja idzie w zlym kierunku. Nie ważne jaki olej...Ty masz uszkodzony silnik. Mechanik wymyśla że to może gaz itd, itp a moim zdaniem już wie co spitolił. Auto do mechanika i niech rozbiera co wymieniał i do weryfikacji. Edytowane przez jakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja idzie w zlym kierunku. Nie ważne jaki olej...Ty masz uszkodzony silnik. Mechanik wymyśla że to może gaz itd, itp a moim zdaniem już wie co spitolił. Auto do mechanika i nie rozbiera co wymieniał i do weryfikacji.

Zgadzam się w 100%, o tym, że to nie kwestia jakości/typu/marki oleju też już pisałem - za dużo go ubywa...

 

 

Pozdrawiam,

ecml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja idzie w zlym kierunku. Nie ważne jaki olej...Ty masz uszkodzony silnik. Mechanik wymyśla że to może gaz itd, itp a moim zdaniem już wie co spitolił. Auto do mechanika i niech rozbiera co wymieniał i do weryfikacji.

Pewnie, że tak. Ale o oleju mówimy już na przyszłą wymianę która będzie zapewne niebawem.

 

160zł to chyba nie jakoś super dużo na olej. Ja kupuje zawsze 2 duże bańki. Wcześniej miałem valvoline. Też polecany ale on spełnia normy ll-01 nie wiem jakie ma m54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobi się wymianę oleju na syntetyk nową odmę z przewodami i zobaczymy czy będzie nadal brała olej a jak to nie pomoże to do remontu jeszcze raz napisze wam czy coś pomogło. A odma jest tylko jedna????

Wielkie dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz byłem na mazurach i nawet grama nie wzięła oleju ale jeszcze nie zmieniałem oleju więc to jakieś dziwne to jest raz bierze a raz nie może będzie dobrze teraz

Pozdrawiam

 

Czyli wszystko OK. Już nie będzie brala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Mam pytanko jak długo można jeżdzić dolewając olej gdy już wiadomo ,że to pierścienie i nie będzie się opłacało tego naprawaić ? Kontrolka od oleju pojawia się po 1280km od dolania na maxa

p.s Wymieniałem już odme ,uszczelkę pod pokrywą zaworów.Nie ma kopcenia ,wycieków,ale kilka razy jak przycisnołem na maxa na światłach lub wyprzedzaniu przy nie dużej prędkośći to biała chmura szła .Zmieniłem rónież olej na volveline 5w40 nic nie dało:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.